Avalon » Serie komiksowe » Powers vol. 2 » Powers vol. 2 #29

Powers vol. 2 #29

Powers vol. 2 #29

"The 25 Coolest Dead Superheroes Of All Time" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Retro Girl próbuje powstrzymać seryjnego mordercę, który rozsiewa wirus mocy po całym mieście i zabija młode dziewczęta. A życie Deeny Pilgrim staje się jeszcze gorsze, kiedy jeden z królów przestępczego świata wydaje na nią wyrok śmierci.

Cytat

Triphammer: "How do you feel?"
Deena: "What- what did you do to me?"
Triphammer: "I cured you."

Streszczenie

Mężczyzna zarażony wirusem mocy poraża Calistę. Doznanie mocniejsze niż kiedykolwiek przekonuje go, że dziewczyna ma nadludzkie zdolności, więc on i jego towarzysze bardzo się cieszą z ich najnowszej zdobyczy.

Posterunek policji. Deena Pilgrim siedzi w sali przesłuchań, a detektywi Walker i Sunrise oraz kapitan Cross zastanawiają się, które z nich powinno z nią rozmawiać. Przerywa im Ana Stone z wydziału wewnętrznego, która po wielu miesiącach szukania Deeny nie ma zamiaru pozwolić się jej znów wymknąć. Christian mówi, że dawne sprawy muszą poczekać, ponieważ znalezienie mordercy dziewczynek jest ważniejsze, a Pilgrim może im w tym pomóc. Cross próbuje przekonać Stone przypominając, że ona też ma córkę. Ana nie chce się zgodzić na oddanie podejrzanej, więc kapitan wzywa komisarza, który nakazuje Stone ustąpić i pozwala Walkerowi wejść do sali przesłuchań. Zaczyna rozmowę z dawną partnerką i dowiaduje się od niej, że od jakiegoś czasu próbuje powstrzymać mordercę, ale nie mogła współpracować z Christianem, bo oboje wiedzą, że już dawno przekroczyła granicę. Zwierza się Walkerowi, że zaraziła się wirusem, kiedy Bug ją więził. Na początku nie wiedziała, co się z nią stało, ale teraz już rozumie. Również to, że w końcu wirus ją zabije, ale najpierw chciała powstrzymać morderców dziewczynek, ponieważ wie, że to nie jeden człowiek. Znalazła i zabiła już pięciu z nich, a to wciąż trwa. W klubie, gdzie została aresztowana, był kolejny, ale jej uciekł. Walker mówi, że on zabrał ze sobą Calistę. Słysząc to, Deena denerwuje się i woła do środka wszystkich obserwujących przesłuchanie. Wyjaśnia, że przez cały czas próbowała powstrzymać morderstwa, nawet chciała nakłonić przestępców, aby jej pomogli, ponieważ one szkodziły również im. Nie do końca jej się to udało, co pokazała przygoda z Lancem, ale policjanci już o tym wiedzą, ponieważ znaleźli jego ciało. Pilgrim mówi, że pozostał jej jeden informator, Raymond Slurt. Jest również zarażony wirusem i wie bardzo dużo, ale ponieważ nie będzie chciał rozmawiać z policjantami, to ona powinna iść do niego, a Walker i reszta mogą ją śledzić. Ma nadzieję, że w ten sposób dowie się, gdzie jest trzymana Calista, zanim będzie za późno. Wyjaśnia, że zarażeni porażają innych i jeżeli ich ofiary mają również moc, to przejmują ją dla siebie. Dzięki komuś takiemu jak Retro Girl, mordercy znacznie się wzmocnią i trudniej ich będzie powstrzymać. Stone nie chce się zgodzić na wypuszczenie Deeny, ale komisarz postanawia przejąć sprawę i pozwolić zrealizować plan byłej policjantki, jednocześnie ostrzegając Anę, żeby nie mówiła nikomu o tym, co się właśnie stało.

Deena spotyka się z Raymondem i przekonuje go, że głód mocy coraz bardziej jej dokucza, jest zdesperowana i chce spotkać się z ludźmi, których miała zabić, ale teraz potrzebuje ich pomocy. Oboje ruszają w drogę. Są śledzeni przez Walkera i Sunrise, za którymi z kolei podąża Triphammer.

W opuszczonym teatrze zbierają się ludzie zarażeni wirusem mocy. Mężczyzna pokazuje im Calistę mówiąc, że porażenie jej będzie czymś, czego wcześniej nie doświadczyli, ale będzie ich to kosztować dwa tysiące dolarów. Niektórzy protestują, ale większość się zgadza. Calista zauważa wśród przybyłych Deenę, porozumiewa się z nią za pomocą mrugnięć i nagle obie zaczynają walczyć z zarażonymi. Walker i Sunrise, słysząc co się dzieje, zmierzają do środka. Radząc sobie z kolejnymi przeciwnikami, Deena pyta się Calisty, czy została zarażona. Ona mówi, że jest na to za silna i po prostu udawała, aby zdobyć jak najwięcej informacji i zebrać jak najwięcej uzależnionych w jednym miejscu. W pewnym momencie Pilgrim szarpie się z Raymondem i zabija go, przejmując całą jego moc. Okazuje się to dla niej za dużo, przestaje panować nad mocą, jednocześnie pobierając ją od pozostałych zarażonych. Sunrise każe Deenie się wyłączyć, ale Walker mówi jej, że ona nie jest w stanie tego zrobić. W tym momencie przez dach do teatru wpada Triphammer i strzela w nią promieniem, który powoduje, że Pilgrim wraca do normalnego stanu. Kiedy wszystko się uspakaja, Walker pyta się Calisty, czy jest cała, na co ona stwierdza, że tak i dodaje, że mówiła mu, że da sobie radę. Deena pyta się Triphammera co jej zrobił, na co on odpowiada, że ją wyleczył.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Powers vol. 2 #29 Powers vol. 2 #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.