Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Avengers » Ultimate Comics Avengers #2

Ultimate Comics Avengers #2

Ultimate Comics Avengers #2

"The Next Generation" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Po pierwszym spotkaniu z Red Skullem, które ledwo przeżył, Kapitan Ameryka rozpoczyna pościg za terrorystą i jego ludźmi. A jak zareaguje, kiedy Nick Fury powie mu, kim naprawdę jest jego nowy wróg? Ponadto: do Stanów wraca Gregory - starszy, bogatszy i mądrzejszy brat Tony'ego Starka.

Cytat

Black Widow: "Mister Stark? This is codename: new Black Widow calling from S.H.I.E.L.D. on the scrambler, sir. Project Avengers is active again, the hunt for Cap our immediate priority."
Gregory Stark: "Doctor Stark, if you don't mind. Mister Stark is my embarassing little brother."

Streszczenie

Mieszkanie Richardsów, Brooklyn, 1945 r. Kapitan Ameryka spotyka się z Gail, której nie widział od trzech lat. Korzystając z nieobecności ojca dziewczyny, para postanawia dobrze wykorzystać jedyną noc Steve'a na przepustce.

Cztery miesiące później. Gail spotyka się z przedstawicielami rządu, którzy mówią jej, że badania potwierdziły podejrzenia, że dziewczyna urodzi dziecko niedawno zmarłego Kapitana Ameryki. Mężczyźni przekonują ją, aby zgodziła się oddać dziecko do adopcji, aby nie narażać jej ani Rogersa na skandal.

Teraz. Ultimates wracają z Chicago. Hawkeye stwierdza, że Iron Man zmienił się po śmierci Wolverine'a. Następnie zwraca się do Kapitana mówiąc, żeby Steve nie przejmował się tym, co powiedział Red Skull, ponieważ terrorysta z pewnością chciał po prostu zamieszać mu w głowie. Rogers odpowiada, że obaj wiedzą, iż to nieprawda, po czym atakuje go. Potem walczy z żołnierzami, uszkadza samolot i wyskakuje do wody.

Dom Barnesów. Agenci S.H.I.E.L.D. zabierają Gail i Bucky'ego w bezpieczne miejsce, mówiąc o jakimś zagrożeniu ze strony Kapitana Ameryki. Staruszek protestuje, ale żona przekonuje go, żeby robili to, o co są proszeni.

Triskelion. Reed Richards mówi Carol Danvers, że skradzione z Budynku Baxtera materiały są bardzo niebezpieczne w rękach A.I.M. Dyrektor S.H.I.E.L.D. odpowiada, że zdaje sobie z tego sprawę, ale teraz ma tu własny kryzys. Razem z Hawkeyem niechętnie spotyka się z Nickiem Furym, któremu mówi, że w innych okolicznościach aresztowałaby go. Dawny szef S.H.I.E.L.D. opowiada historię Red Skulla, zaczynając od tego, że wbrew temu, co powiedziano Gail, jej syn nie został oddany do adopcji, lecz umieszczony w tajnym ośrodku rządowym, ponieważ po śmierci Steve'a nie chciano tracić drugiej szansy na stworzenie super-żołnierza. Chłopiec od najmłodszych lat wykazywał się znakomitym zmysłem taktycznym i sprawnością fizyczną, a w wieku czternastu lat posiadał większe zdolności niż jego ojciec. Trzy lata później okazało się, że syn Steve'a cały czas oszukiwał swoich opiekunów i uznając, że jest już gotowy do ucieczki, wybił cały personel placówki, zdarł sobie nożem twarz i włosy, aby nie być podobnym do Kapitana, po czym zniknął. Fury mówi, że od tamtego czasu Red Skull pracował jako zabójca do wynajęcia w różnych wojnach, ale zawsze uważał, aby jak najmniej osób go widziało. Aby posprzątać bałagan, Nick proponuje uruchomić na nowo Projekt Avengers, zebrać jeden z jego oddziałów do czarnej roboty i ruszyć w pościg za Stevem, zanim wszyscy poznają prawdę. Danvers zgadza się, aby Hawkeye dołączył do Fury'ego, ale nie chce dawać mu innych Ultimates. Nickowi to odpowiada, ponieważ ma swoich ludzi, a starszy brat Tony'ego Starka dostarczy mu potrzebnego sprzętu.

Gdzie indziej. Kapitan Ameryka włamuje się do baz danych S.H.I.E.L.D. i odnajduje informacje, które potwierdzają słowa Red Skulla. Odnajduje go oddział żołnierzy, który każe mu się poddać, ale Steve zaczyna z nimi walczyć.

Siedziba Stark Global Solutions, Singapur. Do Gregory'ego Starka dzwoni nowa Black Widow, która informuje, że Projekt Avengers znów działa, a ich pierwszym celem jest Kapitan Ameryka.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics Avengers #2 Ultimate Comics Avengers #2 Ultimate Comics Avengers #2 Ultimate Comics Avengers #2 Ultimate Comics Avengers #2 Ultimate Comics Avengers #2 Ultimate Comics Avengers #2 Ultimate Comics Avengers #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.