Avalon » Serie komiksowe » The Ultimates 3 » The Ultimates 3 #2

The Ultimates 3 #2

The Ultimates 3 #2

"Sex, Lies & DVD" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Ultimates nie mają czasu na odpoczynek po ataku Venoma, ponieważ Bractwo Mutantów przypuszcza frontalny atak na posiadłość Tony'ego Starka. Kapitan Ameryka kontra Sabretooth! Iron Man kontra Mystique! Hawkeye kontra Spider-Man? Thor kontra Valkyrie? A na samym końcu numeru pojawia się bardzo popularny bohater. Nie, nie chodzi o Spider-Mana. Macie jedną szansę na odgadnięcie jego tożsamości...

Cytat

Pietro: "... my father was right."

Streszczenie

Central Park, dwadzieścia dwie minuty temu. Spidey, który nie jest przygotowany na tak mroźną pogodę, huśta się na sieci. Ląduje na radiowozie. Policjanci odbierają właśnie wiadomość o strzelaninie, w której zginęła kobieta. Peter wie, iż niedaleko miejsca, gdzie się to stało, jego ciocia miała robić zakupy. Samochód rusza. Ktoś strzela. Peter spada z dachu samochodu na ziemię. Szybko podnosi się, z ramienia wystaje mu pocisk-strzykawka. Strzelał Hawkeye, teraz widząc zbierającego się z ziemi Pająka, kontynuuje ostrzał. Spider odskakuje na drzewo, gdzie udaje mu się unikać pocisków. Rozpoznaje w napastniku, mimo maski zasłaniającej twarz i zmienionego głosu, członka Ultimates. Rozumie, że Hawkeye ma swoje problemy, dlatego proponuje mu, aby zamiast strzelać do niego poszedł wypłakać się do Oprah. Clint uświadamia pajęczakowi, że gdyby chciał go zabić, ten już by nie żył. Dodaje, że pojawił się tu w poszukiwaniu Black Panthera, ale zamiast niego znalazł Spider-Mana. Z akt S.H.I.E.L.D. wie, że on i Venom są ze sobą powiązani, więc postanowił zadziałać. Spidey znika z jego pola widzenia, by po chwili pojawić się tuż koło niego. Oplątuje przeciwnika sieciami i przywiązuje go do drzewa. Hawkey jest jednak spokojny. Odlicza od trzech w dół. Gdy dochodzi do jednego, Spidey osuwa się na ziemię. Barton uwalnia się i przykłada mu pistolet do głowy; mówi Pająkowi, że za dwadzieścia minut dojdzie do siebie. Ponadto obiecuje Peterowi, że jeśli dowie się, iż miał on coś wspólnego z atakiem Venoma, to załatwi go na dobre. Sekundę później na scenie pojawia się tarcza Captaina, która wyrywa broń z ręki Bartona. Chwilę później pojawia się sam Cap. Każe Clintonowi wracać do bazy. Sam poszuka Panthera. Obaj odchodzą, zostawiając Spidera półprzytomnego, leżącego w śniegu.

Posiadłość Tony'ego Starka. Kwatera główna Ultimates. Siedem minut temu. Do posiadłości, niczym wiatr, wpada Quicksilver. Przynosi ze sobą ciało Wandy. Wykrzykuje z szybkością karabinu słowa, mówiąc do Jan, która siedzi obok nieprzytomnego Hanka, iż ktoś zabił jego siostrę kulą zaprogramowaną na jej DNA. Nawet jego szybkość nie zapobiegła jej śmierci. Quicksilver pyta się Wasp, dlaczego nie odzywali się na jego wezwania. Zaskoczona Jan nie wie, o czym mutant mówi. Pietro z żalem stwierdza, iż jego ojciec miał rację. To by się nigdy nie stało, gdyby nie opuścili Braterstwa.

Nagle pada zasilanie w posiadłości. Działa jedynie oświetlenie awaryjne.

Tony upija się w samotności, nie może przeboleć zdrady Natashy.

Thor i Valkyrie leżą w łóżku. Kobieta zastanawia się, czemu Thor zaczął mówić niczym ze sztuki "Romeo i Julia". Gromowładny stwierdza, iż teraz gdy nie musi przekonywać śmiertelników do swoje boskości, stał się bardziej sobą. Nagle mężczyzna wyczuwa kłopoty.

Jedna ze ścian posiadłości eksploduje. W wyrwie pojawiają się członkowie Brotherhood - Blob, Mystique, Sabretooth, Madrox i Lorelei. Szablozębny przypomina im, aby trzymali się planu.

Tony próbuje nałożyć zbroję, w jego stanie upojenia alkoholem nie jest to łatwe. Nagle do pokoju wchodzi Natasha. Kobieta zbliża się do Starka, na co ten reaguje niedowierzaniem. Gdy staje blisko Iron Mana i ma zamiar coś zrobić pada nieprzytomna na podłogę. Wasp ocaliła Tony'ego, nieprzytomna Mystique wraca do swojej niebieskoskórej postaci. Jan mówi Tony'emu, że ostatnie wydarzenia muszą być powiązane ze sobą. Przy okazji informuje go o śmierci Wandy. Tony trzeźwieje na tyle, aby być gotowym do walki.

Thor i Valkyrie ubierają się. Nagle w sypialni pojawia się Lorelei i zaczyna szeptać do ucha mężczyzny. Każe mu zabić dziewczynę. O dziwo Thor słucha się jej i atakuje Valkyrie. Ta paruje uderzenie Mjolnira swoim mieczem. Szybko kontruje i tnie boga piorunów cięciem przez plecy. Lorelei staje się jej celem, Valkyrie jest pewna, że moc napastniczki przestanie działać, gdy ta straci głowę.

Blob ogołaca lodówkę, żądła Wasp nie robią na nim wrażenia. Nagle kawałek podłogi na którym stoi mutant podnosi się. To Tony unosi otyłego mężczyznę z dala od posiadłości. Clinton opróżnia magazynki, strzelając do duplikatów Madroxa. Stojącego obok Captaina ciosem w plecy atakuje Sabretooth. Steve szybko odwdzięcza się, tnąc przeciwnika tarczą po gardle. Padają kolejne ciosy. Hawkeye zostaje otoczony przez tłum przeciwników.

Magneto wchodzi do pomieszczenia, w którym przebywa Pietro i ciało Wandy. Eric rozmawia z synem. Mówi, iż nadszedł czas, aby znów stać się rodziną. Każe nieprzekonanemu Pietro zadać sobie pytanie, kto jest bardziej zainteresowany znalezieniem zabójcy Wandy - Bractwo czy Ultimates.

Po chwili wszyscy członkowie Brotherhood znikają, Pietro zabrał wszystkich z posiadłości. Zniknęło także ciało Wandy.

Dwie sekundy temu. W wyrwie w ścianie budynku pojawia się Wolverine. Mówi, że wie, iż Ultimates mają na głowie sprawę morderstwa, ale to nie ich jedyny, a na pewno nie najpoważniejszy problem.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Ultimates 3 #2 The Ultimates 3 #2 The Ultimates 3 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.