Avalon » Serie komiksowe » Fall Of The Hulks: The Savage She-Hulks » Fall Of The Hulks: The Savage She-Hulks #2

Fall Of The Hulks: The Savage She-Hulks #2

Postacie
Zapowiedź

Wszystko powoli zmierza do wielkiego, żeńskiego gamma-mordobicia. Dzięki pomocy niespodziewanego sojusznika, Lyra może w końcu ujawnić swoje prawdziwe cele. Lecz czy córka Hulka i Thundry podoła niepohamowanej potędze Red She-Hulk? Czy w ogóle ktokolwiek jest w stanie jej podołać?

Cytat

Lyra: "Jen, get back -- You're still weak..."
She-Hulk: "Lyra, I'm still a Hulk. HULKS DON'T DO WEAK."

Streszczenie

Hellcarrier, siedziba główna Intelligencii. Lyra uwolniła prawdziwą She-Hulk ze specjalnego pojemnika, w którym ta była więziona od niepamiętnych czasów. A właściwie to od Incredible Hulk #600, kiedy wpadła w ręce Rulka, złego Samsona i MODOKa. Później eksperymentował na jej mocy Leader, a ona sama próbowała kilkukrotnie się uwolnić, ale bezskutecznie. Teraz przypomina sobie to wszystko, próbując dojść do siebie po długotrwałym letargu i ogarnąć, co się dzieje. Lyra, chcąc jej w tym pomóc, wdraża ją powoli w sytuację. Wojowniczka z przyszłości odnalazła ją już wcześniej, ale za namową Bannera wstrzymała się z jej uwolnieniem do tej chwili. Do czasu, aż Avengers zaatakują Hellcarriera [patrz Incredible Hulk #608 - BB], stąd te dobiegające obecnie zewsząd wybuchy i wstrząsy. Lyra przy okazji zdradziła, że poszukując Jen dołączyła i zinfiltrowała Frightful Four, a później Intelligencię. Nawet zniszczyła swoją cybernetyczną towarzyszkę, Boudiccę, żeby jej tajemnice nie wpadły w niepowołane ręce. Ale zebrała jej szczątki i to dzięki nim, a raczej poprzez nie, skontaktował się z nią Banner, proponując współpracę i zdradzając swoje plany. Teraz, udając dla niepoznaki, że walczyli, Bruce specjalnie wystrzelił ją tak, żeby przeleciała przez kilka pokładów i wpadła akurat do tego laboratorium, gdzie przetrzymywana jest She-Hulk [ponownie patrz Incredible Hulk #608 - BB]. W ten sposób Lyra bez zdradzania się może spokojnie uwolnić Jen.

Obydwie gamma wojowniczki wykorzystują chwilę wytchnienia na wspominki i rozmowę. Przy okazji She-Hulk wbija trochę rozumu i szacunku dla matki swojej młodszej odpowiedniczce, która nie wiedziała, że wszystko, co przez lata wyprawiała Thundra, było tylko po to, aby Lyra mogła się narodzić w przyszłości. Jednak na nic więcej czasu już nie ma, gdyż zaraz do laboratorium wpadła nakrywająca je Red She-Hulk i z miejsca zrobił się kocioł. Jen ledwo zdążyła się ubrać i dojść do siebie, a już musiała stoczyć śmiertelny pojedynek. Wszystkie trzy olbrzymki zwarły się w zielono-czerwonym, morderczym uścisku, a pod ich naporem ściany, podłogi i sufity rozsypywały się w drobny mak. W końcu wyrwały wielką dziurę w kadłubie Hellcarriera. Lyra oraz Jen wykorzystały swoją przewagę liczebną i po chwili Red She-Hulk wisiała już na krawędzi setki, tysiące metrów nad Waszyngtonem, kurczowo trzymając się powyginanej blachy. Wówczas zielona olbrzymka wyczuła, że jej czerwona przeciwniczka wcale nie jest tak do końca zła i że może uda się ją uspokoić. Po wymianie kilku zdań, Jen oraz Lyra chciały jej pomóc podciągnąć się i powrócić na pokład, lecz Red She-Hulk tylko wykorzystała ich łatwowierność i wyrzuciła je obydwie z Hellcarriera.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Fall Of The Hulks: The Savage She-Hulks #2 Fall Of The Hulks: The Savage She-Hulks #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.