Avalon » Serie komiksowe » War Of Kings: Ascension » War Of Kings: Ascension #2

War Of Kings: Ascension #2

Postacie
Zapowiedź

Kim są Raptorzy i jaki mają związek z Shi'ar? I co oni zrobili Darkhawkowi?

Cytat

Catastrophus (w serii "słynne ostatnie słowa"): "Heathen Avi-forms! Catastrophus will devaur your entrails and lay eggs inside your skulls! Catastrophus will heap suffering upon you for-- Ullkk!"

Streszczenie

Teraz, gdy Razor przejął kontrolę nad pancerzem, dwójka Raptorów przystępuje do wyrzynania kolejnych zastępów robaczych wojowników. Nawet ich pan, Catastrophus, nie stanowi dla nich przeszkody. Gdy cała forteca jest już spacyfikowana, Talon przedstawia swemu przyjacielowi cel ich misji – Cosmic Control Rod, którego Catastrophus używał do spowolnienia rozwoju poczwarki Annihilusa, by zapewnić sobie długie rządy. Razor chce zabić zarodek, ale Talon go powstrzymuje, stwierdzając, że władca Negative Zone jest zbyt ważnym graczem. Zamiast tego, zaszczepia w umyśle poczwarki wspomnienie tego wydarzenia, by zawsze pamiętała, komu zawdzięcza życie. Nagle, Razor zaczyna się słaniać, tłumacząc, że poczuł się tak, jakby coś krzyczało w jego głowie.

Nie jest to zbyt dalekie od prawdy – Chris Powell odzyskuje bowiem przytomność, zawieszony w szkarłatnej przestrzeni, uwięziony w niewidzialnych ścianach. Zapanowuje nad strachem i domyśla się, że znajduje się w Null-Space [z której pancerz Darkhawka czerpie swoją moc – przyp. S_O], jednak jest ona inna od tej, którą pamięta. Przypomina sobie zdradę Talona i prawdę o Raptorach, stwierdzając, że najwyraźniej wszystko, co "wiedział" o swoim pancerzu, było kłamstwem. Próbuje przywołać zbroję, ale skutkuje to tylko bólem głowy u Razora, który postanawia przetrzymać cierpienia do czasu, aż ludzką anomalią zajmą się "Servants of the Source". Tymczasem Chris "przenosi się" do wesołego miasteczka, w którym znalazł amulet Darkhawka. Widzi swoich braci i siebie, uciekających przed gangsterami [prosto z Darkhawk #1 – przyp. S_O], a także samego siebie znajdującego amulet. Nagle jednak zjawia się w kosmosie, gdzie trwa bitwa, w której uczestniczą także Raptorzy. Rozpoznaje swój pancerz, który najwyraźniej go dostrzega i atakuje. Równie nagle pojawia się z powrotem w Null-Space, gdzie staje przed nim jego ojciec – a raczej jego wspomnienie. Wyjaśnia swojemu "synowi", że cała jego wiedza o pancerzu to jego własne wymysły, stworzone podświadomie, gdy próbował zrozumieć datasong, a Evilhawk, z którym walczył [w Darkhawk #23-25 – przyp. S_O] był tylko jedną z konfiguracji pancerza, która przejmowała kontrolę za każdym razem, gdy Chris ją tracił. Zdejmując swoją "twarz", pod którą znajduje się maska Darkhawka, Michael Powell stwierdza, że tym, czego jego syn bał się za każdym razem, gdy patrzył w "twarz" pancerza, była prawda. Chris wpada w panikę i przebija się przez "ścianę", trafiając... na zewnątrz amuletu, zawieszonego wraz z tysiącami innych na gigantycznym drzewie. Nagle, za nim pojawia się wataha potworów, każących mu "wrócić".

Tymczasem, Więzienie 42. Talon i Razor, który dzięki działaniom "Servants of the Source" czuje się już znacznie lepiej, stają przed tronem Blastaara. Informują go o wojnie w Strefie Pozytywnej, a gdy władca nie jest zainteresowany udziałem, proponują sojusz, z którego król Negative Zone będzie miał wymierne korzyści. Otrzymawszy Cosmic Control Rod, Blastaar prosi o konkrety.

Autor: S_O

Galeria numeru

War Of Kings: Ascension #2 War Of Kings: Ascension #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.