Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man: The Legend of Spider-Clan » Spider-Man: The Legend of Spider-Clan #2

Spider-Man: The Legend of Spider-Clan #2

Spider-Man: The Legend of Spider-Clan #2

“Legend of the Spider-Clan” part 2: “Darkness of the day”

Postacie
Cytat

Mary Jane: “Poor Peter…”

Gwen: “Uh, MJ? Dude’s a psycho.”

Streszczenie

Peter stoi z diabolicznym uśmiechem nad tym, co zostało z ninja-grafficiarzy i Felicii. Za nim majaczy dziwny cień.

 

Peter zrywa się ze snu, wołając Felicię. Dopiero po chwili zauważa, że jest w klasie, a ostatnią noc uznaje za sen. Wkurzony Octavius każe mu zostać po lekcjach. Uziemia też Flasha - za to, że nie upilnował Petera. Rozłoszczony Thompson zaczyna się odgrażać, że spuści za to chłopakowi lanie, a nawet obraża jego mistrza. Wówczas Peter, ku ogólnemu zdziwieniu, uderza go w twarz. W jego oczach pojawia się obłąkańcze spojrzenie, a gdy Octavius próbuje go uspokoić, rozłoszczony wychodzi z klasy. W drzwiach mija się z Harrym Osbronem, który znów spóźnił się na lekcję.

 

Devil Hunter stoi w pustym kościele i wypomina sobie, że nie ocalił Petera przed amuletem. Dawno temu podarował go swojej ukochanej, nie wiedząc, czym jest. I wtedy pojawił się sługa ciemności, który zabił ją dla artefaktu. Zaczyna błagać ukochana Elektrę, aby użyczyła mu siły.

 

Norman Osborn spotyka się z profesorem Octaviusem i dziękuje za pomoc przy akwarium. Ma podarek dla niego i uczniów - akwarium z ośmiornicą. Chce też osobiście podziękować Peterowi i Felicii, ale dowiaduje się, że dziewczyna jest nieobecna, a chłopak urwał się z lekcji. Octavius wspomina mu też o spóźnieniach Harry’ego i pyta, czy chłopak nie ma jakichś kłopotów. Osborn obiecuje pogadać z synem i życzy nauczycielowi miłego dnia.

 

Felicia budzi się i z trudem pyta, czy jest martwa. Jakiś głos zadaje jej pytanie, czy wie, jaki dźwięk powstaje, gdy anioł dostaje skrzydła. Gdy odpowiada, że nie wie, głos każe jej posłuchać, jak pracuje maszyna, do której podłączone jest to, co z niej zostało.

 

Przeskakując po ciężarówkach na autostradzie, Peter zastanawia się, czy wczorajsza noc była tylko snem. A jeżeli tak, to skąd wziął się amulet, który ma na szyi. Tymczasem jakaś kobieta wchodzi wprost pod koła pędzącego TIR-a. Spider-Man pędzi jej na ratunek, gdy nagle amulet się budzi i pokrywa go czarnym kostiumem. Chłopak ratuje kobietę, ale ciężarówka się rozbija. Bohater dochodzi do wniosku, że wczorajsza jednak nie była snem.

 

Peter wraca do domu i wykończony kładzie się spać. We śnie nawiedza go wizja sensei Bena, który ostrzega, że życie jego, May i wszystkich bliskich mu osób jest w wielkim niebezpieczeństwie. Gdy chłopak się budzi, jest przy nim ciotka May, która zauważa, że Peter ma gorączkę. Nalewając mu herbaty, mówi, że Norman Osborn chce się z nim widzieć w sprawie kradzieży, a do tego profesor Octavius poinformował ją, co się stało w szkole. Gdy Peter stwierdza, że nie jest w nastroju, May z przerażeniem rozpoznaje amulet na jego szyi. Ale gdy próbuje go dotknąć, chłopak nagle traci nad sobą kontrolę i uderza ją w twarz. Przerażony tym, co zrobił, ucieka w pośpiechu. May aż za dobrze zna to obłąkańcze spojrzenie, które miał chłopak.

 

Harry próbuje prześlizgnąć się niepostrzeżenie do swojego pokoju, ale ojciec zauważa go. Chłopak tłumaczy, że się spóźnił, bo na mieście był wypadek. Ale gdy ojciec mówi, że nie ma teraz na to czasu, wścieka się. Norman zabrania mu podnosić głos na niego i każe przychodzić punktualnie do szkoły - nie ma ochoty na kolejna rozmowę z jego tępym nauczycielem. Nie zauważa łez w oczach syna.

 

Później pod ziemią przebrany w szaty i maskę Norman każe swoim ludziom zlokalizować Parkera i zająć się nim do przybycia wsparcia, które wezwał. Gdy ninja-grafficiarze udają się na poszukiwania, ukryty za wielkimi drzwiami Venom stwierdza, że moce, z którymi igra Osborn, mogą go łatwo pochłonąć. Ten jednak potrzebuje tych mocy, by wskrzesić swoją żonę - Harry potrzebuje matki, jest taki samotny.

 

Felicia budzi się z nowym ciałem, w szklanej komorze, a ten sam głos co poprzednio pyta ja, czy jest gotowa zapolować na pająka. Dziewczyna potwierdza.

 

W domu May martwi się o Petera i żałuje, że jej męża tu nie ma. Gdy ktoś dzwoni do drzwi, otwiera - jej gość to Matt Murdock - Devil Hunter. Łowca cieszy się, że zawiadomiła go o sprawie jej siostrzeńca. Zwłaszcza, że jeśli dostał się w łapy sił ciemności, to niedługo przyjdą po niego jej sprzymierzeńcy - zrekrutują go i zniszczą od środka. Nie musi jednak tego mówić - May doskonale pamięta, co ci ludzie zrobili z jej siostrą. Pamięta, jak zabili matkę Petera.

 

Siedząc na dachu pędzącego metra, Peter nie rozumie, co się z nim dzieje. Nagle wymiotuje. Chwilę później wyczuwa zagrożenie i zauważa za sobą całą armię ninja-grafficiarzy. Stara się ich ostrzec, że może zrobić im krzywdę, ale gdy atakują, amulet znów pokrywa go kostiumem i w dzikiej furii Spider-Man masakruje część z nich, a potem zeskakuje z dachu i tworzy pajęczynę, którą chwyta pociąg. Ten się wykoleja, niszcząc kawał tunelu. Gdy chłopak się podnosi, zauważa wokół siebie dużą grupę ludzi w takich samych czarnych strojach jak jego. Ich przywódca przedstawia się jako Baal i wita w szeregach Klanu Cienia.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Spider-Man: The Legend of Spider-Clan #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.