Avalon » Serie komiksowe » Fear Itself: Spider-Man » Fear Itself: Spider-Man #2

Fear Itself: Spider-Man #2

Fear Itself: Spider-Man #2

Part 2 of 3: "Day Two"

Postacie
Zapowiedź

Nowy York rozpada się pod wpływem Serpenta, a Spider-Man jest w samym środku chaosu, broniąc ludzi przed nimi samymi. Sytuacja ze złej zmieni się w gorszą, gdy pojawi się wróg, którego nawet on się obawia... VERMIN! Eee, że co?

Cytat

Bezimienny ksiądz: „There are still some things stronger than fear.”

Streszczenie

Kiedy mija dwudziesta piąta godzina od wybuchu wszechogarniającego strachu sytuacja nie staje się lepsza. John Russell atakuje przypadkowego przechodnia, biorąc go za pracownika banku, chcącego odebrać mu dom. Karen udaje się znaleźć taksówkę, ale jej kierowca niedługo potem ucieka, nie zwracając uwagi na to, że jego ciężarnej pasażerce odeszły wody. Norah Winters, przebywająca na Times Square, usiłuje zapomnieć o strachu, skupiając się na swojej pracy. 

 

Nawet Peter jest przerażony, wyobrażając sobie śmierć Carlie, MJ i cioci May. Na szczęście udaje mu się odzyskać zmysły i zrzucić z siebie chmarę szczurów. Kiedy wspina się na budynek, by od nich uciec, zostaje zaatakowany przez Vermina. Strach  jednak ponownie daje o sobie znać. Gdy napastnik jest już bliski zadania ostatniego ciosu, Spider-Man zostaje uratowany przez Roberta Christansena, który jeszcze niedawno gotów był popełnić samobójstwo. 

 

Dwudziesta ósma godzina to moment największej tragedii. Przerażony John strzela do innego człowieka, Karen zaczyna rodzić. Norah Winters zostaje zaatakowana przez fanatyków Normana Osborna. 

 

Na Yancy Street ląduje jeden z młotów. Spider-Man zbiera siły i próbuje nie stracić nadziei, szykując się do dalszej walki. 

 

W ratuszu Jameson otrzymuje informację, że jego syn jest bezpieczny na stacji kosmicznej. Dopiero po chwili zauważa Parkera, który zakradł się do jego gabinetu, by sprawdzić czy nic mu się nie stało. O dziwo burmistrz jest w stanie walczyć pomimo strachu. Udaje mu się też dotrzeć do Petera i tym samym zmotywować go do działania. 

 

Niedługo potem Spider-Man jest z powrotem na ulicach, wspólnie z New Avengers usiłując poradzić sobie z kryzysem. 

 

Mija trzydzieści siedem godzin od kiedy strach wstrząsnął Nowym Jorkiem. Do Johna zaczyna docierać, co zrobił. Karen traci przytomność z powodu utraty krwi. Norah szuka schronienia w jednym z kościołów. Future Foundation dociera natomiast na miejsce, gdzie wylądował jeden z młotów. 

 

W świątyni reporterka odnajduje grupę modlących się osób. Po chwili pojawia się tam jednak Russell z bronią w ręku powtarzając, że kogoś zabił. Na miejscu szybko zjawia się również Spider-Man. Okazuje się, że John tylko postrzelił człowieka i to pozwala bohaterowi wraz z księdzem dotrzeć do wystraszonego Nowojorczyka. Kiedy Peter wychodzi wraz z Norą z kościoła, na schodach wejściowych odnajdują ledwo przytomną Karen. 

Autor: Pete

Galeria numeru

Fear Itself: Spider-Man #2 Fear Itself: Spider-Man #2 Fear Itself: Spider-Man #2 Fear Itself: Spider-Man #2 Fear Itself: Spider-Man #2 Fear Itself: Spider-Man #2 Fear Itself: Spider-Man #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.