Avalon » Serie komiksowe » Tales From the Age of Apocalypse » Tales From the Age of Apocalypse #2

Tales From the Age of Apocalypse #2

Postacie
Cytat

Snake: "You shouldn't challenge a Snake, when he is hungry"
Cyclops: "You shouldn't challenge a prelate"

Streszczenie

W przestrzeń powietrzną nad Nowym Nilem wchodzi niezidentyfikowany obiekt latający, który szybko zostaje zestrzelony przez siły powietrzne Apocalypse'a. Po wyciągnięciu wraku badacze na widok tego co znajdowało się w środku decydują się zawiadomić swoich przełożonych.

W innym miejscu Alex i Scott Summersowie ćwiczą walkę wręcz. Alex decyduje się użyć swoich mocy, co sprawia iż przegrywa, bowiem celem ćwiczenia miało być nauczenie się polegania na własnej sile, nie na mutacyjnych zdolnościach. Sinister kwituje to stwierdzeniem, iż zachowując się w ten sposób Alex na zawsze pozostanie w cieniu swojego brata. Wówczas wzywa go Henry McCoy, który wciąż przypomina człowieka, choć plotki głoszą iż zaczął eksperymentować na sobie samym. Sinister udaje się obejrzeć dziwne znalezisko.

Pięć lat później. Zmieniony w kudłatą bestię McCoy eksperymentuje na człowieku, którego skóra pełna jest blizn i szwów. Jest nim Christopher Summers, któremu udało się właśnie zerwać więzy. Rzuca się do ucieczki, a Beast rozkazuje strażnikom go zabić, wiedząc, iż nie spodoba się to Sinisterowi. Summers wydostaje się na Manhattan, gdzie z przerażeniem obserwuje ruiny Nowego Jorku i żyjących tam obdartych ludzi. Pomoc oferuje mu Joe Robertson, wydawca nielegalnej gazety o nazwie Bugle. Dowiedziawszy się, kim jest jego gość, zdradza mu smutną prawdę o jego synach. Okazuje się, iż Chris właśnie ich poszukiwał. Przybył do Nowego Jorku aby odnaleźć swą rodzinę, z którą wiele lat temu usiłował uciec przed nadchodzącą wojną.

Tymczasem Sinister zbiera swoje elitarne oddziały zlecając im odnalezienie niebezpiecznego zbiega, koniecznie żywego. Z misji wyłącza jednak Summersów, co intryguje Scotta. Havok beztrosko udaje się do klubu Heaven wraz z braćmi Bedlam, którzy mają koordynować poszukiwania.

Poszukujący odnajdują zwłoki Joe Robertsona a Emplate stwierdza, iż trup go niepokoi, bo chociaż nie żyje, jego ciało jest czymś skażone. Kiedy Robertson się porusza, Aurora pali go swym ogniem. Wkrótce dopadają Summersa, jednak zlekceważenie człowieka mocno się mści na mutantach, bowiem Chris zabija Emplate'a pistoletem, co wywołuje w siostrach Monet szok. Beaubierowie upadają kiedy eksploduje za nimi trafiony pistoletem samochód, lecz Chris w ostatniej chwili rezygnuje z ich zabicia bowiem dzieje się z nim coś dziwnego.

Scott odnajduje w Heaven Alexa i rozkazuje mu, aby udał się z nim na poszukiwanie grupy, której sygnał zamilkł. Bracia szybko odnajdują miejsce potyczki i po wezwaniu pomocy dla rannych Aurory i Northstara udają się dalej tropem zbiega. Odnajdują go na starym cmentarzu, gdzie po krótkiej walce Chris rozpoznaje swoich synów. Aby ich przekonać opowiada im całą historię: jak rodzina Summersów uciekała ze strofy wojny, a ich samolot napotkał dziwny pojazd. Summers wypchnął synów z samolotu, który został porwany przez Obcych, zwących siebie Shi'ar. W trakcie dziwnych eksperymentów żona Chrisa zmarła, a ten, wraz z innymi więźniami, opanował statek i od tej pory jako Starjammer walczył z potężnym imperium. Chris nie kończy rozpoczętego zdania, o kimś, kogo Starjammers napotkali w drodze na Ziemię. Scott nie wydaje się przekonany, w przeciwieństwie do Alexa. Wówczas całą trójkę atakują dziwni mieszkańcy cmentarza, chcąc ich... pożreć! Alex i Scott z łatwością rozprawiają się z przeciwnikami, podczas gdy Chris omal nie traci kontroli i wykrzykuje coś nieludzkim głosem, jednak szybko opanowuje się, nie chcąc aby jego synowie ujrzeli kim się stał.

Tymczasem w laboratoriach Sinister spogląda na podobiznę Jean Grey, bowiem odkrył własnie iż jej DNA idealnie uzupełnia DNA Scotta. McCoy przerywa rozważania na temat ich ewentualnego połączenia przypominając, że Scott zapewne już dowiedział się, że Sinister przez ostatnie kilka lat traktował jego ojca jak świnkę doświadczalną. Essex grozi Beastowi i postanawia zająć się Chrisem osobiście. Summersowie rzeczywiście poznali już prawdę, lecz Scott, dla którego ojcem jest Sinister, wyczuwa iż coś zostało niedopowiedziane. Chris twierdzi, iż nie do końca pamięta co stało się tuż po jego powrocie na Ziemię.

Podczas gdy Alex i Chris spędzają chwilę razem, Scott idzie na spacer aby przemyśleć to co usłyszał. Starszy z braci znajduje ciała niedawno zabitych ludzi. Zwłok nie ogryziono zatem musiał zrobić to ktoś inny niż mieszkańcy cmentarza. Uwalnia znalezioną niedaleko kobietę, Misty Knight, która została schwytana przez łupieżców, jednak nie ma pojęcia co się wydarzyło. Niedaleko wisi jej zabita przyjaciółka... Kiedy Misty i Scott oddalają się, trup otwiera oczy. Gdy wszyscy są już razem, Chris zaczyna się nagle powtarzać że powinni uciekać. Chwilę później pojawiają się ożywione trupy, wszystkie z czerwonymi oczami. Jeden z nich łapie Chisa wykrzykując: Matko! Misty ginie, a pomimo użycia mocy Alexa i Scotta, trupy ciągle ich atakują. Trójka ocałych wycofuje się na urwisko, gdzie pojawia się latajacy pojazd, który strzela do istot o czerwonych oczach. Wysiada zeń Sinister, a Scott żąda od niego wyjasnień, czemu przez ostatnich 5 lat więził jego ojca. Wszytko staje się jasne w chwili gdy Chris traci kontrolę nad sobą i zmienia się w królową Brood, pragnącą zainfekować wszystkich obecnych. Sinister tłumaczy, iż przez ostatnie lata usiłował oczyścić DNA Chrisa, nie chcąc aby Summersowie oglądali ojca w takim stanie. Brood atakuje a zachowana jeszcze cząstka świadomości Christophera błaga Scotta aby go powstrzymał. Nie mając wyjścia Cyclops zabija własnego ojca, który w ostatnich słowach prosi go, aby opiekował się młodszym bratem. Alex oznajmia jednak Scottowi, iż nigdy nie wybaczy mu tego co właśnie uczynił. Najstarszy z synów Summersa uświadamia sobie, iż będzie musiał przemyślec swoje życie od nowa i poczynić w nim zmiany.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Tales From the Age of Apocalypse #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.