Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man: Final Adventure » Spider-Man: Final Adventure #2

Spider-Man: Final Adventure #2

Postacie
Streszczenie

Sprzed jednego z barów w Portland zostaje porwany Gene Byrne przez Rivera Verisa, który obecnie przypomina bardziej pająka niż człowieka. Byrne jest trzecią ofiarą tego osobnika. W siedzibie firmy Garid trwa narada, w której uczestniczą Peter Parker, Bill Galannan, Calvin Falconer oraz bardzo zdenerwowany doktor Eric Schwinner. Falconer prezentuje zebranym film, na którym widać ucieczkę Verisa i to, jak morduje on doktor Staphos oraz ochroniarzy. Szefowi ochrony udało się również zawęzić obszar poszukiwań Rivera. Obiecuje, że dopadnie tego osobnika przed policją.

Peter wraca do domu. Gdy tłumaczy Mary Jane, że musi znów ubrać kostium Spider-Mana, kobieta jest w morderczym nastroju. Parker stara się przekonać małżonkę, iż musi działać, ponieważ jest w pewnym stopniu odpowiedzialny za zaistniałą sytuację. Gdy wyskakuje przez okno, Mary Jane odbiera telefon. Dzwoni Ken Ellis, który chce rozmawiać z Peterem o związku, jaki łączy go ze Spider-Manem i Scarlet Spiderem. Kobieta z hukiem odkłada słuchawkę. Ellis postanawia jeszcze bardziej zagłębić się w historię życia Petera Parkera, by ustalić prawdę.

Spider-Man skacze na ciężarówkę, w której znajdują się ochroniarze firmy Garid. Peter jest niepocieszony, iż nie posiada swoich sieciosplotów. Po chwili docierają w rejon mostu, w pobliżu którego spodziewają się znaleźć Verisa. Ochroniarzom udaje się znaleźć trzy osoby, które porwał Veris. Niestety żyje tylko Gene Byrne. Gdy chcą go uwolnić, pojawia się helikopter z dziennikarzami. Na domiar złego z pajęczej sieci, w której znajduje się Gene, zaczyna wyłaniać się River i atakuje ochroniarzy. Do akcji wkracza Spider-Man. Jednak jego atak na głowę przeciwnika nie przynosi pożądanego skutku. Peter ma wrażenie, jakby zadał cios poduszce. Dziennikarze relacjonują walkę Spider-Mana z dziwnym stworzeniem. Gdy Peter chce zadać cios w brzuch przeciwnika, ten przekształca go w dziurę, przez którą przelatuje Spider-Man. Nie mając sieciosplotów, Peter nurkuje w zimnej rzece. Dziennikarze relacjonujący walkę nadają stworowi, który właśnie zniknął, pseudonim Tendril.

Przemoczonego Petera wita zrezygnowana Mary Jane. Kobieta nie chce, by Peter dalej ryzykował życiem. Ten odpowiada, że nie da się zabić i ich dziecko będzie miało ojca. Mary Jane stwierdza, że to prawda, ale nie jest pewne, iż ich dziecko będzie miało oboje rodziców. Peter zdaje sobie sprawę, że chodzi po bardzo cienkiej linii.

Wściekły Calvin Falconer pyta Billa Galannana, dlaczego poinformował media o miejscu ich misji. Ten stwierdza, że zrobił to, by wizerunek firmy Garid był jak najlepszy. Jednak przez fiasko operacji Falconera nie będą postrzegani jako bohaterowie tego miasta. Doktor Eric Schwinner stwierdza, że powinni nawiązać współpracę z policją. Teraz jednak muszą sprawdzić dokładnie, w jaki sposób River Veris stał się zmutowanym osobnikiem. Chcą mu pomóc. Aby osiągnąć powyższy cel, należy odnaleźć miejsce, w którym przebywa pierwszy pacjent doktor Staphos, którym jest niejaki Dryrot.

Doktor Eric Schwinner pokazuje Peterowi urządzenie, dzięki któremu została wytworzona sztuczna skóra przez doktor Staphos. Zakoczony Parker orientuje się, iż to nowoczesne urządzenie wygląda praktycznie tak samo jako to, które doprowadziło do napromieniowania pająka, który potem go ugryzł.  

Ken Ellis zastanawia się, czy Spider-Man w nowym kostiumie, którego widzi na pierwszej stronie "Daily Bugle", to ten stary bohater, czy może Scarlet Spider. Ben Urich przynosi mu gazetę, w której na pierwszej stronie jest zdjęcie Spider-Mana walczącego z jakimś osobnikiem w Portland. Ellis jest przekonany, że teraz Joe Robertson sfinansuje mu bilet lotniczy do miasta, w którym przebywa Peter Parker.

Mary Jane kończy pakować walizkę. Nie odbiera dzwoniącego telefonu. Dzwoni Peter, który chce jej przekazać dobre wieści. Znalazł urządzenie, które pozwoli mu zapewnić zdrowie ich dziecku, gdyby coś się działo. Będą mieli możliwość stworzenia normalnej rodziny do końca ich życia. Mary Jane zabiera walizkę i wychodzi z mieszkania. Zostawia mężowi list, w którym tłumaczy, dlaczego musiał odejść.  
 

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Spider-Man: Final Adventure #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.