Avalon » Serie komiksowe » Gambit » Gambit #2

Gambit #2

Gambit #2

"Honor amongst Thieves"

Postacie
Cytat

Gambit: "ASSASSINS! Leave me with my wife, killers! Don't be makin' me take your lives!"
Jeden z Zabójców: "No, t'ief, you be the intruder here... So you'll do the dying!"

Streszczenie

Obrzeża Nowego Orleanu. Remy LeBeau wślizguje się do siedziby Gildii Zabójców. Budynek wydaje się być opustoszały. W jednym z pomieszczeń do których wchodzi Gambit, na łóżku śpi Bella Donna. Kobieta nie budzi się, nawet gdy jej zrozpaczony mąż krzyczy na cały głos jej imię. Pyta, jak to możliwe, że mimo iż widział jej śmierć na własne oczy, teraz widzi, że żyje. Kiedy Remy łapie nieprzytomną kobietę za dłoń, do pokoju wchodzą Zabójcy. Remy ze złością rzuca w nich naładowanymi kartami, każąc im zostawić go z żoną, grożąc im śmiercią. Ci odpowiadają, że to on jest tu intruzem i jeżeli ktoś zginie, to będzie to Remy. Gambit nie daje się zastraszyć i rozpoczyna walkę z nimi. Mówi, że Zabójcy zawsze chcieli go zabić i że nic się nie zmieniło. Przerywa mu pojawienie się w pomieszczeniu Mariusa Boudreaux'a, który mówi, że wszystko się zmieniło. Mężczyzna chce pojedynkować się z Remym, każe mu wziąć miecz. Kiedy LeBeau protestuje, Marius atakuje go. Remy niechętnie rozpoczyna walkę, którą kończy naładowując medalik przeciwnika. Klęka nad Mariusem, i przykładając mu kartę do szyi, każe odwołać Zabójców, ale zaznacza, że nie ma zamiaru zabić teścia. Marius każe swoim ludziom zabić Remy'ego, ale zostają oni powstrzymani przez Rogue, która wlatuje do pomieszczenia przez okno i wyrzuca dwóch z nich z budynku. Remy rzuca się w wir walki, krzycząc, że kazał Rogue nie mieszać się do tego. Ona odpowiada, że wystarczy dla obojga. W końcu w pomieszczeniu zostają tylko dwoje X-Men, Marius i nieprzytomna Bella. Gambit bierze żonę na ręce. Marius ze łzami w oczach błaga go, by nie pozwolił jej umrzeć - chce, by Remy dał Belli skosztować eliksiru życia. LeBeau nie ma pojęcia, o czym jego teść mówi. Marius, choć nie wierzy w niewiedzę zięcia, opowiada pokrótce o pakcie, który Gildii Zabójców dał moc, a Złodziei życie. Remy twierdzi, że to bzdury, na co teść pyta, czy nie chce, by jego dziewczyna dowiedziała się prawdy, po czym raz jeszcze prosi, a właściwie rozkazuje Remy'emu uratować Bellę. Mutanci wychodzą z budynku i Rogue oferuje, że poniesie kobietę, biorąc pod uwagę swoją siłę. Po chwili wahania Remy zgadza się. X-Meni nie zauważają obserwującego ich z drzewa Julien'a. Kiedy przechodzą obok, mężczyzna przemyka się do siedziby Gildii. Pozbawiony honoru Zabójca podejmuje walkę z tymi, których niegdyś nazywał rodziną. Kiedy staje twarzą w twarz z Mariusem, ten oznajmia, ze nie uważa się już za jego ojca. Każe mu oszczędzić cierpienia i zabić go od razu, ale Julien chce przedłużyć jego ból, za to, ze znów pozwolił Gambitowi zabrać jego ukochaną siostrę. Po długim monologu zadaje ojcu cios swoimi szponami.


Siedziba Gildii Złodziei. Trwa właśnie prowadzona przez Tither Collector'a ceremonia, podczas której członkowie Gildii mają otrzymać Eliksir Życia. Kiedy mężczyzna ma wręczyć Eliksir Jean-Lucowi, jako opłatę za dziesięcinę, ceremonia zostaje przerwana wkroczeniem Rogue i Remy'ego trzymającego Bellę w objęciach. Tither Collector oznajmia, że ceremonia jest skończona i znika razem z dwiema z trzech fiolek Eliksiru, co wywołuje wściekłość członków Gildii, jako że potrzeba wszystkich trzech, by specyfik zadziałał. Przed rękoczynem powstrzymuje ich Jean-Luc, który oznajmia, że ceremonia zostanie wznowiona. Wkrótce, Bella Donna zostaje ułożona na łożu, a Remy opowiada o śmierci Henrie'go i żąda, by Gildia udostępniła Belli Eliksir, będący jedyną szansą na jej przeżycie. Oburzony Pierre protestuje, ale Remy nie pozwala sobie przerywać. Jest gotów zabić za możliwość przywrócenia zdrowia żonie, ale Rogue odciąga go od tego pomysłu. Remy krytykuje Gildię, mówiąc, że jej członkowie zamykają się w przestarzałych rytuałach, oddają wszystko za długie życie i w związku z tym wcale nie żyją. Dodaje, że jeżeli oni nie chcą mu pomóc w uzdrowieniu Belli, zrobi to na własną rękę, ale Jean-Luc musi się pogodzić z utratą dwóch synów. Następnie odchodzi z Bellą na rękach i Rogue u boku.


Tither Collector przechadza się uliczkami Nowego Orleanu, kiedy atakuje go Julien i jego banda. Zabójca zadaje cios Collectorowi i zabiera z jego torby Eliksir. Ranny mężczyzna pyta co z paktem, w odpowiedzi słyszy, ze to historia. Julien chce nie tylko mocy, ale też życia. Dla obu Gildii - zaznacza Pierre, który zdradził Złodziei, by pomóc Boudreaux'owi. Jednak Tithe Collector nie pozwala, by ich słowa stały się prawdą i chwyta swoją torbę, po czym znika. Pierre jest wściekły, bo wie, że zawartość jednej fiolki nie wystarczy. Julein każe mu się nie martwić - Pierre ma wykraść tę w posiadaniu Gildii Złodziei, a on sam zajmie się ostatnią z nich.


Garden District. Rogue, Remy i Bella znajdują się w domu, który Gambit kupił wiele lat temu, by zamieszkać w nim, gdy się ustatkuje. Mężczyzna opowiada, jak poznał Jean-Luca podczas próby zwinięcia mu portfela. Następnie mówi, że Rogue nie musi chronić Belli, ale ta odpowiada, ze nie robi tego dla niej, tylko dla niego. Gambit zostawia kobiety same i udaje się do siedziby Gildii Zabójców, gdzie prosi Mariusa o pomoc.


Paryż. W apartamencie Candry znajduje się Gideon, ranny Tithe Collector i ona sama. Kobieta mówi, że wszystko rozwiąże się tak, jak planowała.

Autor: Tabbcia

Galeria numeru

Gambit #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.