Avalon » Serie komiksowe » X-Men vs. Brood: Day Of Wrath » X-Men vs. Brood: Day Of Wrath #2

X-Men vs. Brood: Day Of Wrath #2

Postacie
Cytat

Storm: "We will find Hannah Connover and her Brood, then deal with the Firstborn."
Cyclops: "Or die trying."
Bishop: "I think then, I'll get my bigger gun."

Streszczenie

Obóz ruchu religijnego Williama Connovera. Policjanci z Sedony powiadamiają wielebnego o walce X-Men z Pierworodnymi i późniejszej ucieczce mutantów i Hannah. William modli się o bezpieczny powrót jego żony.

Kilka mil dalej. Wolverine zgadza się na propozycję Hannah, która chce, aby X-Men ją zabili, ponieważ jest pewny, że jej walka z żyjącą w niej królową jest z góry przegrana. Inni mutanci nie zgadzają się z tym, ponieważ chcą znaleźć inne wyście. Connover decyduje za nich, każąc swoim Brood zaatakować X-Men, aby miała czas na ucieczkę, ale nie zabijać ich. Mutanci zaczynają się bronić, a ich przeciwnicy, gdy Hannah jest już daleko, przerywają walkę i podążają za nią. Wolverine, który coraz bardziej oddaje się swojej dzikiej naturze, zaczyna ścigać Connover. Jean idzie z nim, nie będąc pewną, co zrobi Logan, kiedy znajdzie Hannah. Pozostali X-Men rozdzielają się, aby przeszukać więcej terenu. Choć wszyscy chcą uratować Connover, nie są pewni, czy uda im się przetrwać kolejną bitwę z Pierworodnymi.

Brood doganiają Hannah i proponują, że zabiorą ją do męża, który się o nią martwi. Zaraz potem pojawiają się również Pierworodni i dzieci królowej stają w jej obronie. Szybko jednak giną, a Connover mówi, że nigdy nie będzie służyć królowej, więc poddaje się zabójcom, którzy mogą dokończyć swoje zadanie. Wtedy przybywa Wolverine, a zaraz za nim wezwana przez Phoenix reszta X-Men, którzy atakują Pierworodnych. Z pomocą rusza im więcej dzieci Hannah, która przysięga, że to są już ostatni. Brood, jak ich poprzednicy, giną w starciu z Pierworodnymi, którzy teraz koncentrują całą swoją uwagę na X-Men. Widząc, że sytuacja robi się coraz trudniejsza, Phoenix każe Cannonballowi zabrać Hannah. Kiedy Sam odlatuje z królową, kosmici odchodzą. Iceman mówi Beastowi, że próbował uratować jednego z rannych Brood, który zmienił się na powrót w człowieka, ochładzając go i zmniejszając krwotok, ale mu się nie udało. Jean słyszy to i wpada na pomysł, aby zamrozić Hannah – Pierworodni będą myśleli, że nie żyje, i przestaną ją ścigać, a X-Men będą mieli czas, aby wpaść na pomysł, jak odwrócić jej transformację. Wolverine’owi nie podoba się ten plan. Uważa, że to tylko odwlekanie tego, co nieuniknione, ale daje się przekonać pozostałym. Stwierdza jednak, że dla Pierworodnych, którzy nigdy nie byli ludźmi, nie będzie miał litości.

Tymczasem w obozie religijnym efekty walki X-Men i kosmitów są widoczne, więc William Connover rusza na pustynię w poszukiwanie żony. Po drodze zostaje zaatakowany przez Pierworodnych, którzy chcą go użyć jako przynęty.

Na szczycie jednej z gór Hannah wyczuwa, że jej mąż jest w niebezpieczeństwie. Zmienia się w królową i nokautuje pilnującego ją Cannonballa. Przez chwilę zastanawia się nad zainfekowaniem Sama jajem Brood, ale powstrzymuje się. Tymczasem Phoenix wyczuwa, że Cannonball jest nieprzytomny, a Connover przeszła całkowitą przemianę. Mutanci ruszają w pogoń za Hannah, tropiąc ją dzięki węchowi Wolverine’a.

William budzi się w jaskini otoczony przez Pierworodnych, nie rozumiejąc, co się dzieje. Na miejsce przybywa Hannah w postaci królowej i każe wypuścić swojego męża, a wtedy się podda. Zabójcy jednak mają zamiar zabić ich oboje, więc królowa zaczyna z nimi walczyć. Radzi sobie lepiej niż jej dzieci, ale i tak jest bez szans. Otoczona przez przeciwników zmienia się w człowieka i przeprasza Williama, że wciągnęła go w to wszystko. Kiedy Pierworodni chcą dokończyć dzieła, przybywają X-Men i dochodzi do kolejnego starcia mutantów z kosmitami. Kiedy pozostali zajmują obcych, Phoenix, Beast i Iceman wyjaśniają Connoverom ich plan. Bobby według instrukcji Beasta zamraża Hannah. Pierworodni wyczuwają, że królowa nie żyje i zabijają się nawzajem, uważając swoją misję za zakończoną.

Później. X-Men zabierają zamrożoną panią Connover do szkoły, gdzie profesor Xavier planuje przetransportować ją na wyspę Muir. Uważa, że Moira MacTaggert ma największe szanse, aby pomóc kobiecie i w rezultacie znaleźć sposób na odwrócenie transformacji ludzi w Brood.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Men vs. Brood: Day Of Wrath #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.