Avalon » Serie komiksowe » The Ultimates Annual » The Ultimates Annual #2

The Ultimates Annual #2

Postacie
Cytat

Captain America: "What the hell is wrong with everyone born after 1945? And what the hell are you doing here anyway, Falcon?"
Falcon: "I thought I'd go with you to find out who's making live and brown people dead and white."

Streszczenie

Nowy Jork, Liberty Island, kilka dni po pokonaniu Liberatorów. Podczas gdy inni super-bohaterowie odbudowują Statuę Wolności, Kapitan Ameryka odkopuje ciała zabitych. Pomaga mu Sam Wilson, który mówi mu, że Quicksilver wciąż znajduje ocalałych i powiadamia o ich lokalizacji, a zmarli przecież mogą poczekać. Steve nie zgadza się, ponieważ i tak nie przydałby się gdzie indziej, a ktoś powinien zająć się tymi, którzy przyszli tu zobaczyć symbol wolności, a najeźdźcy go na nich zawalili.

Druga wojna światowa, Niemcy. Kapitan Ameryka znajduje chłopca, który przygląda się przejeżdżającemu konwojowi i pyta się go, dokąd on zmierza. Niemiec odpowiada, że w górach jest ukryta forteca. Steve daje chłopcu tabliczkę czekolady, po czym wskakuje na ostatnią ciężarówkę. Po jakimś czasie zauważa stos bladych ciał przy drodze, więc zatrzymuje się, aby się im przyjrzeć.

Teraz. Rogers wstaje z łóżka i zaczyna się przygotowywać do kolejnego dnia pracy. W radio słyszy wiadomość o znalezieniu bladych ciał w Missouri.

Druga wojna światowa. Kapitan dociera do zamku, który zajmują naziści. Wspina się na mury i zrzuca z nich jednego strażnika. Po chwili zauważają go kolejni i wywiązuje się walka. Rogers zabija ich wszystkich, po czym wpada przez okno do laboratorium Arnima Zoli. Ten woła żołnierzy na pomoc, ale widząc, że żaden już nie został, uwalnia wielkiego mutanta, którego nazywa Siegsoldatem, i każe mu zabić Kapitana. Steve rzuca swoją tarczą w przeciwnika i dekapituje go. Bezgłowe cielsko upada na Zolę i miażdży go. Rogers uwalnia więźniów i melduje agentom OSS (Biuro Służb Strategicznych), że misja została wykonana.

Teraz. Kapitan jest przekonany, że blade ciała znalezione w Missouri są dziełem Arnima Zoli, który jednak nie zginął podczas ich walki sześćdziesiąt lat temu, i zamierza go znów powstrzymać. Falcon radzi mu, aby wysłuchał tego, czego on się dowiedział, zanim wyruszy. Pokazuje mu twarz Zoli na monitorze. Rogers natychmiast chce wiedzieć, gdzie jest zbrodniarz, ale Sam mówi mu, że on nie żyje. Kapitan nie wierzy i mówi, że Wilson również widział ciała, a tego nie mógł zrobić nikt inny. Falcon opowiada, że po tym, jak genetyk został przygnieciony przez Siegsoldata, agencji OSS odnaleźli go, utrzymali przy życiu i sprowadzili do Ameryki, aby pomagał im tworzyć broń i pracował przy programie super-żołnierza. Nie chcąc tracić jego intelektu, kiedy Zola zaczął umierać, jego mózg został zmapowany i dzięki temu stworzono sztuczną inteligencję, która wciąż istnieje. Wściekły Rogers niszczy monitor.

Później, Steve i Sam, który również chce się dowiedzieć, kto zabija Murzynów w podobny sposób, jak to robił Zola, lecą śmigłowcem nad Missouri. Znajdują oddział poruszający się pojazdami, z których część pochodzi z bazy, w której przechowywana jest sztuczna inteligencja Zoli, a gdzie znaleziono pierwsze blade ciała. Nagle Kapitan zauważa zbliżający się do nich obiekt. Okazuje się, że to mężczyzna w latającej uprzęży, który zaczyna strzelać i niszczy helikopter. Falcon rozpościera skrzydła i łapie Rogersa, ale może tylko spowolnić jego upadek. Steve chce natychmiast ścigać uzbrojony oddział, ale Sam mówi mu, aby przede wszystkim przestał go traktować jak podkomendnego, ponieważ nim nie jest. Następnie wyjaśnia, że ma namiary samochodów, którymi poruszają się ich przeciwnicy, więc będą mogli ich znaleźć, ale w tej chwili jego skrzydła są uszkodzone i minie trochę czasu, zanim same się naprawią. Nanoboty jednocześnie analizują dane, które są nadawane z kierunku, w którym udał się oddział. Wilson stwierdza, że muszą złapać okazję, ale uważa, że w Missouri to Steve będzie miał większą szansę, aby to zrobić. Kapitan w to nie wierzy, ale widzi, że nikt nie chce się zatrzymać, aby podwieźć Murzyna. Falcon namawia go, aby sam spróbował i rzeczywiście, pierwszy przejeżdżający samochód staje na widok Rogersa. Po drodze obaj bohaterowie rozmawiają o tym, jak wiele się zmieniło w Stanach przez sześćdziesiąt lat, które Kapitan spędził zamrożony w wodach Arktyki. Falcon żałuje, że za mało jest działań starających się poprawić sytuację Murzynów w Stanach, która według niego wciąż nie jest najlepsza. Kierowca, który podrzucił dwóch autostopowiczów, dojeżdża właśnie do swojego domu. Mówi im, że jeżeli chcą coś zrobić, to mogą zacząć od rozbicia Marauderów założonych przez byłego żołnierza, Toma Jenksa, którzy zaczęli się bawić jakiś czas temu w palenie krzyży, ale później przeszli do porywania Murzynów, a po inwazji Liberatorów stali się jeszcze bardziej zuchwali. Mężczyzna mówi, że może im dać samochód swojego syna, który obecnie jest w Iraku i na pewno nie miałby nic przeciwko. Falcon prosi również o jakiś pistolet, ponieważ swój zgubił podczas wypadku śmigłowca.

