Avalon » Serie komiksowe » Marvel Zombies 3 » Marvel Zombies 3 #2

Marvel Zombies 3 #2

Postacie
Zapowiedź

Machine Man i Jocasta udali się do Zombieverse w poszukiwaniu antidotum na plagę zagrażającą głównemu światowi Marvela. Czy uda im się przebić przez hordy zombie?

Cytat

Machine Man: "So, I can eviscerate all the fleshy ones I want, with zero consequences and on top of that, they'll pay me for it? This isn't a zombie universe… This is Robot Heaven!"

Streszczenie

Machine Man, Jocasta i Portal pojawiają się w tym, co dawniej było Central Parkiem w zombieverse - teraz to kompletnie zjedzona pustynia. Charles informuje ich, że wróci w to samo miejsce za osiem godzin - jeżeli ich nie będzie, uzna, że zostali zniszczeni, po czym wraca do rzeczywistości 616. Jocasta wykrywa, że jedyne żywe istoty znajdują się w śródmieściu, ale Aaron wydaje się bardziej zajęty wypominaniem sobie, że nie zażądał jakiejś wysokiej nagrody za udział w tej misji. Jocasta stwierdza, że zmienił się - dawniej był bohaterem. On uważa jednak, że był frajerem z kompleksem Edypa, który ratował "mięsaków", naiwnie wierząc, że ci w końcu go pokochają. A gdy rozczarował się dostateczną ilość razy, dokonał w sobie stosownych zmian i już nie obchodzi go, co kto myśli. Jocaście też przydałby się pewne zmiany - jest praktycznie naga. Nagle z nieba spadają zombie Angel, Beak, Falcon i Vulture, próbując porwać oboje. Aaron szybko się z nimi rozprawia, ale Jocasta traci nogę.

Zombie Scorpion i Diablo niosą do śródmieścia żarcie w puszkach, narzekając, że muszą chodzić po nie coraz dalej i dalej. Pod ruinami dworca Leader przelicza to, co przynieśli. Obaj oddają cześć swojemu szefowi - Kingpinowi.

Aaron naprawia Jocastę, co nieco ją przy tym oglądając. Wracając do misji robotka potwierdza, że w obserwowanym budynku jest około setki ludzi. Na podczerwieni Aaron widzi, że zombie silnie chronią ten budynek i będą potrzebować dywersji. Ta jednak zjawia się sama w postaci zombie Inhumans, których przybicie zostaje radośnie powitane przez Kingpina. Informuje on Black Bolta, że ich agent w drugim świecie realizuje plan bez przeszkód, po czym zaprasza na posiłek. Zszokowani wieścią o szpiegu, nasi bohaterowie zakradają się do jedynego zasilanego budynku w mieście, gdzie staje im przed oczyma straszny widok - gigantyczne kadzie, w których znajdują ludzi - klony stworzone przez Jackala, które na ich oczach zombie pożerają żywcem. Jest to nie tylko straszne, ale i beznadziejne - potrzebują ludzkiej krwi, a nie mogą ryzykować próbkami od niedoskonałych klonów. Nagle natykają się na człowieka - Vanessę Fisk. Żona Kingpina, którą ten karmi jedzeniem zdobytym przez zombie, z początku nie orientuje się, że nie pracują dla niego. Gdy wyjaśniają, że są z innego świata, przypomina jej się Silver Surfer, którego jakiś rok temu niektóre żywe trupy pożarły i zyskawszy jego moc odleciały w kosmos [Pierwsza seria Marvel Zombies - Demo]. Wilson, który po zarażeniu zdążył ukryć ją przed innymi i powstrzymuje swój głód w jej obecności, wykorzystał to, aby stworzyć swoje nowe imperium. Jego siła woli okazała się potężniejsza, niż wszelkie supermoce. Jocasta pobiera próbkę krwi Vanessy, ale nie udaje się jej przekonać do pójścia z nimi. Wracając, Aaron zastanawia się cynicznie, czy gorsza w ludziach jest skłonność do zadawania bólu, czy ich zdolność adaptacji, gdy nagle spogląda na pożerane żywcem klony i przed oczyma staje mu los poprzednich modeli jego serii. Mówi Jocaście, żeby szła sama - dogoni ją, gdy wymierzy sprawiedliwość. Dostaje buziaka na pożegnanie i choć wie, że wybrał najgłupszy moment na powrót do zostania bohaterem, aktywuje całe swoje uzbrojenie i wpada do pomieszczenia z kadziami, zaczynając rzeź wśród zombie.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Marvel Zombies 3 #2 Marvel Zombies 3 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.