Avalon » Serie komiksowe » Realm Of Kings: Inhumans » Realm Of Kings: Inhumans #2

Realm Of Kings: Inhumans #2

Postacie
Zapowiedź

Inhumans muszą zmierzyć się z wieloma zagrożeniami wewnętrzymi i zewnętrznymi: Alpha Primitives się buntują, Devos Destroyer atakuje, a w odwiedziny przybywa Quicksilver i reszta Mighty Avengers.

Cytat

Ra-Venn: „I’m saying it’s a voice. The voice of Black Bolt.”

Streszczenie

Królewskie miasto Atillan, Hala, jest atakowane przez niezliczone roboty Devosa Devastatora. Nagłe pojawienie się Mighty Avengers, którzy od razu zaczynają walkę z licznym wrogiem, wcale nie podoba się Medusie i reszcie rodziny Inhumans. Vision stwierdza, iż walczą jedynie z cybernetycznymi tworami więc nie powinni się wstrzymywać przed ich destrukcją. Do akcji wkracza nowa elita Inhumans, pod wodzą Gorgona. Ten ostatni, na przywitanie Herculesa, odpowiada ze złością, iż nie potrzebowali wcale pomocy.

 

Tymczasem w podziemiach miasta, Crystal i Ronan są otoczeni przez oszalałych Alpha Primitives. Nagle pojawia się Quicksilver, który szybko eliminuje stwory.  Jest zdziwiony tym, że jego była żona, Crystal, wyszła za mąż za Ronana.

 

Avengers są zniesmaczeni brakiem wdzięczności ze strony Inhumans. Karnak tłumaczy, iż sami już opracowali sposób na pozbycie się wroga, lecz ich działanie zostały ograniczone właśnie przez pojawienie się Mścicieli. Mówią krótko, ziemscy boahterowie stanęli na lini ognia. Vision skanuje teren i odkrywa miejsce, z którego wysyłane są elektromagnetyczne sygnały. Jest to ogromny cybertank. Bohaterowie bez problemu wdzierają się do środka. Sterującego tym wszystkim mężczyznę obezwładnia Karnak jednym ciosem w skroń.

 

Pietro rozmawia z Crystal o jej małżeństwie z Ronanem. Jest wyraźnie zazdrosny. Wyjawia też, iż przybył tu, by oficjalnie przeprosić za jego uprzednie czyny.

 

Pym tłumaczy się Medusie ze swego przybycia. Ta uświadamia go, iż Inhumans nie są już wyrzutkami, a kosmiczną dynastią. Nie potrzebują ratunku od Avengers, gdyż ci nie muszą im już niczego udowadniać i mają ich tylko szanować. Hank okazuje smutek z powodu zaginięcia Black Bolta. Po śmierci Wasp wie, co czuje Medusa. Teraz oboje przejęli brzemię po stracie ich ukochanych.

 

Nazajutrz, Pietro zmierzając do sali tronowej wyraża podziw co do nowej roli Inhumans. Crystal potwierdza te słowa, po czym podchodzi do swego obecnego męża i mówi o konieczności śledztwa w sprawie wczorajszego zajścia z Alpha Primitives.

 

W sali tronowej, Pietro oddaje Inhumans skradzione kiedyś kryształy Terrigen, tłumacząc się, iż to nie on je ukradł, a podszywający się za niego skrull. Przeprosiny zostają przyjęte.

 

Na północnych przedmieściach Hali, w pewnym hangarze, arystokraci Kree rozmawiają o zajściu z Alpha Primitives. Jeden z nich, naukowiec, twierdzi, iż wydarzenie szczęśliwie zostało zepchnięte na drugi plan przez atak Devosa. Jednak w ciągu tygodnia, ich generator omni-fal doprowadzi Primitives do szału i tym samym do ich rebelii, a wówczas arystokracja Kree wróci do pełnej władzy, a Inhumans opuszczą pałac i zginą.

 

Na pokładzie statku kosmicznego badającego The Fault, Ra-Venn wzywa Tritona gdyż odnalazła źródła nieznanej energii. Cały obszar jest pełen nieznanych wcześniej cząsteczek. Jednak co najbardziej ją poruszyło to akustyczne fale, gdzieś w głębi The Fault, które z całą pewnością należą do Black Bolta.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Realm Of Kings: Inhumans #2 Realm Of Kings: Inhumans #2 Realm Of Kings: Inhumans #2 Realm Of Kings: Inhumans #2 Realm Of Kings: Inhumans #2 Realm Of Kings: Inhumans #2 Realm Of Kings: Inhumans #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.