Niedługo później. Kapitan i Falcon mkną w kierunku Marauderów. Nanoboty Sama otrzymują informację, że kapral Thomas Jenks stacjonował w jednej z baz, które zostały zaatakowane przez jego Marauderów. Pracował również jako technik przy sztucznej inteligencji Zoli i miał dostęp do receptury na Biały Pył oraz innych wynalazków nazisty. Dogoniwszy Marauderów, bohaterowie rozpoczynają atak od obrzucenia ich pojazdów granatami. Falcon rusza do walki z powietrznymi siłami przeciwników, zestrzeliwuje kilku i obcina głowy dwóm ostatnich za pomocą skrzydeł. Kapitan tymczasem radzi sobie z motocyklami, rozbija pożyczony samochód na ciężarówce, wskakuje na transporter przewożący czołg, wyrzuca jego kierowcę i sam siada za kółkiem. Razem z Falconem docierają do bazy Marauderów ogrodzonej starym żelastwem. Steve ma zamiar staranować fortyfikacje, ale kabina transportera zostaje trafiona pociskiem. Pojazd gwałtownie zatrzymuje się, co powoduje, że przewożony czołg wylatuje do przodu i robi wyrwę w ogrodzeniu. Rogers wydostaje się z wraku, ale szybko zostaje otoczony przez Marauderów, do których dołącza zmutowany Jenks z umieszczonym na piersi centralnym modułem sztucznej inteligencji Zoli oraz monitorem, na którym widać twarz genetyka. Arnim nazywa swój twór Siegsoldatem-X. Kapitan rzuca tarczą w kark stwora, ale Zola mówi, że tym razem ta sztuczka się nie uda, ponieważ się na to przygotował i odpowiednio opancerzył Siegsoldata-X. Każe Marauderom schwytać Rogersa. Bohater walczy, ale ulega przeważającym siłom. Tymczasem Falcon odnajduje więźniów Zoli i uwalnia ich. Zola mówi do Kapitana, że teraz zmodyfikuje Kapitana, a potem przejmie jego ciało. Steve, widząc zbliżających się byłych więźniów, mówi, że oni mu na to nie pozwolą. Tłum, uzbrojony w kamienie, kije i siekiery, szybko radzi sobie z Marauderami, a potem rozrywa Siegsoldata-X na kawałki.

Czasy drugiej wojny światowej. Do rozdającego autografy na zabawie Kapitana Ameryki podchodzą agenci OSS i proszą o rozmowę. Po zakończonej potańcówce pokazują mu akta Arnima Zoli i efekty działania Białego Pyłu, którym zabija ofiary podczas próby stworzenia elitarnego oddziału Siegsoldatów. Do Rogersa podchodzi kilku czarnoskórych żołnierzy, którzy mówią, że również chcieliby dostać autograf, ale nie zostali wpuszczeni na zabawę.

Teraz. Falcon mówi, że zawiadomił władze, które powinny szybko przysłać medyków. Kapitan chciałby również, aby wyłączono Zolę, ale Sam uważa, że tego nie zrobią, ponieważ wciąż chcą go wykorzystywać do swoich celów. Arnim śmieje się, że będą go teraz lepiej pilnować, ale to tylko kwestia czasu, aż ktoś taki jak Jenks znów go znajdzie i będzie mógł kontynuować swoje dzieło. Rogers przewraca rusztowanie ze zbiornikiem wodnym, który upada na moduł Zoli i niszczy go. Wilson mówi, że teraz ma zamiar wracać do Nowego Jorku, bo tam wciąż jest dużo roboty, ale aż tak bardzo mu się nie spieszy i chętnie zostanie i pomoże Kapitanowi tutaj zająć się więźniami Zoli. Steve żałuje, że samochód, który pożyczyli, został zniszczony, ale na szczęście Nick Fury może pozwolić sobie na wydatek i go odkupić.

Autor: Ozz

Galeria numeru

The Ultimates Annual #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.