Avalon » Serie komiksowe » Powers vol. 2 » Powers vol. 2 #28

Powers vol. 2 #28

Powers vol. 2 #28

"The 25 Coolest Dead Superheroes Of All Time" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Wirus mocy rozerwał miasto na pół. Dzieci są w niebezpieczeństwie! Kto pierwszy rozwiąże sprawę: działająca na własną rękę Deena Pilgrim, czy Christian Walker i jego nowa partnerka?

Cytat

Deena: "You can't kill me. I'm already dead."

Streszczenie

Młoda dziewczyna leży na ziemi. Mężczyzna pyta się jej, czy ją boli, na co ona stwierdza, że tak. Dodaje, że nie pamięta, jak się nazywa. Nieznajomy mówi, że zaraz się wszystkim zajmie, po czym poraża ją ładunkiem elektrycznym i zabija.

Posterunek policji. Retro Girl przedstawia swój plan polegający na tym, że ona będzie przynętą dla mordercy. Christian sprzeciwia się temu, ale Calista jest uparta. Mówi, że ma nadludzkie moce i sobie poradzi. Kapitan Cross uważa, że to nie jest zły pomysł. Walker przypomina, że morderca również ma moce, których dokładnie nie znają. Nie wiadomo również, jak wirus zareaguje na kogoś z nadludzkimi zdolnościami, więc zarażona Retro Girl może stać się nosicielką nowej odmiany choroby lub natychmiast umrzeć. Calista jednak nie daje się przekonać.

Klub Lance’a. Właściciel każe Simonom dobrze się bawić, załatwiając Deenę. Była policjantka ładuje się i jest gotowa do walki. Jeden z przeciwników szybko uderza ją w głowę. Pilgrim przewraca się na podłogę, ale blokuje kolejny cios chwytając Simona za rękę, po czym spala go. Deena pozbywa się kolejnych ludzi Lance’a na przemian uderzając ich pięściami i smażąc wystrzałami elektryczności. W pewnym momencie zaczyna biec do wyjścia, ale zostaje powalona na ziemię. Simoni kopią leżącą kobietę. Lance uznając, że to już koniec stwierdza, że miał nadzieję, że potrwa to dłużej, ale skoro Pilgrim ma dosyć, każe Simonom dobić ją. Wtedy Deena emituje gigantyczną porcję prądu i spopiela wszystkich ludzi Lance’a. Ten przestraszony wyciąga pistolet i strzela do niej, raniąc ją w ramię. Pilgrim mówi, że nie może jej zabić, ponieważ ona już nie żyje, po czym trafia go ładunkiem w głowę i zabija. Deena rozgląda się dokoła, patrzy na wszystkie zwłoki i zaczyna wymiotować.

Policyjna furgonetka przed dyskoteką. Calista pyta się Walkera, czy dalej jest na nią zdenerwowany. On mówi, że po prostu się martwi. Dzwoni telefon Christiana, więc on go odbiera. Po drugiej stronie słuchawki Deena ma pretensje, że zrobili z niej podejrzaną w sprawie morderstw, kiedy ona próbuje rozwiązać sprawę, skoro policja najwyraźniej nie potrafi. Walker mówi, że powinna wrócić do nich i pozwolić sobie pomóc. Pilgrim odpowiada, że po tym, co zrobiła, już nie może i odkłada słuchawkę. Aby nikt nie usłyszał tego, co zamierza przekazać Caliście, Christian wysyła na jej komórkę SMS-a z poleceniem, aby powiedziała „banany”, jeżeli zobaczy na dyskotece Deenę. Enki Sunrise i Walker odprowadzają dziewczynę przed budynek przypominając, że ma być ostrożna. Calista wchodzi do środka i rozgląda się. Zaczepia ją chłopak, który rozpoznaje ją ze szkoły i pyta się, czy nie chciałaby z nim wyjść. Ona mówi, że nie, ponieważ dopiero przyszła. Calista dziwi się, że pomimo serii morderstw w dyskotece jest pełno ludzi, ale chłopak odpowiada, że właśnie dlatego przychodzi tu więcej ludzi. Dziewczyna mówi mu, żeby zostawił ją w spokoju.

Na zewnątrz w samochodzie, Enki i Christian słuchają przekazu z mikrofonu Calisty. Sunrise pyta się Walkera, jak poznał Retro Girl. On mówi, że uratował ją z rąk porywacza wiele lat temu. Enki stwierdza, że to dziwne, że Christian zna zarówno obecną, jak i poprzednią Retro Girl. Detektyw odpowiada, że nie ma mocy i doskonale wie, że jego partnerka właśnie o to tak naprawdę chce się go spytać. To Calista jest tu super-bohaterką, a on jej jedynie doradza.

W dyskotece, do Calisty podchodzi mężczyzna i całuje ją, jednocześnie zarażając wirusem. Mówi jej, że właśnie uczynił ją boginią. Po chwili ginie trafiony ładunkiem wystrzelonym przez Deenę, która właśnie weszła do budynku. Z tłumu ludzi wychodzi mężczyzna, który po chwili pokrywa się czerwoną zbroją. Triphammer mówi Pilgrim, że przeszkadza mu w jego śledztwie, po czym poraża ją wiązką energii i powala na podłogę. Do dyskoteki wbiegają Walker i Sunrise. Triphammer mówi im, że znalazł jednego z nosicieli wirusa, ale Deena zabiła go, zanim mógł go schwytać. Christian pyta się go, gdzie jest Calista. Słysząc, że nosiciel dorwał ją, zanim Triphammer go namierzył, detektyw wybiega na zewnątrz wołając imię dziewczyny, ale bez odpowiedzi.

Calista leży na ziemi. Mężczyzna pyta się jej, czy ją boli, na co ona stwierdza, że tak. Dodaje, że nie pamięta, jak się nazywa. Nieznajomy mówi, że zaraz się wszystkim zajmie.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Powers vol. 2 #28 Powers vol. 2 #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.