Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: Mister Negative » Dark Reign: Mister Negative #2

Dark Reign: Mister Negative #2

Dark Reign: Mister Negative #2

"Battle for Chinatown"

Postacie
Zapowiedź

Ulice Chinatown spłyną krwią, gdy Hood wyśle armię swoich superzłoczyńców, by zlikwidowali Mr. Negative'a. Ten jednak ma asa w rękawie, jakim jest jego nowy bezwględny silnoręki, czyli... Spider-Man? W między czasie Betty Brant zbliża się do odkrycia mrocznego sekretu pochodzenia Mr. Negative'a, lecz niekoniecznie musi to być dla niej bezpieczne.

Cytat

Iron Patriot do Hammerheada: “Your boss ripped off a priceless Oscorp shipment just a few weeks ago! I wouldn’t pee on him if he was on fire!”

Streszczenie

Skorumpowany przez Negative’a Spider-Man rzuca złoczyńcami na prawo i lewo, kipiąc czarnym humorem. Nawet jego myśli są teraz mroczne i socjopatyczne. Teraz Peter nienawidzi rodziców, którzy go porzucili, wujostwo uważa za tchórzy, a na zbrodniarzach zamierza się zemścić za zabicie wujka Bena bez jego pozwolenia. Jest gotów nawet zabić ludzi Hooda. Hammerhead jest pod wrażeniem tego, jak jego szef przeciągnął ścianołaza na ich stronę, nie chce go jednak zostawiać i protestuje, gdy Negative każe mu dostarczyć pewien pojemnik pod wskazany adres. Dopiero gdy szef wyjaśnia, że od tego zależy ich przetrwanie, gangster rusza, po drodze taranując cały kordon agentów H.A.M.M.E.R.

 

Betty, która w chwili, gdy w Chinatown rozpętała się wojna, była u żony Martina Li, Yany, ukrywa się wraz z nią w piwnicy. Stara się dociec, czemu żyje ona w taniej ruderze, kiedy jej mąż ma cztery domy na trzech różnych kontynentach. Yana pyta, czy mąż Betty wie, że wtyka ona nos w cudze sprawy. Betty odpowiada, że jej maż nie żyje i wolałaby porozmawiać o mężu rozmówczyni. W końcu Yana zaczyna opowiadać. Martin miał fabrykę w Chinach, ale nie powodziło im się dobrze. Gdy w końcu udało im się zebrać dosyć pieniędzy, Yana wyjechała na studenckiej wizie do Stanów i już tam została. Szybko znienawidziła jednak ten kraj i napisała mężowi, żeby do niej nie przyjeżdżał. On jednak pomyślał, że znalazła sobie kochanka. Zapłacił więc gangowi przemytników, aby dostarczyli go do Ameryki. W czasie podróży o mało nie zginął, gdy statek, którym płynął, osiadł na mieliźnie. Betty pyta, czy Yana wie, że wszyscy członkowie tego gangu, zarówno w Chinach, jak i w Stanach, zostali z zimną krwią zamordowani przez ludzi Mr. Negative'a. Chce wiedzieć, czy Matina Li i władcę podziemia Chinatown coś łączy. Słysząc te pytania, kobieta gasi światło i ucieka. Betty zaczyna ją gonić.

 

United Nations Plaza. Norman Osborn właśnie bierze udział w akcji promowania czytania książek wśród dzieci. Nagle do budynku wpada Hammerhead z wiadomością dla niego. Norman przyzywa swoją zbroję, chwyta go i wzlatuje wysoko nad miasto. Tam Hammerhead mówi mu, że Negative wie o jego sojuszu z Hoodem, i prosi, aby kazał mu odwołać atak. Oferuje w zamian coś, czego Norman bardzo pragnie.

 

Negative ukrywa ważny zwój w swojej skrytce w ogrodzie i wychodzi przed bramę swojej posiadłości, gdzie Spider-Man pokonał wszystkich przeciwników. Nagle, ku zdziwieniu Negative’a, pojawia się Yana, choć to wyraźne złamanie ich umowy. Kobieta krzyczy, że kobieta, która ją goni, próbowała wyciągnąć z niej informacje. Negative rozpoznaje Betty i uznawszy, że nie zajęcie się nią wcześniej było błędem, każe Spider-Manowi ją zabić. Gdy Spidey rusza w pościg za dziewczyną, Negative jest zadowolony - im czystsza była dusza ofiary, tym mroczniejszą i silniejszą jego dotyk ją czyni. A jeśli Spider-Man zamorduje niewinną kobietę, będzie pod jego kontrolą już na zawsze.

 

Gdy Negative wraca do ogrodu, w oparach mgły teleportuje się tam Hood. Parker daje mu ostatnią szansę, by do niego dołączył, ale spotyka się z odmową. Mr. Negative wyciąga swój miecz, Hood dobywa pistoletów. Obaj zamierzają zakończyć to raz na zawsze.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Dark Reign: Mister Negative #2 Dark Reign: Mister Negative #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.