Avalon » Serie komiksowe » Thanos Quest » Thanos Quest #2

Thanos Quest #2

Thanos Quest #2

"Games and Prizes"

Postacie
Streszczenie

Jeden ze Starszych, imieniem Collector, oczekuje w swojej bazie na połączenie od Thanosa. Stoi w otoczeniu swojej kolekcji, która zawiera zarówno przedmioty jak i kosmiczne istoty. Gdy Thanos w końcu nawiązuje połączenie mężczyźni wymieniają poglądy dotyczące Infinity Gems. Thanos proponuje, że ze względu na ich okazjonalną współpracę, nie będzie chciał go zabić a dokonać wymiany za Infinity Gem Collectora. Obiecuje zaciekawionemu rozmówcy, iż niebawem się odezwie.

Thanos siedząc na swoim latającym fotelu zastanawia się czy Collector poznał potęgę Infinity Gem będący w jego posiadaniu i czy za chwilę go nie zaatakuje. Gdyby tak było Thanos wie, że mógłby nie przetrwać. Jednak po chwili dochodzi do przekonania, że jego oponent nie ma bladego pojęcia co reprezentuje kamień w jego posiadaniu. Następnie ustawia swoje urządzenie teleportacyjne na lokalizację kolejnego Starszego imieniem Runner.

Gdzieś w kosmosie. Thanos jest pewien, że ma właściwą lokalizację kolejnego właściciela Infinity Gem. Po chwili jego fotel zostaje rozwalony w drobny mak. Został zaatakowany przez Runnera, którego główną cechą oprócz nieśmiertelności, jest ogromna szybkość w przemieszczaniu się. Jest z siebie naprawdę zadowolony i przechwala się swoimi zdolnościami. Opowiada, że potrafi nawet dotrzeć do celu nim zda sobie sprawę, że zaczął biec. Runner domaga się od Thanosa wyjaśnień po co mu wszystkie Infinity Gems, lub zostanie pobity na śmierć.

Thanos zaczyna opowiadać historię Infinity Gems, którą poznał wpatrując się w Infinity Well. Wiele miliardów lat temu istniała jedna istota we wszystkich rzeczywistościach. Wieczna i nieskończona potęga. Jednak czuła się naprawdę samotna. Dlatego postanowiła ze sobą skończyć. Jednak koniec takiej potęgi nie mógł nic nie zmienić. Z jej popiołów powstała obecna rzeczywistość o wielu obliczach. Centrum tej istoty odrodziło się w formie sześciu Infinity Gems. Są one ostateczną potęgą i najstraszniejszym sekretem Uniwersum. Z ich pomocą Thanos będzie mógł siąść obok Pani Śmierć i być jej równym.

Runner komentuje, że ta wiedza będzie teraz jego, i wykorzysta ją do własnych celów. Thanos jednak stwierdza, że na pewno tak się nie stanie i atakuje zaskoczonego przeciwnika, który myślał, że już zwyciężył. Złoczyńca mówi Runnerowi, że zatrzymanie się i przechwałki, doprowadzą do jego upadku. Szybkość była jego jedyną skuteczną bronią. Thanos wykorzystuję Time Gem i postarza znacznie Runnera, a ten nie jest wstanie się ruszać. Po chwili Tytan zdejmuje z czoła oponenta Space Gem. Równocześnie odmładza go do stanu niemowlęcia i zabiera ze sobą do jego wujka Collectora.

Collector oczekiwał na przybycie Thanosa. Jest jednak zaskoczony Runnerem w wielu niemowlęcym. Złoczyńca mówi mu, że to jest właśnie skarb, który zamieni za Infinity Gem. Po krótkiej rozmowie dochodzi do wymiany, z zastrzeżeniem, iż Thanos nie będzie ingerował w istnienie Collectora oraz małego Runnera. Tytan daje swoje słowo, że pozostawi ich w spokoju. Po chwili wyjaśnia, iż Collector miał w posiadaniu Reality Gem i robi po chwili malutką próbkę, która zaszokowała oponenta. Collector błaga by już odszedł. Dodaje, że Grand Master, posiadający ostatni Infinity Gem, nie będzie tak łatwy do pokonania. Thanos odpowiada, że dlatego zostawił go na koniec. Nim aktywował teleportację przywrócił Runnera do normalnego wieku, a ten z wściekłością atakuje Collectora. Całą sytuację oglądał Grand Master, który już czeka na Thanosa.

