Avalon » Serie komiksowe » Edge of Spider-Verse » Edge of Spider-Verse #2

Edge of Spider-Verse #2

Postacie
Zapowiedź

• W pewnym świecie radioaktywny pająk ugryzł Gwen Stacy zamiast Petera Parkera
• Jest bystra, czarująca i potrafi podnieść samochód. Tylko nie mówicie o tym jej tacie, który jest szefem policji.
• Jak Gwen jest zaangażowana w Spider-Verse? 

Streszczenie

Na sali gimnastycznej Midtown High trwa próba zespołu The Mary Janes. Mary Jane nie jest jednak zadowolona z wykonania i je przerywa, by pochwili zacząć znów spiewać.


Poprzednio w Spider-Woman... Gwen Stacy zostaje ugryziona przez radioaktywnego pająka. Pojawia się w telewizji jako Spider-Woman, a jej ojciec, nie wiedząc kto kyje się pod maską, krytykuje każdy jej ruch. Gwen ratuje Petera Parkera przed grupą innych nastolatków. Chłopak postanawia się na nich zemścić i wymyśla serum, które zamienia go w człowieka-jaszczura. Spider-Woman udaje się go powstrzymać, jednak w efekcie Peter ginie. Bohaterka zostaje obarczona winą za jego śmierć przez prasę z J.J. Jamesonem na czele...

Teraz. Próba wciąż trwa, a Gwen, przypominając sobie niedawne wydarzenia, traci nad sobą kontrolę i zaczyna walić w bębny. Dopiero Gloria ją uspokaja, jednak Gwen nie chce podzielić się z zespołem swoimi zmartwieniami i opuszcza próbę. 

Później. Gwen jako Spider-Woman patroluje okolicę, jednocześnie rozmawiajac z ojcem przez telefonarrow-10x10.png. Mężczyzna wolałby, by skupiła się na nauce i odpuściła granie w zespole. Nie chce jej jednak do niczego zmuszać i ma nadzieje, że zrobi to, co będzie słuszne. Nagle zostaje dostrzeżona przez policjanta, który zaczyna strzelać w jej kierunku. Udaje jej się go unieszkodliwić, ale po chwili na miejscu pojawia się jego wsparcie i Gwen musi zacząć uciekać.

Tymczasem, Matt Murdock odbywa spotkanie z Alekseiem Systevitchem, znanym jako Rhino. Przekazuje mu zlecenie od Kingpina - zabić kapitana Stacy.

Później. Gwen spóźnia się na koncert The Mary Janes i jej koleżanki z zespołu postanawiają zagrać bez perkusistki. Gdy koncert się zaczyna, a wśród widzów dostrzec można ojca Gwen, dziewczyna pojawia się za kulisami, szykbo zmieniając swój strój. Tuż jednak przed jej wejściem na scenę, jej ojciec zostaje zaatakowany przez Rhino i rzucony w kierunku zespołu. Dziewczyna powraca do ubrania Spider-Woman i zaczyna walczyć ze złoczyńcą. Udaje jej się go pokonać i trafia wraz z unieszkodliwionym mężczyzną do alejki obok klubu. Podąża tam za nimi kapitan Stacy, który każe dziewczynie się poddać. Spider-Woman, wiedząc, że nie może uciec, ściąga maskę i wyjaśnia ojcu, że nie zmieni tego kim jest, wciąż będzie działać jako bohaterka, cokolwiek by o niej nie mówiono. Mężczyzna jest w szoku i każe jej uciekać, nim zmieni zdanie. 

Wszystkiemu z oddali przygląda się Spider-UK.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Edge of Spider-Verse #2 Edge of Spider-Verse #2 Edge of Spider-Verse #2 Edge of Spider-Verse #2 Edge of Spider-Verse #2 Edge of Spider-Verse #2 Edge of Spider-Verse #2 Edge of Spider-Verse #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.