Avalon » Serie komiksowe » Iron Man: The Inevitable » Iron Man: The Inevitable #2

Iron Man: The Inevitable #2

Iron Man: The Inevitable #2

Book Two: "Blind Dates"

Postacie
Cytat

Spymaster: "Well...?"
Ghost: "You know... You could talk a dog off a meat truck. You should run for office. I'll do it. Score one for the cause."

Streszczenie

Ghost pyta Spymastera, czy przypadkiem już go kiedyś nie zabił. Ten wyjaśnia, że zabił pierwszego z dwóch ludzi, którzy wcześniej używali tego pseudonimu. On sam zadbał o to, aby ten drugi zrzekł się dla niego tytułu Spymastera. Przechodzi do rzeczy, proponując Ghostowi sojusz przeciwko Iron Manowi. Mężczyzna po chwili przekonywania zgadza się na tę ofertę, po czym dowiaduje się, że jego zadaniem będzie kradzież urządzenia zawierającego szczątki świadomości Living Lasera, które niedawno zakupił Stark. Ghost pyta o kwotę, jaką za to dostanie, Spymaster przekonuje go jednak, że to sprawa honoru i powinien to zrobić za darmo. Niewidzialny złodziej ostatecznie zgadza się na te warunki.

Tony Stark i Maggie Dillon korespondują mailowo na temat Arthura Parksa. Kobieta opisuje postępy, jakie czyni w próbach nawiązania kontaktu ze świadomością przestępcy, wspominając też, że ma to wpływ na jej stan fizyczny. Prosi Starka, by wysłał jej historię Living Lasera. Z akt wynika, że Parks w prowadzonym w więzieniu dzienniku często pisał o swojej byłej dziewczynie, Lucy Barton. Okazuje się, że kobieta rzuciła go niedługo przed tym, jak wkroczył na drogę przestępczości.

Kolejna próba skontaktowania się z Parksem kończy się jej zapadnięciem w dwudniową śpiączkę i licznymi komplikacjami kardiologicznymi. Po przebudzeniu w szpitalu, kobieta słyszy od Starka, że postanowił nie ryzykować dalej i przerwać eksperyment. Maggie nie chce się na to zgodzić i przekonuje Tony'ego, by jeszcze raz przemyślał sprawę.

W siedzibie swojej firmy, Stark słyszy od pracowników, że już następnego poranka urządzenia służące do prób kontaktu z Parksem będą gotowe do działania. Nagle systemy obronne budynku wykrywają intruza, którym jest Ghost. Przestępca atakuje Tony'ego, który próbuje walczyć, jednocześnie zdalnie aktywując zbroję Iron Mana. Pancerz atakuje Ghosta, któremu jednak udaje się go zniszczyć. Myśląc, że Stark był w środku, przestępca ucieka, zadowolony, że zabił swojego wroga.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Iron Man: The Inevitable #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.