Avalon » Serie komiksowe » Franken-Castle » Franken-Castle #21

Franken-Castle #21

Postacie
Zapowiedź

Szokujące zakończenie ery Franken-Castle'a. Po brutalnej walce z Dakenem w Tokio, Punisher jest w kiepskiej formie. Aby się zregenerował, jego przyjaciel, haker Henry Russo, wysyła go do najbliższej kryjówki, jaką znalazł - Monster Island. Kiedy ciało bohatera się regeneruje, umysł Franka odpływa w stronę szaleństwa. Ktoś musi go powstrzymać. Ten ktoś nazywa się Elsa Bloodstone.

Streszczenie

Frank idzie po plaży i rozmyśla o swoim położeniu. Tokio okazało się porażką. Teraz musi się tutaj pozbierać do kupy a potem zabierze się za dokończenie misji. Najważniejsze to dorwać Micro. Łączy się z nim Henry. Tłumaczy mu, że to jedyna bezludna wyspa w pobliżu Japonii, jaką znalazł. Okazuje się, że nie ma tu ludzi, ale jest masa bestii, ponieważ to Wyspa Potworów. Castle przedziera się przez dżunglę. Odnajduje jaskinię, w której mdleje z powodu ran.

Kilka tygodni później mały potwór ucieka przed dużym. Kiedy maluch prawie zostaje złapany, ten większy pada na ziemię z rozwalonym łbem. To Punisher i to nie w jego monstrualnej postaci, tylko stary dobry Frank Castle i to dość młody. To Bloodstone zregenerował go. Zatracił się w swoim pragnieniu zemsty. Stracił rachubę czasu, a jego umysł pogrąża się w paranoi. Żyje tu według prawa dżungli – najsilniejszy przetrwa. Napada na niego stwór wielkości dinozaura. Frank pozwala mu się połknąć, aby rozpruć go od środka.

W swoim tajnym mieście Legion of Monsters naradza się z Henrym, co począć. Nie mają żadnych wieści od Franka. Aby upewnić się, że nie wyrządzić szkód takich jak w Tokio, zatopili jego łódź. Boją się, że mógł źle to przyjąć. Elsa Bloodstone uważa, że to ich wina. Dali bohaterowi potężny artefakt i teraz będą musieli pomóc jej to naprawić.

Castle siedzi wieczorem w swojej jaskini i piecze mięso. Rozmawia z Marią i planuje swój powrót. Kamień daje mu moc i ma zamiar z niej skorzystać, aby zmienić świat. Winni zapłacą za swoje uczynki. Przychodzi do niego Manphibian. Kosmita tłumaczy mu, że za długo był poddany wpływowi Bloodstone i popada w szaleństwo. Prosi go, aby oddał mu kamień i wrócił z nim. Frank uważa, że po prostu chce on zabrać kamień dla siebie. Rozmowę przerywa strzał. To Elsa. Ona nie ma zamiaru rozmawiać, tylko działać. Reszta Legionu ma jej to za złe. Manphibian próbuje przeprosić Punishera, ale ten już wie, że przyszli go zabić. Kosmita wylatuje z jaskini, a Castle wychodzi za nim. Elsa próbuje go zaskoczyć od tyłu, ale Frank jest zbyt doświadczony. Walka jest zażarta i wyrównana. Bohater jest owładnięty obsesją kamienia i jego potęgą. Ma zamiar zabić każdego, kto stanie na jego drodze. Postanawia uciec do dżungli. Legion of Monsters zastanawia się, co robić dalej. Wiedzą, że walka z nim tutaj nie ma sensu. Z myśliwych zaraz zmienią się w zwierzynę. Manphibian wie, że we Franku ciągle tli się człowieczeństwo. Dotarłby do niego, gdyby nie przerwała mu Elsa. Ich rozmowę przerywa kula, która odejmuje rękę Man-Thingowi. Rozpoczyna się walka. Warewolf pada od kul, ale Living Mummy obezwładnia bohatera bandażami. Próbuje przekonać Franka, ale ten chce wszystkich pozabijać. Nagle w plecy trafia go kula. Elsa staje nad nim i daje mu ostatnią szansę. Castle przewraca ją kopniakiem, a następnie zabiera odstrzeloną rękę Man-Thinga i przykłada ją jej do twarzy. Kobieta zaczyna płonąć. Wilkołak łapie ja i skacze z nią do wody. Frank chce ją dobić, ale Mummy zaczyna go przekonywać, aby tego nie robił. Zwykle bohater zabijał tylko tych, którzy na to zasłużyli, a nie niewinnych. Po zastanowieniu Punisher wycina ze swojej piersi Bloodstone i oddaje go Elsie.

Kilka tygodni później w Nowym Jorku, dwójka gangsterów G-Dey i Bumps, z nudów idzie do obskurnego bloku do mieszkania jednego z nich. W środku czeka na nich niespodzianka. Na krześle siedzi wygodnie Punisher. Frank ostrzega ich, że jeśli sięgną po broń, to zginą bardzo powoli. Każe im usiąść i położyć pistolety na stole. Chce z nimi porozmawiać i jeśli będą współpracować, to pozwoli jednemu z nich opuścić pomieszczenie. Castle wie, że jeden z nich zabił ostatnio policjanta. Obaj jednocześnie wskazują tego drugiego. Punisher wie, jakiej broni użyto, i to uniewinnia G-Deya. Kiedy drugi z gangsterów sięga po swoją broń, Frank łamie mu palce. Każe jego kumplowi podnieść pistolet, co ten czyni. Ranny Bumps namawia przyjaciela, aby zabił bohatera, ale ten ze spokojem oznajmia, że jeśli zabije mordercę policjanta, opuści pomieszczenie. G-Dey bez zastanowienia strzela byłemu koledze w głowę. Castle każe kolesiowi odłożyć broń. Ponieważ nie było go trochę w mieście, chce za jego pomocą przesłać wiadomość. Każe mu stanąć pod oknem i założyć na siebie łańcuch z dużą tabliczką. Przestępca bez chwili wahania robi, co mu każą. Następnie Frank strzela do niego. Gangster wypada przez okno i spada na samochód. Ludzie z przerażeniem patrzą na trupa. Ma na sobie tabliczkę z trupią czaszką i informacją, że Frank wrócił.

Autor: Spell

Galeria numeru

Franken-Castle #21 Franken-Castle #21 Franken-Castle #21 Franken-Castle #21 Franken-Castle #21 Franken-Castle #21 Franken-Castle #21 Franken-Castle #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.