Avalon » Serie komiksowe » Penance: Relentless » Penance: Relentless #2

Penance: Relentless #2

Penance: Relentless #2

Part 2

Postacie
Zapowiedź

Najbardziej znienawidzony człowiek w Ameryce teraz stał się najbardziej niebezpiecznym człowiekiem w Ameryce. Robbie Baldwin dopadł jedynego człowieka, który może mu pomóc zdobyć to, czego potrzebuje, kiedy C.S.A. i S.H.I.E.L.D. próbują dowiedzieć się, czym dokładnie stał się bohater znany wcześniej jako Speedball.

Cytat

Stark: "I want to know how to explain to the president that the most hated man in America - a man I recommended for a very public and symbolic release from jail - had decided to go AWOL."

Osborn: "I do remember he wasn't very happy with the cafeteria selection."

Streszczenie

Tony Stark kończy przetrząsać pokój Robbiego w kwaterze głównej Thunderbolts i zwraca się do Normana Osborna, żądając wyjaśnień. Ten oświadcza, że ucieczka Baldwina jest winą Starka, bo nie zgodził się na wstrzyknięcie mu nanitów, a na stwierdzenie, że Penance jest ochotnikiem i wolnym człowiekiem odpowiada, że Stark żyje chyba w krainie wyobraźni. Pada pytanie o numery, którymi pokryte są ściany i o stan psychiczny Baldwina, ale na to Osborn odpowiada, że chłopak jest świrnięty, a gdyby miał we krwi nanity, Stark sam mógłby go o to wypytać. Ponieważ mimo nacisków, Norman nie zamierza współpracować, Iron Man rozkazuje swoim ludziom dokładnie przeszukać wszystkie dane, zaczynając od jego osobistych akt. Dodaje, że wie doskonale, jak wkurzające musi to być dla Osborna i jak przez to dokuczają mu inhibitory we krwi, ale każe mu się podporządkować i daje trzy dni na odnalezienie Baldwina.

Tymczasem, Penance staje przed rezydencją gdzieś w Vermont. Wciąż powtarzając i analizując liczby, wkłada swój strój, krzycząc przy tym i krzywiąc się z bólu.

Osborn oświadcza, że ma ochotę zabić Starka, bo ten strasznie gra mu na nerwach, ale sekretarka przypomina mu, że to mało prawdopodobne. Chociaż Norman grozi jej śmiercią, jeśli natychmiast nie poda mu dobrych wieści, musi powiedzieć coś wręcz przeciwnego: Kontrola wykazała, że Robbie włamał się i skopiował wszystkie dokumenty dotyczące Thunderbolts i ich bazy, włącznie z tymi tajnymi, a także wszystkie dostępne dane na temat Inicjatywy. Osborn nie rozumie, po co mu to wszystko i co może z tym zrobić, więc panna Thompson raz jeszcze podkreśla, że Baldwin zabrał dosłownie wszystko i pokazuje mu wydruk rozliczeń podatkowych, zwracając uwagę na nazwisko u dołu listy. Norman ostrzega, że zabije ją, jeśli nadal będzie z nim pogrywać, więc sekretarka mówi wprost o swoich podejrzeniach, że Robbie wykorzystał numery ubezpieczeń społecznych, aby odnaleźć kogoś z programu ochrony świadków.

Penance niszczy roboty-strażników i wchodzi do rezydencji. Natychmiast przyczepia się go latająca sonda, więc strąca ją, a potem podnosi i wprost do kamery mówi, że ma do przekazania tylko jedną liczbę - jeden. Po drugiej stronie ekranu, Robot Master wydaje rozkaz zabicia niepożądanego gościa, ale gdy jego roboty próbują zaatakować, zostają zniszczone.

Technicy pokazują Osbornowi pliki, które najczęściej przeglądał Baldwin. Wśród nich wyróżnia się tajny profil Mendela Stromma, który natychmiast zwraca uwagę Normana [Stromm był jego mentorem w czasie studiów - Gil]. Dowiaduje się, że Robot Master został odnaleziony w stanie elektronicznej śpiączki [efekt starcia z Pajęczakiem w Spider-Man #28 - Gil], dzięki anonimowemu donosowi. Przywrócono mu pełną sprawność, a on zarejestrował się i zgodził pracować dla rządu w zamian za włączenie do programu ochrony świadków. Nagle, pojawia się Stark z kilkoma agentami S.H.I.E.L.D. i ostrzega Osborna, że przekroczył swoje uprawnienia, sięgając do akt federalnych. Ten odpowiada, że ich komputery są prawie jak otwarta księga, a gdy jest wyprowadzany dodaje, że to Stark pokazał mu, jak za wszelką cenę dążyć do efektów. Technik tłumaczy się, że wykonywał tylko rozkazy, ale Iron Mana to nie interesuje. Kiedy dowiaduje się, że Baldwin Przeglądał akta Stromma zgaduje, że to Osborn kazał mu go zabić, ze względu na stare zaszłości. Jeden z jego agentów zauważa jednak powtarzające się w plikach długie sekwencje liczb, więc Stark pyta doktora Abletona, co one mogą znaczyć. Psychiatra zauważa, że wygląda to tak, jakby Robbie za wszelką cenę starał się je zapamiętać i dodaje, że wyglądają jak numery konta, albo jakieś kody dostępu. Nagle, Stark pyta, co stało się z kodami, które Penance odzyskał podczas ostatniej misji.

Robot Master rzuca do ataku kolejne roboty, ale Penance niszczy je bez najmniejszych problemów i posuwa się naprzód, powtarzając wciąż słowo "jeden". Stromm zaczyna uciekać, każąc robotom bronić się za wszelką cenę, ale ich atak tylko zwiększa moc Baldwina. Robot Master ukrywa się w sejfie w piwnicy i próbuje wezwać pomoc, ale Penance przebija się nawet przez opancerzony właz i zbliża się, niszcząc cenne antyki, które stają mu na drodze. Stromm błaga, by tego nie robił, a gdy same prośby nie skutkują, zgadza się zrobić wszystko. Robbie zatrzymuje się i mówi, że chce tylko odpowiedzi na jedno pytanie.

Stark i panna Thompson wchodzą do magazynu, gdzie odnajdują pudełko z odzyskanymi niedawno kodami do rakiet balistycznych. Okazuje się jednak, że w miejscu płyty z kodami, jest jedna z płyt Baldwina, co oznacza, że to on ma kody.

Penance pokazuje płytę i wyjaśnia, że zawiera ona kody do odpalenia rakiet balistycznych, zlokalizowanych w tym stanie i wycelowanych w Europę środkowo-wschodnią, a zwłaszcza w Latverię. Ponieważ tam właśnie przeniesiony został z Atlantydy Nitro, a Robbie bardzo pragnie zemsty, chce wiedzieć, jak użyć rakiet.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Penance: Relentless #2 Penance: Relentless #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.