Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man vol. 2 » The Spectacular Spider-Man vol. 2 #20

The Spectacular Spider-Man vol. 2 #20

The Spectacular Spider-Man vol. 2 #20

"Disassembled: Changes" - part 4

Postacie
Cytat

Spider-Man: "Your news update on the hour: bomb defused, people safe, subway destroyed, need lunch break. She's dead, by the way."

Streszczenie

Ulice Nowego Jorku, noc. Detektyw Neil Garrett wydaje rozkazy funkcjonariuszom patrolującym miasto w poszukiwaniu Królowej i Spider-Mana, podczas gdy wysoko na niebie na ślad tej dwójki próbują natrafić wojskowe helikoptery oraz bohaterowie tacy jak Storm, Iron Man czy Vision. W tym samym czasie Cyclops i Nightcrawler w towarzystwie żołnierzy przeczesują kanały ściekowe, jednakże równie bezskutecznie. Do detonacji bomby zostało około pięciu godzin.

Tymczasem Królowa oprowadza olbrzymiego pająka, w którego przemienił się Peter, po swojej siedzibie. Kobieta zauważa na monitorze komputera, że poszukujące ją połączone siły policji, wojska i super-bohaterów są dalekie od odnalezienia Gniazda. Zwracając się ponownie do Spider-Mana, Adriana Soria stwierdza, iż oboje są do siebie bardzo podobni, oboje na swój sposób wyjątkowi, a jednocześnie nie rozumiani przez innych i traktowani jak eksponaty wystawione na pokaz dla rozrywki. Królowa wskazuje na czterech mężczyzn oplecionych pajęczyną i wiszących głowami w dół pod sufitem. Są oni jej więźniami, a jednym z nich jest profesor David Jaffe, który był odpowiedzialny za dokonanie na niej owych genetycznych eksperymentów kilkadziesiąt lat temu. Mężczyzna prosi, aby Ana nie męczyła ich już więcej i aby pozwoliła im umrzeć, jeśli zostały w niej jeszcze jakieś resztki człowieczeństwa. Uważa on również, że Królowa powinna powiedzieć Pajęczakowi prawdę o tym, co tak naprawdę się z nim dzieje, ponieważ jest mu to winna. Ona natomiast stwierdza, że od czasu przemiany Spider-Man i tak niczego nie rozumie, ponieważ jest już tylko głupim zwierzęciem. Istotnie nie wydaje się on pojmować zbyt wiele i tylko podąża cały czas za swoją panią. Według Davida Jaffe transformacja Spider-Mana była zbyt gwałtowna i nie powinien on był przemienić się tak szybko. Żaden organizm nie jest bowiem w stanie wytrzymać takiego rodzaju mutacji dokonanej w tak krótkim czasie. To jednak nie wszystko. Profesor nadal próbuje porozumieć się z Peterem i oznajmia, iż za sprawą Królowej jest on w ciąży i wkrótce powinien spodziewać się potomstwa.

Poszukiwania Gniazda trwają, a czas ucieka. Wygląda jednak na to, że Captain America i Nick Fury natrafili na jakiś ślad i z tego powodu zawężają obszar poszukiwań. Zauważa to Ana na swoich monitorach. Wie ona również, że władze nie zarządziły ewakuacji miasta. Nie dziwi jej ten fakt. W końcu to nie pierwszy raz, gdy Amerykanie pozwalają na śmierć swoich obywateli. Chwilę później towarzyszący Królowej pająk zaczyna się krztusić, rzucać, aż w końcu wydaje z siebie przeraźliwy jęk i pada bezwładnie na podłogę. Królowa nie ma pojęcia co się stało, lecz spodziewa się najgorszego. Łzy napływają jej do oczu, gdy okazuje się, że pająk nie żyje. Po chwili jednak smutek przeradza się we wściekłość, której kobieta daje upust wydając z siebie nieludzki pisk wstrząsający całym pomieszczeniem. Adriana rozkazuje swoim pachołkom uzbroić bombę i zdetonować ją po dziesięciu minutach. Tymczasem wstrząsy wywołane krzykiem Królowej zostają zarejestrowane przez wojskowe urządzenia pomiarowe. Namiary na to miejsce natychmiast zostają przekazane Cyclopsowi i Nightcrawlerowi, którzy okazują się być najbliżej Gniazda. Na ich drodze staje jednak kilkadziesiąt osób będących pod mentalną kontrolą Any Sorii.

Gdy Królowa zajęta jest przygotowaniami do detonacji bomby, zwłoki olbrzymiego pająka zaczynają się poruszać i po chwili z ich środka wydostaje się Peter Parker - cały i zdrowy, choć przy tym zupełnie nagi. Mężczyzna potrzebuje chwili, aby dojść do siebie. W głowie mu dzwoni, ciężko mu się skoncentrować. Czuje jednak, że zaszła w nim jakaś zmiana. Jego dawne instynkty zostały zastąpione przez inne, lepsze. Pajęczak spostrzega też, że z jego nadgarstków wydobywa się jakaś lepka maź i okazuje się, że od teraz jest on w stanie sam wytwarzać pajęczynę. Niezauważony przez nikogo zakłada maskę i dolną część swojego kostiumu, które znajduje w szafce nieopodal. W tym momencie pomieszczeniem wstrząsa mała eksplozja. To żołnierze towarzyszący dwóm X-Manom użyli ładunków wybuchowych, aby przebić ścianę i dostać się do Gniazda. Spider-Man zmierza w kierunku bomby, aby pokrzyżować plany Królowej i zapobiec detonacji. Kobieta próbuje go powstrzymać przy pomocy swojego krzyku, jednak nie robi on już na Parkerze takiego wrażenia jak dawniej. Co więcej, odkrywa on nową zdolność telepatycznego porozumiewania się z wszystkimi owadami znajdującymi się w promieniu jednej mili i natychmiast umiejętność ta znajduje swoje zastosowanie. Jako, że Pajęczak jest od tej pory w stanie porozumiewać się w ten sposób również z ludźmi posiadającymi "owadzi gen", właśnie od pachołków Adriany uzyskuje on informacje o sposobie zniszczenia bomby bez doprowadzania do śmiercionośnej eksplozji. Wyrwanie odpowiednich kabelków powoduje mały wybuch, w którego centrum znajduje się Królowa.

Kilka minut później. Spider-Man informuje Steve'a Rogersa i Nicka Fury, że zarówno bomba, jak i sama Adriana Soria nie stanowią już zagrożenia. Oznajmia on, że kobieta nie żyje, po czym wzbija się w powietrze przy pomocy pajęczyny, którą produkuje teraz jego organizm. W drodze do domu Pajęczak odkrywa natomiast, z jaką łatwością może porozumiewać się ze wszystkimi owadami znajdującymi się w pobliżu. Na dachu kamienicy w której mieszka, Peter zastaje moknącą w deszczu Mary Jane, która ze łzami w oczach oczekiwała na jego powrót. Parker bardzo mocno przytula swoją żonę.

Autor: maSSive

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man vol. 2 #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.