Avalon » Serie komiksowe » The Thanos Imperative » The Thanos Imperative #2

The Thanos Imperative #2

Postacie
Zapowiedź

Bogowie z uniwersum pozbawionego śmierci wpadają do naszego Wszechświata i nawet abstrakty jak Oblivion i Eternity stają z nimi do walki. Czy Star-Lord i reszta jego kompanii mogą mieć jakiś wpływ na taką wojnę?

Cytat

Rocket Raccoon: "See? Who said we weren't big league? We just kicked some major evil defender b--"

Cosmo: "Shut up, Rocket Raccoon!"

Rocket Raccoon: "Don't you be telling me to shut up, you stinky old pooch--"

Cosmo: "Be shuttink up!"

Streszczenie

Wyrwa, miejsce walk. Worldmind namierza kolejnych przeciwników dla Ridera. Martwi się o jego koncentrację od czasu porwania Namority. Nova zapewnia, że wszystko jest w porządku. Quasar stwierdza, że przy tej wojnie Anihilacja wygląda jak szkolna bójka. W okolicy znajdują się statki z setki różnych międzygwiezdnych kultur, a i tak ledwo dają radę. Obaj ruszają na pomoc statkowi flagowemu Kree. Triton informuje ich, że królowa została ewakuowana. Nagle ogromne szczęki próbują go pożreć. Inhuman zawdzięcza swoje życie Silver Surferowi, który pojawił się niespodziewanie i rozerwał potwora. Zapytany przez Novę, czy przyłączy się do walki, Surfer odpowiada, że jest jedynie zwiastunem sił, które właśnie się zaangażowały w walkę. Oto bowiem wśród walczących pojawiła się oto wielka trójka: Galactus, Aegis i Tenebrous.


Cancerverse. Guardians walczą z Defenders. Mantis nokautuje Dr. Strange'a, Star-Lord przy pomocy swoich pistoletów zabija Hellcat, podobnie uczynił Raccoon z Nighthawkiem. Gamora przebija mieczem Valkyrie, a Drax dosłownie rozrywa Namora. Cosmo powala Hulka, doprowadzając go do zawału. Szop śmiało twierdzi, że należą do pierwszej klasy bohaterów, bowiem właśnie załatwili potężnych przeciwników. Cosmo nakazuje mu się zamknąć [patrz: cytat numeru - przyp. Sc0agar4k],  pokazując że nie są oni wcale tacy martwi. Nighthawk wyjaśnia im, że ich Wszechświat ma im do zaoferowania coś wyjątkowego. Coś, co będzie trwać bez końca. Dosłownie. Hellcat zauważa podnoszącego się Thanosa i zaczyna się bać. Wściekły tytan emituje ze swoich dłoni potężną wiązkę promieni, która zabija Defenders. Permanentnie. Thanos pyta Star-Lorda, czy zna jakieś rozwiązanie ich zadania. Quill odpowiada, że on jedynie odpowiada za transport. Wyjaśnia mu, że tak się składa, iż jest on jedną z najgorszych rzeczy jakie spotkała ich Wszechświat. I to kilka razy. Postanowił więc, że teraz pora, by przytrafiło się to gdzieś indziej. Najlepiej we Wszechświecie tak tandetnym jak ten. Peter dodaje na koniec, że to całe zamieszanie wokół Życia i Śmierci go wykończyło i teraz jest to jego przedstawienie. Rocket zauważa, że Tytan staje się coraz potężniejszy. Mantis i Cosmo potwierdzają - im bardziej jego umysł się stabilizuje, tym trudniej jest im go odczytać. Drax nadal uważa, że zawierają pakt z diabłem. Niespodziewanie pojawia się wśród nich Vision z pokojowymi zamiarami.


Nasz Wszechświat, miejsce nieznane. Iron Man i Ms. Marvel wloką Major Victory. Ten wyrywa im się, lecz zostaje powalony przez Lorda Mar-Vella. Iron Man oznajmia, że to jeden ze Strażników Galaktyki, anomalia. Mar-Vell rozpoznaje, że Vance jest rozbitkiem z przyszłości. Nie wygląda jednak na tego, kogo szukają i nakazuje go zamknąć wraz z innymi. Trafia do pomieszczenia w którym znajdują się inne anomalie. W tym Namorita. Dziewczyna wyjaśnia, że Revengers szukają kogoś wyjątkowego. Kogoś potrzebnego im do przeprowadzenia rytuału zwanego "Necropsy". Major pyta, czy wiedzą, gdzie się obecnie znajdują.


Wyrwa, miejsce walk. Kosmiczne Abstrakty przystąpiły do walki. Dla Quasara jest teraz jasne, jak ogromna jest to bitwa. Nova zastanawia się, czy Oni w ogóle zauważają ich obecność. Surfer wyjaśnia mu, że Abstrakty wiedzą więcej niż może to sobie wyobrazić i jaka jest stawka tego wszystkiego. Przyszłość nie tylko tego Wszechświata. Stają do walki z istotami, które splądrowały i wypełniły już jeden Wszechświat i teraz atakują ich. Posiadają środki, dzięki którym mogą obalić fundamentalne prawa każdego możliwego Wszechświata i przerobić podstawowy język, którym została stworzona każda rzeczywistość. Rider pokazuje im, że coś właśnie wyłania się z Wyrwy. Coś wielkiego. Wróg odpowiada na przybycie Abstraktów. Surfer słyszy imię skandowane przez wiatr słoneczny. Uważa to za bluźnierstwo, herezję. Oto bowiem pojawia się "The Galactus Engine".

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

The Thanos Imperative #2 The Thanos Imperative #2 The Thanos Imperative #2 The Thanos Imperative #2 The Thanos Imperative #2 The Thanos Imperative #2 The Thanos Imperative #2 The Thanos Imperative #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.