Avalon » Serie komiksowe » Heroic Age: Prince Of Power » Heroic Age: Prince Of Power #2

Heroic Age: Prince Of Power #2

Postacie
Zapowiedź

Pantheon powraca! Dawni wierni sojusznicy (czasem zaciekli wrogowie) Hulka wracają prowadzeni przez zdradzieckiego półboga Vali Halflinga, a ich głównym zadaniem jest przejęcie Olympus Group. A gdzie tymczasem jest nowy grecki bohater, świeżo upieczony Prince of Power, Amadeus Cho? Walczy z Thorem na ruinach Asgardu! Tylko dlaczego? Zobacz na własne oczy, jak cała mitologia Marvela zostaje przedefiniowana na czas Heroic Age.

Streszczenie

Olympus Group. Hebe wzywa ochronę, aby zabrała do Nowego Tartaru ochroniarzy Agamemnona. Jeden z nich wstaje, zdejmuje hełm i od tyłu przykłada bogini pistolet do głowy. To Vali. Kiedy wbiegają wojowniczki, Halfling bierze boginię za zakładniczkę. Spokojnie wycofuje się do windy. Jeśli zabije Hebe, zginie osoba, która przygotowuje ambrozję, a bogowie staną się śmiertelni.

W ruinach Asgardu Thor walczy z Cho. Oskarża chłopaka o kradzież magicznych jabłek. Zawsze podejrzewał go o wszystko, co najgorsze. Teraz, kiedy Hercules go nie pilnuje, wychodzi jego prawdziwa natura. Po potężnym ciosie Amadeus przebija ścianę i wpada do sali, gdzie ucztują duchy wojowników. Ci natychmiast dołączają do walki.

Agamemnon zmusza Hebe do otwarcia komnaty, w której przygotowywana jest ambrozja. Tam zabiera fiolkę z nektarem. Następnie wyciąga świetlny miecz i przy jego pomocy niszczy kadź, w której ważony jest magiczny napój. Na spotkaniu rady bogów Athena zaczyna krzyczeć. Zebranym ukazuje się Agamemnon. W jednej ręce trzyma fiolkę z ambrozją, a w drugiej koszyk z jabłkami. Mówi, że brakuje mu tylko dwóch składników i stanie się bogiem. Ich czempion Amadeus ich zdradził i działa razem z nim. Balder rozpoznaje go i opowiada bogom jego historię. Athena otwiera portal i ucieka. Na odchodnym każe towarzyszom zastanowić się, po co syn Lokiego przedstawił im swój plan tak dokładnie.

Amadeus przy pomocy swojej maczugi pozbywa się duchów. Do walki przyłącza się Thor, który nazywa się najlepszym przyjacielem Herculesa. To denerwuje chłopaka, który uskakuje i uderza przeciwnika w hełm. Ten odpycha przeciwka i rzuca w niego młotem. Cho łapie go w locie i razem z nim odlatuje z pola walki. Odinson woła swoją broń z powrotem. Ta przylatuje, ale zamiast przynieść ze sobą Amadeusa, przynosi węża. Thor musi zając walką z gadem, co wykorzystuje Cho. Wskakuje bogowi na plecy i zaczyna okładać go w głowę maczugą, żądając, aby ten przyznał, że to Amadeus był najlepszym przyjacielem Herculesa. Bóg piorunów traci cierpliwość i potężnym ciosem zrzuca przeciwnika. Chłopak poddaje się. Jego pole siłowe przestaje działać i nie może dalej walczyć. Został wrobiony. Wszystko jest dziełem Halflinga. Młody bohater musi zdobyć następny artefakt przed przeciwnikiem. To księga Thota, która znajduje się w egipskich zaświatach. Dodatkowo jeśli jego misja się powiedzie, to będzie w stanie odnaleźć Herculesa. Thor wie jednak, że jego przyjaciel nie żyje. Cho odpiera, że w Hadesie go nie ma. Kiedy na miejsce przybywa Tyr z wojownikami, Thor nie pozwala im aresztować intruza. Powala swoich rodaków i wraz z chłopakiem i przenosi się do egipskich zaświatów. Tam czeka na nich Sekhmet – strażniczka tego miejsca. Thor chce szybko wykonać misję i uciekać, jednak jego towarzysz nie zna dokładnego położenia artefaktu.

Athena przechodzi przez portal do siedziby Olympus Group. Widać po niej postępującą starość. Od razu ktoś powala ją ciosem od tyłu. To Halfling ze swoimi żołnierzami. Odprowadzają boginię do celi w Nowym Tartarze, w której przebywa już Hebe. Kobiety pocieszają się, że Amadeus przybędzie i ich uratuje. W ich celi na łóżku leży książka o tytule "Jak zabić boga". Tymczasem Agamemnon przyjmuje meldunek od oficera. Budynek jest pod ich całkowitą kontrolą. Nad ich głowami, w cieniu, czai się Delphyne.

Autor: Spell

Galeria numeru

Heroic Age: Prince Of Power #2 Heroic Age: Prince Of Power #2 Heroic Age: Prince Of Power #2 Heroic Age: Prince Of Power #2 Heroic Age: Prince Of Power #2 Heroic Age: Prince Of Power #2 Heroic Age: Prince Of Power #2 Heroic Age: Prince Of Power #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.