Avalon » Serie komiksowe » Deadpool: The Circle Chase » Deadpool: The Circle Chase #2

Deadpool: The Circle Chase #2

Deadpool: The Circle Chase #2

Round 2: "Rabbit Season, Duck Season"

Postacie
Cytat

Deadpool, strzelając do Arabów: "Aaah, the melodic sound of gunfire, the international language of understanding, spoken worldwide..."

Streszczenie

Pewien mężczyzna ucieka ulicami Kairu, kurczowo ściskając walizeczkę. Szybko zostaje osaczony przez grupę najemników, którzy domagają się oddania teczki, grożąc mu śmiercią. Już gotów jest się poddać, kiedy nagle i niespodziewanie zjawia się Deadpool. Spada na najemników z dachu, rozdając kopniaki na lewo i prawo, po czym łapie neseser i ucieka na górę. Najemnicy zaczynają strzelać, więc odpowiada tym samym, choć skuteczniej. Kiedy już wszyscy leżą bez życia na ziemi, postanawia dowiedzieć się, co takiego cennego jest w tej walizeczce. Spocony Arab wyjaśnia, że niedawno dostał na przechowanie dysk, zawierający testament Tollivera i kompletne zasady gry, jaką zaplanował dla tych, którzy kiedyś dla niego pracowali. Chciał, żeby walczyli ze sobą nawzajem, a ten, kto pozostanie przy życiu miał otrzymać w nagrodę najpotężniejszą broń na ziemi. W tej samej chwili, budynek, pod którym stali zaczyna się walić. To sprawka Juggernauta, który poczuł się dotknięty, gdy nie jego nazwano najpotężniejszą bronią na ziemi. Deadpool bierze nogi za pas i w ostatniech chwili udaje mu się uniknąć przysypania. Ma przy tym nadzieje, że źle usłyszał imię tego, który to zrobił, bo wyjątkowo nie ma ochoty na zabawę z Juggernautem. Cain oczywiście nie jest sam i w tej chwili, Wade zostaje postrzelony wyładowaniem energii ze zdrewniałej dłoni Toma. Cassidy wręcz cieszy się, że Cable postrzelił go [w X-Force #4 – Gil], bo wyrządził mu wielką przysługę. Teraz jednak pora przejść do interesów i wyciągnąć od posłańca potrzebne wiadomości, bo ich również interesuje testament Tollivera.


Na drugiej półkuli jest już wieczór, kiedy mężczyzna o pseudonimie Slug puka do drzwi domku pani Carlysle. Starsza pani jest zdziwiona, słysząc pytanie o córkę, której nie widziała od lat, więc pyta, czy Vanessa ma jakieś kłopoty. Bernard uspokaja ją i przeprasza za najście, pospiesznie się wycofując. Nagle czuje, jak na jego szyi zaciska się pętla i po chwili Vanessa wciąga go na dach ganku. Zna Sluga i chętnie zabiłaby go, za to, co zrobił jej przyjaciółce. On, dusząc się, prosi o chwilę rozmowy na temat testamentu Tollivera, ale ona twierdzi, że nie ma z tą sprawą nic wspólnego. Tolliver szantażował ją, żeby podszywała się pod Domino, ale od jego śmierci skończyła z tym i chce żyć w spokoju. Slug mówi jej o całym zamieszaniu z testamentem i jak wszyscy myślą, że Deadpool zabił prawą rękę Tollivera, żeby zdobyć te informacje. Tylko on wiedzą, że w tym czasie Wade był w Bostonie, szukając Vanessy. Jeśli jednak ktoś dowie się, gdzie mieszka, może zechcieć użyć jej jako przynęty na Deadpoola. W takim razie, ona musi znaleźć go pierwsza. Zabiera więc kluczyki od samochodu Sluga i wrzuca go przez okno do domu matki, każąc jej zawiadomić policję o włamaniu, żeby mieć spokój na kilka tygodni. Pani Carlysle jest przerażona, widząc, co wyczynia jej córka i obwinia się za to. Przeprasza, że wraz z mężem wyrzucili ją z domu, kiedy ujawniła się jej mutacja i prosi, żeby została, bo chce tylko spokoju i szczęścia dla niej. Wsiadając do samochodu, Vanessa oświadcza, że będzie szczęśliwa, jeśli uda jej się wygrać w tej grze.


