Avalon » Serie komiksowe » Powers vol. 2 » Powers vol. 2 #27

Powers vol. 2 #27

Powers vol. 2 #27

"The 25 Coolest Dead Superheroes Of All Time" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Wirus mocy szaleje w mieście. Młodzi ludzie znikają i odnajdują się martwi w kostiumach. Christian Walker ma nową partnerkę, ale nie ma żadnych poszlak, ani jakiegokolwiek pojęcia, co z tym wszystkim wspólnego ma Deena Pilgrim.

Cytat

Enki Sunrise: "He murdered Retro Girl's killer on TV and you're just going to let him walk into the building?!"
Christian Walker: "File a report on me."

Streszczenie

Komisariat. Kapitan Cross przemawia do swoich policjantów. Każe im wyobrazić sobie, że dziewczynka z ich rodzin została porwana i zabita przez nieznanego nadczłowieka. Przypomina, że w kostnicy leżą czterdzieści dwie ofiary mordercy i chce, żeby na tym się skończyło. Cała sprawa ma się zakończyć dzisiejszej nocy. Dodaje, że detektywi Walker i Sunrise nie są już głównymi śledczymi, lecz wszystkie informacje mają być przekazywane kapitanowi.

Klub nocny Lance’a. Deena Pilgrim puka gabinetu właściciela i po chwili jest poproszona do środka. Mężczyzna myśli, że kobieta chce się u niego zatrudnić i mówi jej, że musi ją zobaczyć w pełnej okazałości, aby określić, czy się nadaje. Deena podnosi z biurka zszywacz i rzuca nim w neutralizator mocy podwieszony pod sufitem. Mówi, że docenia zapobiegliwość Lance’a i dorobienie się małego imperium przestępczego, ale przypomina mu, że duża władza pociąga za sobą różnego rodzaju sprawy, którymi trzeba się zająć. Przestępca wyciąga pistolet i każe jej się wynieść, ale Pilgrim stwierdza, że kule nic jej nie zrobią, jedynie wystraszą gości klubu. Nie powinien też próbować użyć swojego ostrza, ponieważ zdąży porazić go zanim on ją zabije. Zaczyna wyjaśniać, że przychodzi w sprawie morderstw dziewczynek. Lance mówi, że to nie on, ale Pilgrim nie to miała na myśli. Jest natomiast przekonana, że mordercą jest ktoś, kogo gangster zna. Chce więc, żeby Lance potrząsnął swoim imperium i poszukał zabójcy, a kiedy już go znajdzie, ma go wskazać Deenie, a ona zajmie się resztą. Poza tym, że schwytanie mordercy jest ludzkim czynem, Pilgrim mówi przestępcy, że jeżeli sprawa nie zostanie szybko rozwiązana, policja zacznie węszyć na jego terenie, a przecież tego nie chce. Tak samo jak zapewne nie chce, aby jego podwładni myśleli, że nie jest w stanie poradzić sobie z problemami na własnym podwórku i nie potrafi ich chronić. Lance mówi, że nie podoba mu się to, że nieznana osoba mu grozi. Do pokoju wpada ochroniarz, ale zanim zdąży zareagować na obecność intruza, Pilgrim bez wahania zabija go ładunkiem elektrycznym. Zwracając się do gangstera, stwierdza, że wcale mu nie grozi: może być pewny, że zginie, jeżeli jej nie pomoże. Lance bierze telefon i dzwoni do kogoś, każąc wysłać Simonów, aby poszukali mordercy dziewczynek, ponieważ ma zamiar się nim zająć. Chce też, żeby przysłano mu nowego ochroniarza, ponieważ poprzedni był do niczego.

Niedługo potem grupa Simonów przemierza miasto w poszukiwaniu informacji o seryjnym zabójcy.

Komisariat. Walker pokazuje innym policjantom zdjęcie samochodu, do którego wsiadła jedna z ofiar, kiedy ostatnio ją widziano. Zaleca poszukiwanie takiego lub podobnych pojazdów, które trzymają się w pobliżu szkół, supermarketów i innych miejsc, gdzie spędzają czas nastolatki. W pewnym momencie dzwoni komórka Christiana. Detektyw odbiera ją. Głos, który wydaje się Walkerowi znajomy, każe mu się spotkać na dachu. Christian zmierza do góry budynku i wychodzi na zewnątrz. Tam spotyka Triphammera, którego nie widział od bardzo dawna. Mężczyzna mówi mu, że jedna z jego córek zaginęła kilka dni temu. Walker jest zdenerwowany, że Triphammer dopiero teraz do niego przychodzi, ale ten przypomina mu, że jest poszukiwany za morderstwo, więc to nie było takie proste. Próbował sam rozwiązać sprawę, ale wszystkie tropy zaprowadziły go donikąd. Walker mówi mu, że w kostnicy mają ciała zabitych dziewczynek, więc lepiej powinien je obejrzeć, ale najpierw musi zdjąć zbroję. Enki, która przysłuchiwała się całej rozmowie, chce ich powstrzymać, ale Walker tłumaczy jej, że wprawdzie Triphammer zabił mordercę Retro Girl przed kamerami telewizyjnymi, ale to było dawno temu, a teraz mają zamiar wejść do środka i Sunrise może co najwyżej napisać na Christiana skargę. W kostnicy Triphammer rozpoznaje wśród ofiar swoją córkę i zaczyna szaleć i niszczyć pomieszczenie, ale Walker każe mu się uspokoić obiecując, że schwytają mordercę.

Liceum, w którym uczy się Calista. Dyrektor ogłasza zebranym na auli uczniom, że pomimo serii morderstw szkoła nie zostanie zamknięta i zajęcia będą kontynuowane. Młodzież przyjmuje to z dezaprobatą. Dyrektor wścieka się, że uczniowie nie potrafią poważnie podejść do tak ważnej sprawy. Calista uważnie słucha i wpada na pomysł.

Do klubu Lance’a przychodzi wezwana przez niego Deena. Gangster czeka na nią w kilkoma Simonami. Mówi, że jego ludzie nie dowiedzieli się nic o mordercy, ale od swoich informatorów w policji usłyszał parę ciekawych rzeczy o Pilgrim. Lance wie, kim ona jest, że kiedyś urwała rękę Johnny’emu Royale’owi i chodzą nawet słuchy, że to ona go zabiła. Ale najbardziej interesujące jest to, że to Deena jest główną podejrzaną w sprawie morderstw dziewczynek. Lance zaczyna podejrzewać, że Pilgrim tak naprawdę chce przejąć jego interesy i nie podoba mu się to. Simonowie zaczynają otaczać Deenę.

Komisariat. Walker mówi kapitanowi, że nie ma nowych ofiar, ale brakuje też postępów w śledztwie. Na dodatek media robią nagonkę na policję, a rodzice kilkoro ofiar chcą ich pozwać. Cross mówi, że słyszał, że Triphammer był w budynku. Christian wyjaśnia, że jego córka również została zabita. Enki dziwi się, że nikt się nie przejmuje tym, że poszukiwany morderca był na komisariacie, ale kapitan stwierdza, że nikt przecież nie mógł go powstrzymać, biorąc pod uwagę jego zdolności. Sunrise przypuszcza, że to jednak dlatego, że Walker i Cross cieszą się, że Triphammer zabił, kogo zabił. Kapitan proponuje jej, aby poszła już do domu, bo jest po służbie. Do gabinetu wchodzi Calista w stroju Retro Girl i mówi, że wie, jak złapać mordercę.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Powers vol. 2 #27 Powers vol. 2 #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.