Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Vision » Ultimate Vision #2

Ultimate Vision #2

Postacie
Zapowiedź

Część Gah Lak Tusa dostała się w ręce AIM i jesli nikt ich nie powstrzyma, są na najlepszej drodze do opanowania świata. Dokonać tego może tylko Vision, więc gdzie ona jest?

Cytat

Dima: "I've been playing this game for two thousand, seven hundred and twelve hours, thirteen minutes."
Vision: "That's a long time."

Streszczenie

Moduł Gah-Lak-Tusa wciąż spoczywa w doku orbitalnej stacji. Tarleton, z pomocą techników, podłącza obwody modułu do swojego cybernetycznego ciała. Jeden z jego współpracowników jest przerażony tym, co robi. Mówi, że Północny Dyrektoriat wyznaczył im zadanie znalezienia dostępu do broni i jej analizę, a nie uzbrajanie jej. Tarleton mówi, że dyrektorzy są zbyt ostrożni, a żeby osiągnąć wielkie rzeczy, czasem trzeba ryzykować. W tym momencie używa broni przytwierdzonej do swojej mechanicznej ręki. Broni pozyskanej z modułu. Strzela do nie zgadzającego się z nim współpracownika i zabija go. Jest zadowolony z efektu. Mówi, że teraz świat jest ich zakładnikiem, a on musi ułożyć listę żądań.

 

Inna część stacji. Dwoje pracowników wyrzuca śmieci. Kierują się do luku, lecz ten jest przepełniony. Przed wyrzuceniem aktualnego ładunku muszą go opróżnić. Zajmie to chwilę. Jeden z mężczyzn mówi, że uwielbia tą pracę. W innym miejscu śmieci to papiery, kartony czy kubki po kawie. Tu na stacji wśród śmieci leżą antygrawitacyjne pasy, laserowe działa, niewidzialne pola siłowe... i Vision. Robot leży nieruchomo wśród reszty złomu.

 

Tarleton nagrywa swoją wypowiedź skierowaną do ludzi. Przypomina o niedawnej walce z Gah-Lak-Tusem, który jednak nie zginął. Pokazuje, że jest w posiadaniu jednego z modułów, które się na niego składają. Informuje, że wciąż odkrywają jego tajemnice. Jedną z nich jest broń zdolna zabić każdego mieszkańca Ziemi. Mówi o sobie, że nie jest terrorystą, lecz idealistą. Chce przejąć ster władzy na świecie i stworzyć imperium racjonalności, w którym żądza przestanie zaćmiewać umysły. Technika będzie dostępna dla każdego, kto podporządkuje się jego władzy. Resztę czeka śmierć. Nagle nagranie zostaje przerwane. Tarleton żąda wyjaśnień. Okazuje się, że to wina zasilania. Jakby gdzieś był przeciek mocy. Tarleton jest wściekły i wyżywa się na techniku, niemal wydłubując mu oczy.

 

Dok. Ekipy pracowników wciąż badają moduł. Jeden z ludzi informuje, że znalazł biologiczny magazyn. Dostaje polecenie z centrali, że jego badaniem zajmie się robot. Nagle obok jednego z mężczyzn pojawia się pył. Osłona skafandra pęka i dostaje się on do wnętrza kombinezonu. Sekundę później mężczyzna umiera. Wygląda, jakby ktoś przebił go dziesiątkami ostrzy. Wystają one z wewnątrz skafandra na zewnątrz. Jego kolega jest przerażony widokiem. Ale po chwili jego strach wzmaga się. Martwy kolega rusza się, jego twarz ma kolor purpury, a oczy świecą zieloną poświata. Mężczyzna atakuje go. Z jego ust wydobywa się pył, który kieruje się w stronę żywego mężczyzny.

 

Laboratorium. Dima przeprowadza kolejny test. Dwoje techników sprawdza odczyty i odchodzi. Jeden z techników, kobieta, nie może ukryć obrzydzenia, jakie wywołuje w nim Dima. Dziewczynka wykazuje ludzie emocje, po raz kolejny zmuszona wykonywać polecenia programu i układać klocki. Nagle komputer odzywa się i pyta się Dimy, czy chce zagrać w inną grę. Dziewczynka chce. Na monitorze pokazuje się plan stacji z zaznaczonymi dwoma punktami. Obecnym miejscem pobytu i punktem docelowym. Trudność w grze polega na tym, że musi dojść tam niezauważona. Dima zgadza się zagrać.

 

Doktor Tarleton w pokoju przyswaja swoje nowe mechanizmy. Jednocześnie wzywany jest do pokoju kontrolnego w związku z problemami przy module. Odpowiada, że nie ma czasu i każe załodze zająć się problemem. Ci inicjują program sterylizacji promieniowaniem. Jego rozpoczęcie oznacza śmierć wszystkich pracujących przy module.

 

W bazie rozlega się alarm. Wszyscy pracownicy udają się do wyznaczonych sektorów. Korytarzem niezauważenie przemyka się Dima. Dociera do punktu przeznaczenia. Jest nim kontener na śmieci, w którym leży Vision. Robot prosi ją o usunięcie uszkodzonego obwodu. Dziewczynka spełnia zadanie. Chwilę później zostaje złapana przez dwójkę strażników. Ci przykładają jej broń do głowy. Vision zaczyna funkcjonować. Aktywuje się w niej program ochrony życia. Zaczyna działać mimo braku pełnej sprawności. Potężnym kopniakiem posyła jednego z mężczyzn na podłogę, jednocześnie wykonuje cios ręką i drugi napastnik pada również.

 

Zakończył się proces sterylizacji. Ekipa pracowników wchodzi do doku, w którym znajduje się moduł. Po wejściu widzą unoszące się kombinezony. Są one jednak puste, nie ma w nich ciał. Nagle ich oczom ukazują się humanoidalne potwory. Atakują one ludzi.

 

Stacją wstrząsa eksplozja. Coś przejęło sterowanie. Stacja schodzi z orbity.

 

Do pokoju kontrolnego wchodzi Tarleton. Jest odmieniony. Jego twarz ma purpurowy kolor. Mówi, że jego przyjaciel Gah-Lak-Tus ma niedokończone sprawy na Ziemi i on go tam zabierze.

Autor: redevil

Galeria numeru

Ultimate Vision #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.