Avalon » Serie komiksowe » Peter Porker, the Spectacular Spider-Ham » Peter Porker, the Spectacular Spider-Ham #2

Peter Porker, the Spectacular Spider-Ham #2

Postacie
Streszczenie

Postacie:
* Spider-Ham
* J. Jonah Jackal, Bunsen Bunny, J. Jeremiah Jackal Jr., Upton Adam Stray
* Rupert Headgehog, Minkzy Byline
* Buzzard
* Bullfrog

W powietrzu nad Nowym Jorkiem Spider-Ham walczy z Buzzardem, w końcu powalając go tuż przed drzwiami domu J. Jonah Jackala. Gdy po łotra przybywa policja, chory Jonah wychodzi na zewnątrz, wściekły na hałas, wtedy jednak trafia w niego rzucona przez roznosiciela gazeta. Gdy ją podnosi odkrywa jednak, że nie jest to Daily Beagle, lecz nowy periodyk, "Morning Scandal". Gdy odkrywa, że w pobliskim kiosku tabloid również zajął miejsce jego gazety, udaje się do redakcji, gdzie trójka jego stażystów wyjaśnia, że Morning Scandal nie zawiera niczego poza plotkami i pomówieniami, w związku z tym jednak, że nie wiadomo, gdzie znajduje się drukarnia, obrażeni na łamach celebryci nie mogą pozwać gazety. Jackal wysyła więc młodych, by rozwiązali tę zagadkę.

Spider-Ham tymczasem zauważa na ulicy Hoppity Harrisona, łotra znanego też jako Bullfrog. Śledząc go, odkrywa, jak zostawia on swój kostium u krawca, wyjaśniając, że jest aktorem i że potrzebuje kostiumu na ten wieczór. Odczekawszy chwilę, heros ponownie zaczyna go śledzić.

Idący ulicami Upton, J. Jeremiah i Bunsen odkrywają grzebiącą w śmietniku gwiazdy rocka, Micka Jaguara, reporterkę Morning Scandal, Minkzy Byline. Zaczynają ją śledzić, ta jednak ich zauważa i znika w ślepej uliczce. Stwierdzając, że jedyną drogą, którą mogła się udać, są kanały, stażyści odsuwają pokrywę studzienki i schodzą do podziemi. Tam odkrywają ukrytą drukarnię, a także właściciela tabloidu, Ruberta Hedgehoga, który wydawał podobne gazety w wielu innych miastach – z każdego jednak został wypędzony. Po chwili jednak chłopaków odnajdują pracujące dla Hedgehoga szczury kanałowe, które, jak rozpoznaje Bunsen, znajdują się w transie.

Zgubiwszy Harrisona, Spider-Ham przebiera się w swoje cywilne ubranie i udaje się do redakcji Daily Beagle, mając nadzieję, że stażyści Jackala będą mieć jakiś pomysł co do tego, co łotr może planować. Tam jednak zastaje Jonaha we własnej osobie, który postanawia zabrać go na premierę "Gangland Follies", sztuki o gangsterach z lat 20. Gdy dodaje, że pojawi się tam cała śmietanka towarzyska miasta, Peter uznaje, że być może to tam Bullfrog planuje swój skok.

Na tę samą premierę udają się Rubert Hedgehog i Minkzy Byline, mając nadzieję na odkrycie kolejnych smakowitych plotek. Gdy znikają, Bunsen odbiera od Jeremiaha jego zegarek-cebulkę i za jego pomocą hipnotyzuje strzegące ich szczury.

Porker i Jackal tymczasem czekają w kolejce na premierę Gangland Follies. Gdy na czerwonym dywanie zjawia się para celebrytów z gigantycznym diamentem, z tłumu wyłania się Bullfrog, który atakuje właścicielkę. Widząc to, Peter wskakuje do kasy biletowej i wkrótce później, już jako Spider-Ham, powala łotra. Sam jednak zostaje otoczony przez gangsterów-aktorów, którzy ujawniają się jako prawdziwi złodzieje. Wyjaśniają, że innowacje w systemach bezpieczeństwa zmusiły ich do szukania uczciwych prac, stwierdzili jednak, że z dala od swych domów ich ofiary będą bezbronne. Dlatego zorganizowali tę premierę jako pułapkę na bogaczy. Nagle jednak z kanałów wyłania się oddział szczurów, którymi dowodzi Bunsen. Szybko powalają one złodziei, a gdy chłopak wyjaśnia, co odkryli w podziemiach, Hedgehog stwierdza, że pora przenieść swoją działalność do innego miasta i znika wraz z Minkzy. Po chwili na miejsce "wraca" Porker, któremu Jackal ma za złe, że przegapił całą akcję."The Uncanny X-Bugs"

Postacie:
* Professor X-Bug, Bug-Eye, Colosso-Bug, Night-Crawly, Ororo-Bug, Wolverine-Bug
* Magsquito

Professor X-Bug wzywa swych podopiecznych, informując, że ich najgorszy wróg, Magsquito, znowu jest w akcji. Wyruszają przeciw niemu, a choć mają pewne problemy z transportem, za pomocą taksówki docierają przed oblicze łotra. Atakują go, szybko powalając, wtedy jednak okazuje się, że Magnetyczny Moskit zrezygnował z łotrostwa i otworzył skup metalu. Zakłopotani, X-Bugs znikają więc, w poszukiwaniu kolejnej przygody.

Autor: S_O

Galeria numeru

Peter Porker, the Spectacular Spider-Ham #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.