Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 3 » New Warriors vol. 3 #2

New Warriors vol. 3 #2

New Warriors vol. 3 #2

"Animal House" - Episode 102: Salina, KS

Postacie
Cytat

John Burrows: "A female cannot earn a walrus bull's respect, fool. There isn't a more sexist creature on Earth! If anything, you offended his sensibilities."
Speedball: "She's more of a man than you'll ever be!"

Streszczenie

Ogród zoologiczny milionera Johna Burrowsa był przez wiele lat największą atrakcją turystyczną Soliny w stanie Kansas, jednak jakiś czas temu został zamknięty, a sam właściciel zwołał kilka konferencji prasowych, na których udzielał wyjątkowo dziwacznych odpowiedzi. Mieszkańcy ogrodu wkrótce zaczęli nawiedzać miasto, początkowo w poszukiwaniu pożywienia, a wkrótce - ku ogólnemu zdziwieniu - sprzętu RTV i AGD. Niecodzienne zdjęcia wykonane przez śmiałków, którym udało się dostać do zoo, przekonały mieszkańców Soliny, że potrzebna jest im pomoc New Warriors. Ci właśnie jadą do miasta w swoim vanie. Nita zastanawia się, czy siedzący cały czas w łazience Microbe umiałby stwierdzić na podstawie zarazków, czy zwierzęta zostały odurzone lub opętane, a Nova pyta, czemu Thrash w ogóle przyjął Zachary'ego do zespołu, na co Dwayne odpowiada tylko, że to sprawa osobista.

Już na miejscu Rich sugeruje, że najlepszym rozwiązaniem będzie znaleźć Burrowsa, w razie czego przebijając się przez znajdujące się w zoo zwierzęta. Oburza to właśnie przybyłą Erikę Hopson, łączniczkę ze SPOTA [Society for the Protection of Television Animals - Ruch na rzecz Ochrony Telewizyjnych Zwierząt - przyp. S_O]. Wyklucza ona z drużyny Novę i Night Thrashera jako zbyt niebezpiecznych, a Namoritę dopuszcza dopiero wtedy, kiedy ta mówi jej, że umie rozmawiać z morskimi zwierzętami. Hopson zaznacza jednak, że będzie cały czas obserwować uszczuplony zespół.

New Warriors wdzierają się przez dziurę w siatce do ogrodu, przy czym Nita cały czas narzeka na kolejne osoby, które mówią jej, co robić, gdy nagle zauważają lwa siedzącego przed klimatyzatorami. Oglądający to z wozu transmisyjnego Nova jest zaniepokojony, że będą musieli walczyć z inteligentnymi lwami, a gdy Erika stwierdza, że zwierzęta nie atakują nieprowokowane, pyta, czemu Ashley nie załatwił im kogoś bardziej wyluzowanego. Hopson informuje więc, że uczestniczyła w kilku sesjach z cyklu "nadzy dla natury". Z całkiem zszokowanymi tą wieścią Wojownikami łączy się grupa wypadowa, która dotarła do oceanarium i stanęła przed stadkiem morsów. Namorita obiecuje to rozwiązać i podchodzi do największego ze zwierząt, a gdy ten na nią ryczy, dziewczyna odpowiada tym samym, zyskując jego respekt. Mors obiecuje - według słów Nity - zaprowadzić ich do Burrowsa, jednak nagle zamyka się wokół nich gigantyczna szklana klatka, a przybyły właśnie Burrows poucza ich, że samica nie może zyskać respektu morsa, najbardziej seksistowskiego zwierzęcia na świecie. Informuje też, że klatka, w której się znajdują, została zaprojektowana dla słoni afrykańskich, a jedynym sposobem, by uspokoić takie zwierzę, jest gaz usypiający, pompowany teraz do wnętrza. Nim zemdleje, Microbe stwierdza jeszcze, że z zarazkami na ciele mężczyzny jest coś nie tak.

Night Thrasher i Nova zostają wysłani przez Brothersa na pomoc swoim kompanom i razem z drugim kamerzystą - Bradem - odlatują, nim Erika zdąży wymusić na nich zobowiązanie na piśmie, że nie zaatakują żadnego zwierzęcia. Już w ogrodzie, postanawiają udać się prosto do ambulatorium, dochodząc do wniosku, że zwierzęta niczym nie zawiniły i nie ma sensu z nimi walczyć. Nagle jednak stają twarzą w twarz [albo "w pysk" - przyp. S_O] z oddziałem najróżniejszych mieszkańców zoo. Brad stwierdza, że SPOTA nie pozwoli na pokazanie walki, ale Thrash przypomina, że niczego nie podpisywali i rzuca się na przeciwników. Zwierzęta zyskują przewagę, ale niechcący zostają stratowane przez słonie. Powalenie kolosów to już dla Dwayne'a kwestia jednego ciosu, po którym Wojownicy mogą kontynuować poszukiwania.

Tymczasem Speedball budzi się w małej klatce i rozpoznaje w swych porywaczach Super-Małpy Red Ghosta. Okazuje się, że "John Burrows", którego spotkali, to tak naprawdę Igor, zmiennokształtny pawian, a prawdziwy właściciel od ponad dwóch miesięcy siedzi w klatce, w której oprócz niego znajduje się kupka pieniędzy i zepsuty telewizor. Podczas gdy orangutan kontrolujący magnetyzm o imieniu Peotor tłumaczy, jak odkrył, że każde zwierzę ma możliwość korzystania z wyższych funkcji umysłowych i jak je w nich obudzić, Speedball wypytuje pozostałe małpy o wyniki różnych pojedynków w królestwie zwierząt. Ostatnia zagwozdka, walka goryla z pawianem, wywołuje kłótnię między Igorem a Mikhlą. Kłótnia wkrótce przeradza się w bijatykę, w którą wciągnięty zostaje Peotor. Wykorzystują to właśnie przybyli Night Thrasher i Nova, którzy uwalniają kompanów. Gdy Super-Małpy się uspakajają, stają naprzeciw gotowych do akcji New Warriors.

Po chwili do ambulatorium wchodzi Erika Hopson, która widząc toczącą się bitw,ę myśli tylko o "biednych" zwierzętach. Tłumaczy próbującemu ją odciągnąć od walki Thrashowi, że ich przeciwnicy nie mają wolnej woli i są tylko głupimi stworzeniami, ale stwierdzenie to rani Super-Małpy, które postanawiają pokazać swoją wyższość, zaprzestając walki. Peotor zaprasza do negocjacji.

Kilka dni później zoo zostaje ponownie otwarte, gdyż zachowanie zwierząt wraca do normy. New Warriors otrzymują klucze do miasta w podzięce za rozwiązanie problemu i stworzenie największej atrakcji turystycznej na Środkowym Zachodzie. Burrows zarabia kupę pieniędzy, a Peotor w spokoju może prowadzić swoje działania. Jedynym problemem okazuje się panna Hopson, którą SPOTA oddelegowało do pilnowania praw zwierząt w ogrodzie, a która w tej chwili próbuje wcisnąć orangutanowi "gwizdek szacunku". Wojownicy zbierają się do wyjazdu, na pożegnanie sugerując Peotorowi oświecenie jeszcze jednej istoty.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Warriors vol. 3 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.