Avalon » Serie komiksowe » Realm Of Kings: Son Of Hulk » Realm Of Kings: Son Of Hulk #2

Realm Of Kings: Son Of Hulk #2

Realm Of Kings: Son Of Hulk #2

"The Conquest Of Jarella's World" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Oddajcie cześć Galactusowi, heroldowi hulkowego syna! Czy to możliwe? Według pewnej wizji, tak! Ale tylko wtedy, kiedy Hiro-Kala rozpocznie tragiczny dla całego Microversum w skutkach ciąg wydarzeń, które przemienią go w niemal boską istotę. Nim jednak to mroczne proroctwo zacznie się spełniać, niejacy komandor Rann i księżniczka Mari przybędą na planetę K'ai z obsesyjną misją odnalezienia enigmatycznej, leczniczej energii na śmiertelną chorobę popromienną.

Cytat

"While others worship the spirits of my parents, Dallan and Sepsis, I simply wish I could talk to them. I wish I could ask them if they would think less of me for turning my back on the needs of others, just this once, in order to save my own life. They don't answer, of course. Hidden deep within my mind are the secrets of the Microverse, submerged knowledge from a thousand-year voyage. Sometimes, I can tap into this knowledge. And yet, I still can't recall my parents' faces. I'm greatly troubled by this." -- Commander Arcturus Rann, personal journal extract from Endeavor III mind-link

Streszczenie

Microversum, planeta K'ai. Hiro-Kala stanął nad ciałami psyklopopodobnych istot, po których pozostały jedynie futurystyczne zbroje, a zewsząd zaczął otaczać go wdzięczny i uradowany miejscowy lud. Chcą oni wiedzieć, jak nazywa się ich wybawca. A kiedy dowiadują się, że Hiro-Kala jest synem Hulka, zaczynają wychwalać jego imię niczym jakiegoś bóstwa. Tym bardziej, kiedy hulkowy syn, dzięki swojej mocy, przywraca do życia poległych mieszkańców K'ai, przywołując ich dusze skradzione przez psyklopopodobnych najeźdźców. Jednak zdają się oni jacyś inni, odmienieni, ślepo posłuszni Hiro-Kali, ale w przypływie radości nikt nie zwrócił na to uwagi. Tymczasem sam hulkowy syn ogłosił, że chce pozostać na tej planecie i znaleźć odpowiedzialnych za przywołanie go tutaj. Nieco wystraszona tymi słowami i potęgą wybawiciela siostrzenica Jarelli niepostrzeżenie oddala się i chowa. W międzyczasie wielki kamienny okręt, który dopiero co strącił statek Psyklopa z orbity, bezpiecznie wylądował i wysiedli z niego kosmici z Sakkar, z Axemanem oraz Lihlą na czele, po czym dołączyli oni prędko do Hiro-Kali.

Endeavor III. Micronauci wylądowali już na planecie K'ai i ukryli swój statek na dnie miejscowego morza. Właśnie przygotowują się do misji, jak zaznaczył sam Rann, na razie tylko zwiadowczej, aby ocenić powagę sytuacji. Po opuszczeniu Endeavora oczywiście doszło do zderzenia z miejscową fauną, a co gorsza Arcturus dostał jakiegoś ataku, zdążył wydukać, że w pobliżu znajduje się Enigma Force Nullifier, po czym zemdlał. Dodatkowo cyborg Carl, którego, jak się okazało, Micronauci znaleźli jakiś czas temu dryfującego bez pamięci w kosmosie i przyjęli do swojej załogi, zaczął cierpieć na delikatne zwarcia z powodu kontaktu z wodą. Mimo tego wszystkiego, udało im się bezpiecznie dotrzeć do brzegu. A tam zastał ich widok setek psyklopopodobnych ciał. Może mieszkańcy K'ai nie potrzebowali ich pomocy tak bardzo, jak im się wydawało.

Miejscowy zamek. Zawitał tam Hiro-Kala wraz ze swoją świtą i zaczął przechadzać się wytwornymi korytarzami w towarzystwie Lihly, podziwiając dziesiątki pomników stojących ku chwale Hulka oraz Jarelli. Według niego to absurd, że nawet w tak odległym i niedostępnym miejscu, jakim jest Microversum, są ślady obecności jego ojca. Czyżby przeznaczenie? Hiro-Kala sam nie wie, co o tym myśleć, ani co zrobić z mieszkańcami K'ai, którzy wyraźnie pragną jego przywództwa. Uspokaja go w końcu Lihla, skradając pocałunek. Tymczasem Axeman i jego barbarzyńcy zostali wysłani na obrzeża miasta, aby w miarę potrzeby dobić ocalałych psyklopopodobnych najeźdźców, jeśli takowi się w ogóle ostali.

Plaża. Rann wciąż jest nieprzytomny, a Mari oraz Carl rozmawiają o jego ostatniej obsesji związanej z utratą Enigma Force. Mocy, która ponoć wypełnia całe Microversum i jest odpowiedzialna za jego stworzenie. Rann potrzebuje czegoś o nazwie Enigma Force Nullifier, ale nikt nie wie, co to jest ani jak wygląda. Tymczasem z daleka wypatrzył ich oddział barbarzyńców i nie robiąc sobie nic z tego, że nie są to psyklopopodobne istoty, zaatakował ich, bo nie byli rdzennymi mieszkańcami tej planety. Carl padł trafiony promieniem energii i na placu boju pozostała już tylko Mari. Lecz na nieszczęście dla swoich przeciwników, do najsłabszych to ona nie należy.

W tym samym czasie, w miejscowym zamku. Hiro-Kala oraz Lihla zaczęli dzielić wspólną wizję przyszłości, dosłownie. Hulkowy syn ujawnił, że to jedna z jego nowych zdolności, którą uwydatniło spotkanie z Psyklopami. W wizji tej wciąż są oni razem i stoją na czele wielkiej, kosmicznej floty. Hiro-Kala zaczyna rozrastać się do niebotycznych rozmiarów, a na jego dłoni ceremonialnie ląduje Galactus. Lecz przybysz mówi, że nie wszystko jest tym, na co wygląda. Że potęga Hiro-Kali wciąż rośnie, ale jest niedoceniana, a jej ogrom sprowadzi zagładę na całą czasoprzestrzeń. Przyszłość, przeszłość, kosmos, inne wymiary, wszystko będzie w zasięgu ręki hulkowego syna. I na tym ta wizja się kończy. Lihla jest zatrwożona tym, co widziała i słyszała. Natomiast Hiro-Kala przyjmuje to na spokojnie, choć mnóstwo tam było zagłady i pożogi, ale ostrzega, że to wszystko właśnie się zaczyna. Jeszcze tego dnia jego los i przeznaczenie zostaną ukute.
  

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Realm Of Kings: Son Of Hulk #2 Realm Of Kings: Son Of Hulk #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.