Avalon » Serie komiksowe » Marvel Divas » Marvel Divas #2

Marvel Divas #2

Marvel Divas #2

Book Two of Four: "A Second Opinion"

Postacie
Zapowiedź

W związku z szokującym wydarzeniami opisanymi w pierwszym zeszycie, Angelica "Firestar" Jones udaje się po poradę medyczną do samego Stephena Strange'a (i spotyka kolejną divę: Night Nurse). Tymczasem Monica "Photon" Rambeau i Patsy "Hellcat" Walker muszą pomóc swoim "eks": Brotherowi Voodoo i Daimonowi Hellstromowi. Z kolei Felicia "Black Cat" Hardy zastanawia się, czy nie wrócić do zawodu złodziejki.

Cytat

Daimon Hellstrom: “You get into such a zone, when you’re writing… You fingers fly across the keyboard and everything else falls away… I’m telling you, Pats, it’s hot as hell.”

Streszczenie

Dziewczyny towarzyszą Angelice w poczekalni. Monica właśnie opieprza Patsy, która pisze o problemach ich przyjaciółki. Angelica wyjaśnia, że sama ją o to poprosiła - zamierza pokonać raka i chce, by jej historia była inspiracją dla innych kobiet. Patsy obiecuje, że opisze wszystko najszczerzej jak potrafi, ale Monica radzi jej się naprawdę przyłożyć, jeśli nie chce mieć całej żeńskiej części Inicjatywy na karku.

 

Night Nurse woła Angelicę i robi jej wstępne badania. Dziewczyna próbuje dowiedzieć się czegoś o pielęgniarce superbohaterów, ale ta unika tematu. Następnie Angie bada Stephen Strange, który nie jest już co prawda Sorcerer Supreme, ale wciąż służy pomocą. Za pomocą magii skanuje jej ciało, by stwierdzić, czy guz w jej piersi nie nabrał ochoty na przerzuty. 

 

Monica wścieka się, że Brother Voodoo wciąż wysyła jej esemesy. Felicia zauważa, że teraz to Doctor Voodoo [Zmienił ksywkę z okazji zostania Sorcerer Supreme w New Avengers #53-54 - Demo] i przynajmniej nie wysyła jej już laleczek z listami miłosnymi, ale Monica mówi, że przerzucił się na kwiaty dostarczane przez żywe trupy. Przyznaje, że znowu się z nim spotkała, w klubie w Harlemie. Próbowała mu wyjaśnić, że był tylko jednorazową przygodą, ale on zaprosił ją do tańca, a potem zaproponował, by nawiązali profesjonalne relacje. Tak się składa, że jest na tropie starożytnego artefaktu, legendarnej małpiej łapki [Monkey’s Paw, artefakt zdolny spełniać życzenia, ale robiący to tak, żeby zaszkodzić życzącemu, słynny dzięki opowiadaniu grozy W.W. Jacobsa - Demo], który jest w posiadaniu nowego Barona Semeni, zamierzającego go sprzedać. Jest to syn faceta, którego Jericho niechcący kiedyś zabił, więc potrzebuje kogoś, kto kupiłby go zamiast niego. Monica przemilcza, że i to spotkanie skończyło się w łóżku.

 

Angelica wychodzi z diagnozą - ma raka piersi drugiego stopnia, który na razie się nie rozprzestrzenił i ma duże szanse, by zostać wyleczoną. Patsy pyta, czemu Strange jej po prostu nie wyleczył, ale wówczas pojawia się obraz doktora, który wyjaśnia, że jako maga obowiązują go ograniczenia, z powodu których nie może tego zrobić, choćby chciał. Zaleca za to konsultację z Henrym Pymem. Night Nurse obiecuje umówić Angie na spotkanie z nim.

 

Dziewczyny przechadzają się po parku. Angie uważa, że to wszystko jej wina. Kilka lat temu, gdy była członkinią New Warriors, odkryła, że jej własne moce ją zatruwają i jeśli nie przestanie ich używać, może stać się bezpłodna. Zrezygnowała na chwilę, ale później dołączyła do Avengers, a doktor Pym zbadał ją i stworzył kostium, który miała nosić przez pół roku, aby pozbyć się efektów zatrucia i zmusić ciało do wytworzenia naturalnej odporności na skutki uboczne jej mocy. Kiedy minęło pół roku przestała myśleć o sobie jako o chorej i choć powinna była skontaktować się z kimkolwiek i sprawdzić, czy aby na pewno jest całkiem zdrowa, nie zrobiła tego. Patsy stara się podnieść ją na duchu - Pym pomógł jej raz, pomoże ponownie. Aby podtrzymać w niej pozytywne myślenie, proponuje wspólny wypad na zakupy. Dziewczyny zgadzają się, prócz Felicii, która jest spłukana i ma spotkanie w banku w sprawie pożyczki.

 

Spotkanie przebiega źle. Jak się okazuje, Felicia jako Black Cat kiedyś obrobiła ten bank, skradłszy pieniądze sprzed nosa człowieka, który teraz podejmuje decyzje o przyznawaniu pożyczek i odrzuca jej prośbę. Tak samo jak zrobiły to cztery poprzednie banki. Felicia jako Black Cat wyżywa się, tłukąc jakiegoś przypadkowego bandytę i rozmawiając telefonicznie z Thomasem. On po raz kolejny oferuje, że da jej pieniądze, ale znów spotyka się z odmową. Felicia chce to zrobić sama. Nagle żegna się, twierdząc, że wpadła na pomysł i musi go przemyśleć. Kieruje się w stronę muzeum, reklamującego wystawę złotych antyków ze starożytnego Egiptu.

 

W czasie, gdy Monica i Angelica się przebierają, Patsy dalej spisuje wszystko. Nagle pojawia się Daimon Hellstrom, rozwodząc się nad tym, jak bardzo zawsze podniecało go patrzenie na nią w trakcie pracy. Jak wyjaśnia, jest tu, by jej pomóc - wie, przez co przechodzi Angelica, ale w przeciwieństwie do Strange’a, jemu żadne reguły nie zabraniają jej wyleczyć. Tylko wiadomo, jaka jest cena w transakcjach z demonami, a w wypadku tej oferty to Patsy płaci. Dziewczyna rzecz jasna odmawia, a Daimon każe jej to przemyśleć i znika, nim Monica, która pojawia się chwilę później, zdąży go zauważyć. Rambeau potrzebuje pomocy - Angie nagle przestała się odzywać i tylko wpatruje się w lustro. Dziewczyna oczami wyobraźni ujrzała bowiem, jak będzie wyglądać niedługo i gdy w końcu się odzywa, mówi, że nie chce przechodzić przez chemioterapię i mastektomię. Dziewczyny zapewniają ją, że to ostateczność i że Pym na pewno jej pomoże. Ona jednak pyta co się stanie, jeśli nie zdoła. Patsy obiecuje, że wtedy coś wymyślą. Po głowie znów chodzą jej słowa Hellstroma. 

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Marvel Divas #2 Marvel Divas #2 Marvel Divas #2 Marvel Divas #2 Marvel Divas #2 Marvel Divas #2 Marvel Divas #2 Marvel Divas #2 Marvel Divas #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.