Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man: The Lost Years » Spider-Man: The Lost Years #2

Spider-Man: The Lost Years #2

Postacie
  • * Ben Reilly , Kaine
  • * Jannine, detektyw Raven, detektyw Louise Kennedy, Matthew Raven
    * Jimmy Tannen, Vincent Tannen, ludzie Tannena, policjanci
Streszczenie

Ludzie Tannena przewożą detektywa Ravena do swojej kryjówki. Niespodziewanie zostają zaatakowani przez Bena, który stworzył dla siebie prowizoryczny kostium. Po krótkiej walce udaje mu się uwolnić policjanta z rąk bandytów. Na miejsce przybywa partnerka Ravena z informacją o losie jego żony i syna. Całej sytuacji przygląda się z dachu pobliskiego budynku Ben. Wie doskonale, że Raven otrzyma bardzo bolesne informacje. Przez chwilę Reilly rozmyśla nad mocą i odpowiedzialnością. Zastanawia się, czy nie jest od nich uzależniony. Oddalającego się Bena obserwuje Kaine, który myśli, czy nie powinien zatrzymać Bena i spróbować zakopać topór wojenny po tylu latach. Po chwili dochodzi do przekonania, że to dzięki Louise Kennedy zaczyna odczuwać szczęście i po raz pierwszy nadzieję na normalne życie. Jednak teraz musi walczyć sam ze sobą, gdyż znów zaczyna odczuwać powolne działanie degeneracji.

Leżący w swojej celi Vincent Tannen otrzymuje informacje od będącego na jego usługach strażnika. Helen Raven nie żyje, jednak syn Ravena, Matthew, nie doznał poważniejszych obrażeń. Tannen jest niezadowolony. Mówi do strażnika, że załatwi ten problem osobiście. Jacob Raven siedzi załamany w kościele. Oskarża Boga o zaistniałą sytuację.

Ben, który właśnie skończył swój pierwszy wykład na uczelni, zostaje pochwalony przez profesora White'a, któremu podlega. Wśród tłumu studentów przed uczelnią Reilly dostrzega Jannine. Przeprasza ją za to, że ich kolacja nie doszła do skutku. Kobieta przyjmuje przeprosiny i zgadza się na lunch. W ciągu mijającego tygodnia ich uczucie zaczyna przybierać na sile. Jednak Ben czuje, że między nimi pozostają pewne sekrety i strach przed ich ujawnieniem - z obu stron. Nocami Ben prowadzi wojnę z mafią Tannena. Tymczasem uczucie Kaine’a do Louise Kennedy wkracza na kolejny poziom. Podczas jednego z ich romantycznych wypadów za miasto pokazuje jej blizny, którymi pokryte są jego głowa i ręce. Kobiecie one nie przeszkadzają, czemu daje wyraz, całując namiętnie Kaine’a.

W kierunku szpitala, w którym leży jego syn, spogląda Raven. Nie potrafi wyjaśnić samemu sobie, dlaczego nie odwiedził syna od dnia, w którym ich dom legł w gruzach. Tymczasem Matthew Raven zostaje porwany ze swojego szpitalnego łóżka przez tajemniczego osobnika, mimo że drzwi do sali pilnuje policjant.

Ben i Jannine całują się namiętnie przed drzwiami jej domu, wróciwszy z kolacji. Niespodziewanie kobieta mówi do Bena, iż muszą zakończyć ten związek. Reilly, odchodząc, domyśla się, iż ma to związek z nieznaną mu tajemnicą tej kobiety.

Podczas całowania Louise w jej łóżku Kaine doznaje potężnego bólu spowodowanego kolejną faza degeneracji. Po chwili wyskakuje przez okno.

Do magazynu, w którym Jimmy Tannen dobija kolejnego interesu na narkotykach, wpada Reilly. Bez większych problemów rozprawia się z przeciwnikami. Uciekającego Tannena mija wściekły Kaine, który właśnie wytropił Bena. Potrzebował go, by uśmierzyć choć trochę ból, który wywołuje u niego kolejna faza degeneracji. Po brutalnej walce pozostawia ledwo przytomnego przeciwnika na łasce Jimmy'ego Tannena. Nim ten zdąży pociągnąć za spust, zostaje powstrzymany przez Louise Kennedy. Kobieta stwierdza, że to ona zabije tego osobnika, o ile przybyły właśnie na miejsce pan Tannen wyda taki rozkaz. Pan Tannen przyprowadza ze sobą Matthew Ravena.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Spider-Man: The Lost Years #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.