Avalon » Serie komiksowe » New Avengers: The Reunion » New Avengers: The Reunion #2

New Avengers: The Reunion #2

New Avengers: The Reunion #2

"Kiss Me Deadly"

Postacie
Zapowiedź

Ronim i Mockingbird znowu są razem, ale może im się to nie podobać. W dodatku gdzieś tyka bomba, więc albo przełkną dumę i zaczną współpracować, zanim całe miasto wyleci w powietrze.
Plus - jaką tajemnicę sprzed porwania przez Skrullów ukrywa Bobbi?

Cytat

Clint o swoim garniturze: "Blue and purple? You making some sort of statement here?"

Bobbi: "Fine! I'll order you up a black & white. Unless there's something different ninjas wear to formal events."

Streszczenie

Zanim Clint zdąży wyjaśnić, dlaczego uważa, że oddanie sprawy w ręce Avengers jest dobrym pomysłem, Mockingbird uwalnia się, odstrzeliwując haki w sieci. On nigdy nie lubił broni palnej, więc rozbraja ją, używając strzały, zaś w odpowiedzi ona rzuca jedną ze swoich pałek, która rykoszetując rozbija jedną z wybuchowych strzał i świetlówkę pod sufitem. Przez chwilę walczą w ciemności, podczas gdy Bobbi kpi z nowego image'u Ronina i jego nunchaku. Kolejny rykoszet trafia w przycisk otwierający drzwi i do środka wpada trochę światła. Clint oświadcza, że broń, której używa, ma uhonorować ludzi, których podziwiał i stracił, po czym przekształca swoje nunchaku w laskę bojową. Ona zbiera swoje pałki i robi dokładnie to samo, szybko udowadniając, że jest lepsza w posługiwaniu się tą bronią. Znów sięga po pistolet i żąda, żeby odwołał Avengers, on zaś zbliża się - pewny, że go nie zastrzeli - i zaczyna mówić, że wie, jak się czuje po powrocie do świata, w którym wiele rzeczy ją ominęło, bo sam tego doświadczył. Podstępem powala ją i przyciskając do ziemi mówi, że nie jest z tym sama, ale w tym momencie dopadają ją wspomnienia, w których widzi udającego go Skrulla, więc pociąga za spust. Kule trafiają w środek głów trzech manekinów, ale metafora jest wystarczająco jasna, by oboje chcieli przerwać walkę. Bobbi oświadcza, że niepotrzebnie tracą czas, więc jeśli on ma się przy tym upierać, może jej towarzyszyć, tylko musi pamiętać, że to jej akcja i ona tu dowodzi. Gdy Clint się zgadza, ona każe mu zadzwonić do Danny'ego Randa i skombinować odrzutowiec. Sama tymczasem kontaktuje się z niejakim Twitchym - jednym ze swoich agentów, któremu przekazuje nowe wytyczne i prosi o przygotowanie dodatkowego ekwipunku z mnóstwem strzał. Clint Barton zostaje oficjalnie powitany w W.C.A..

Kilka godzin później, w samolocie nad Atlantykiem, Clint porusza ponownie kwestię tego skrótu, który jednoznacznie kojarzy mu się z West Coast Avengers, ale Bobbi twierdzi, że tym razem celuje w szersze horyzonty, a skrót oznacza World Counterterrorism Agency. Indagowana dalej wyjaśnia, że Twitchy jest byłym agentem S.H.I.E.L.D., który był więźniem Skrullów i teraz nie miał do czego wrócić, więc przyłączył się do jej ekipy, która wciąż jest w powijakach. Żeby nie tracić czasu, szybko omawia ich przykrywkę i cel misji: są pracownikami naukowymi korporacji Randa, lecącymi na galę i - co podkreśla - tylko kolegami, a nie parą. Celem jest natomiast odnalezienie i unieszkodliwienie bomby, ukrytej najprawdopodobniej w podziemiach miasta. Ponieważ wszystko jest jasne, zamierza wykorzystać wolną chwilę i nadrobić informacje o swoim byłym mężu, czytając jego akta osobowe i komentując głośno zwłaszcza przelotny związek z Moonstone. Gdy turbulencja wstrząsa maszyną, Bobbi upuszcza teczkę i z lekkim zawstydzeniem zauważa, że ostatni raz była w samolocie cale lata temu, gdy leciała do Kalifornii, by złożyć papiery rozwodowe.

Kiedyś. Mockingbird siedzi w barze na lotnisku i rozmawia z Tigrą o swoich planach rozwodowych. Gdy kelner znika na zapleczu okazuje się, że jest Skrullem, który obserwuje swój cel i kontaktuje się z bazą, zgłaszając gotowość do uprowadzenia i zastąpienia.

Jakiś czas później. Tigra odbiera telefon od Clinta, który mówi, że stracił żonę. Podejrzewając, że chodzi o rozwód, próbuje go pocieszyć, ale wtedy on oświadcza, że Bobbi nie żyje.

Teraz. Clint przerywa długo trwającą ciszę pytaniem, czy mogą porozmawiać. Ona znów zaczyna się rozwodzić nad szczegółami misji, więc on w milczeniu chowa się za gazetą. Znów panuje cisza.

Saragossa, kilka godzin później. Clint i Bobbi meldują się w hotelu jako doktorzy Rogers i Alvin, po czym natychmiast zamykają się w pokoju. Ona każe zasłonić okna i uruchamia holograficzny projektor, który pokazuje schemat Aljaferii - średniowiecznej fortecy, służącej obecnie jako muzeum i luksusowa rezydencja. Dzięki dokładnej projekcji wnętrz i połączeniu z Twitchym, który udziela wskazówek, mogą zapoznać się z otoczeniem, zanim dotrą na miejsce. Co więcej, mogą też poznać historię tego miejsca i lokalizację połączeń kanalizacyjnych, które czynią z niego strategiczny punkt dla detonacji broni biologicznej. Odpowiedzialna za całą akcję jest najprawdopodobniej Monica Rappaccini, więc aby znaleźć bombę, powinni szukać jej, co jednak nie jest wcale takie oczywiste, zważywszy na plotki o jej śmierci w walce o przywództwo nad AIM. Gdy projekcja dobiega końca, Bobbi stwierdza, że mają cztery godziny na sen, po czym wyrzuca Clinta za drzwi, wskazując jego pokój, a sama udaje się pod prysznic. Tam dopadają ją wspomnienia: najpierw ślubu i miesiąca miodowego, później kłótni i decyzji o rozwodzie, decyzji o odejściu z Avengers, a w końcu walki i uprowadzenia przez Skrullów. Te ostatnie sprawiają, że zwija się w kłębek i płacze.

Rankiem, Clint wpada jak burza do jej pokoju z garniturem na wieszaku i zaczyna narzekać na kolory. To oczywiście tylko pretekst i prowokacja, by sprowadzić rozmowę na oczywiste tory, jednak ona oświadcza, że nie są już małżeństwem i nie mają o czym rozmawiać. On twierdzi, że chce wiedzieć, co jest teraz między nimi i z kim skacze w paszczę lwa. Nie rozumie, dlaczego ona zachowuje się, jakby nic ich nie łączyło, skoro kiedy ostatni raz się widzieli powiedziała, że wszystko jest w porządku i nie chce rozwodu. Bobbi chłodno oświadcza, że to nie była ona, tylko Skrull, a leciała do Los Angeles właśnie w sprawie rozwodu, gdy ją uprowadzono. Między nimi wszystko jest skończone.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

New Avengers: The Reunion #2 New Avengers: The Reunion #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.