Grand Master wita przybyłego do jego siedziby Thanosa. Ten wybitny gracz we wszystkie możliwe gry przygotował specjalną grę, która zadecyduje o posiadaniu jego Infinity Gem oraz tych posiadanych przez Thanosa. Tytan zgadza się na reguły przeciwnika, który nie nosi Infinity Gem na sobie lecz umieścił go w specjalnym polu siłowym. Po chwili mężczyźni siadają naprzeciw siebie przy stoliku i przenoszą się do wirtualnej rzeczywistości. Rozpoczyna się walka na śmierć i życie, choć pierwotnie nie miała mieć takiego przebiegu. Gdy wydaje się, że Thanos wygrał, jego wirtualna zbroja obraca się przeciwko niemu i zamienia go w głaz. Grand Master chwali się, że dokonał sabotażu, ponieważ stawka była zbyt wysoka. Gdy Starszy dotyka skamieniałego Thanosa by spowodować jego upadek, doznaje szoku. Gdy Thanos rozpada się na kawałki widać, iż to był robot. W świecie realnym przybyły do twierdzy Grand Mastera prawdziwy Thanos rozwala urządzenie wirtualnej rzeczywistości. Podchodzi do stolika gdzie siedzi robot i nieruszający się Grand Master. Zabiera Infinity Gem i stwierdza, iż jego oponent był idiotą. Gdyby miał ten klejnot na sobie bez wątpienia odkryłby podstęp, ponieważ to jest Mind Gem, dający dostęp do umysłu.

Thanos zaczyna żonglować przed sobą sześcioma Infinity Gems. Wie, że to jest większa potęga niż Cosmic Cube. Teraz to on wszystko kontroluje. Wszechświat należy teraz do niego! Przez chwilę testuje wszystkie klejnoty i ich możliwości. Następnie udaje się na spotkanie ze swoją Panią Śmierć.

Thanos wyjaśnia jaką potęgą dysponuje i że zrobił to wszystko dla niej. Służący Śmierci przekazuje wiadomość, iż jego Pani potwierdza słowa Thanosa oraz jego status. Ten doprecyzowuje, że tak bardzo kocha Śmierć, iż jego jedynym marzeniem jest usiąść u jej boku jak równy jej. Wówczas służący Śmierci przekazuje wiadomość, iż Pani Śmierć każde marzenie Lorda Thanosa jest dla niej rozkazem. Po chwili obok tronu z kości Pani Śmierć pojawia się taki sam dla Thanosa, który zasiada koło na nim. Złoczyńca stwierdza, że spędzą wspólnie wieczną błogość. Służący przekazuje wiadomość od Pani Śmierć, że jeśli takie jest marzenie Thanosa, tak właśnie będzie. Złoczyńca wścieka się, że Śmierć dalej komunikuje się z nim przez służącego. Służący przekazuje wiadomość, że Śmierć nie uważa go za równego sobie, lecz jako istotę wyższą wobec niej. Uważa, że byłoby to niestosowne by zwracała się osobiście to takiej potęgi, wobec której jest drobną częścią uniwersum. Za te słowa Thanos niszczy służącego, rozrywając go od środka na strzępy.

Thanos opuszcza komnatę Pani Śmierć. Mówi do siebie, że mógłby ją zmusić by do niego mówiła. Jednak co by to dało? Chce jej miłości, nie służebności. Zastanawia się, jak mógł tak pomylić się w swoim wielkim planie. Osiągnął to co zaplanował, posiadł wielką moc. Pokonał istoty bardzo potężne. Żadna żywa istota nie mogła marzyć by osiągnąć to co on. Thanos staje po chwili nad Infinity Well. Z jego prawego oka zaczyna płynąć łza. Stwierdza, że nikt nie mógł przewidzieć, że stanie się Bogiem może być tak głuchym zwycięstwem.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Thanos Quest #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.