Poranek w Bombaju. Courier umówił się na śniadanie z panem Bashurem, reprezentującym organizację Executive Elite. Po krótkim wstępie, przekazuje mu zlecenie: brat jednego z najbliższych współpracowników Tollivera chce śmierci trzech osób, odpowiedzialnych za jego zabójstwo, oferując w zamian dostęp do informacji o słynnym już testamencie. Pan Bashur, po krótkim namyśle, zgadza się przyjąć zlecenie. Pierwszy na liście jest Deadpool.


Wade właśnie obserwuje kairskie lotnisko, głośno zastanawiając się, dlaczego uwierzył w jakieś niedorzeczne przeczucie Weasela. Tamten, siedząc przed swoim komputerem, przypomina, że Wilson sam prosił go o pomoc, kiedy dał się podejść i stracił z oczu tą strasznie ważną teczkę, więc teraz niech siedzi cicho i czeka, czy Marko i Cassidy pojawią się we wskazanym miejscu. Właśnie dostał potwierdzenie rezerwacji, jasno wskazującej na tych dwóch, więc każe mu się pospieszyć. Problem w tym, że samolot już ruszył, więc Deadpool może tylko złapać się koła i liczyć na miłą podróż w ładowni.


Po jakimś czasie, gdy samolot znalazł się już kilka mil nad ziemią, a Cain i Tom zrelaksowali się już na tyle, by zacząć domagać się drinków, podłoga nagle zostaje rozerwana i przez dziurę wyskakuje Deadpool. Pasażerowie zaczynają panikować, biorąc go za porywacza, ale Wade tylko domaga się zwrotu teczki. Cassidy próbuje mu wmówić, że wysłali ją pocztą do Irlandii, ale wtedy Wilson odstrzeliwuje zamek w bagażniku nad siedzeniem, a walizeczka spada na podłogę. Wszyscy trzej rzucają się do niej jednocześnie. Deadpool jest najbliżej, więc Tom strzela mu w plecy energią i każe Juggernautowi z nim skończyć. Wade wie, że nie ma szans przeciw olbrzymowi, ale Cassidy zrobił mu przysługę i staną obok drzwi, które teraz Deadpool wysadza. Kiedy różnica ciśnień wysysa go na zewnątrz, łapie Toma na linę, a tą mieczem przybija do podłogi. Teraz Juggernaut musi wybierać między oddaniem teczki, a ratowaniem życia kolegi. Jednak Cain nie jest taki głupi i zdaje sobie sprawę, że Deadpool i tak nie ucieknie, póki samolot nie wyląduje, więc oddaje mu walizeczkę, każąc wciągnąć Toma na pokład. Nie przewidział jednak, że Wade okłamie go i wypuści linę. Kiedy Juggernaut wyskakuje z samolotu za Tomem, Wilson zamyka drzwi, rozsiada się wygodnie na siedzeniu i otwiera neseser. Teraz Weasel będzie miał pole do popisu przy zabawie z dyskiem, ale najpierw trzeba się jakoś dostać do Sarajewa, a to znaczy, że jednak Deadpool musi porwać samolot.


Do brzegu wysepki w zatoce Maine przybija niewielka łódź. Garrison Kane wrócił do domu, by odizolować się, odpocząć i przemyśleć swoje następne posunięcia. Jednak, gdy wchodzi do środka, cybernetyczna dłoń chwyta go za gardło. Slayback oświadcza, że nie zamierza go zabić, pod warunkiem, że Kane powie mu gdzie może znaleźć Deadpoola. Dziesięć lat zajął mu powrót zza grobu i chce się osobiście upewnić, że ten, który go tam wpędził, zapłaci za to.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Deadpool: The Circle Chase #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.