Avalon » Serie komiksowe » Civil War: X-Men » Civil War: X-Men #2

Civil War: X-Men #2

Civil War: X-Men #2

Part 2

Postacie
Zapowiedź

Rozłam między Bishopem a resztą grupy chyba jest już przypieczętowany i teraz wszystko zależy od tego, kto pierwszy odnajdzie zaginionych 198. A tymczasem ONE wykonuje swój ruch i wprowadza do gry nowe figury.

Cytat


Shatterstar: "So who chose this place, Domino? We take the 198 out of a concentration camp and bury them in a hole in the ground? At least in the Xavier estate they could see daylight."
Domino: "Caliban likes it."

Streszczenie

Potężny nowy model Sentinela stoi przed Val Cooper ¶ciskaj±c w dłoni Emme Frost. White Queen ż±da wyja¶nień i chce wiedzieć czy robot sterowany jest przez czlowieka gdyż nie wyczuwa w nim obecno¶ci pilota. Val wyja¶nia, że nowe maszyny maj± usprawnione systemy obronne dlatego mutantka nie jest w stanie wychwycić jakichkolwiek my¶li pilota. Cooper ż±da również podania informacji na temat pobytu Scotta i pozostałej trójki X-Men. Emma nie ma jednak zamiaru zdradzić mężczyzny, którego kocha.


Gdzie¶ w Illinois, czterej oryginalni X-Men podczas postoju komunikuj± się z Kapitanem Ameryk±. Na ekranie monitora pojawia się zmasakrowana twarz Steva Rogersa, który nie ma czasu na przekonywanie mutantów po której stronie powinni stan±ć. Cyclops wyja¶nia że chce tylko uratować mutantów którzy nie chc± siedzieć zamknięci w "klatkach" tak jak chce tego ich rz±d. Musi ich znaleĽć zanim zrobi± to Sentinele i mutanci prowadzeni przez Bishopa. W tym czasie zza drzew wyłania się kolejny, nowy model Sentinela. X-Men nie czekaj±c na wyja¶nienia przechodz± do ataku. Iceman zamraża głowę robota który szybko pozbywa się bryły lodu i wystrzeliwuje pocisk w stronę mutantów. Cyclops postanawia zaniechać walki i szybko st±d znikn±ć. Rozkazuje Beastowi uruchomienie ich pojazdu, a z pomoc± Bobby'ego i swoich promieni optycznych wytwarza wokół robota chmurę pary "o¶lepiaj±c±" Sentinela. Dzięki technologii Forge'a ich pojazd jest niewidzialny dla wszelkich skanerów robota co pozwoliło na ucieczkę. Iceman martwi się w jaki sposób maj± pomóc 198 skoro sami nie potrafi± pokonać jednego Sentinela. Scott dowiedzial się od Rogersa, że zbiegli mutanci znajduj± się w jednym z bunkrów położonych na pustyni w Nevadzie a stworzonych przez rz±d dawno temu podczas zimnej wojny w celu magazynowania racji żywno¶ciowych. Rz±dowy schron to ostatnie miejsce w którym kto¶ szukałby zbiegów.


We wspomnianym bunkrze Shatterstar ma pretensje do Domino iż uwolnili swych "braci" z obozu koncentracyjnego po to żeby schować ich teraz głęboko pod ziemi±. Domino odpiera zarzuty partnera. Uważa, że maj± tutaj wystarczaj±co pożywienia i zapewnione bezpieczeństwo aby przetrwać do czasu aż sytuacja na powierzchni się uspokoi. Benjamina niepokoi jeszcze fakt, że do tego pomieszczenia prowadzi tylko jedno wej¶cie, w razie ataku nie maj± żadnej drogi ucieczki. W tym czasie Caliban samotnie przemierza korytarze w bunkrze po czym dociera do ogromnych drzwi hangaru na których widnieje radioaktywny znaczek i napis "Danger".


W Pentagonie przetrzymywany jest Johnny Dee którego wła¶nie odwiedza generał Lazer który przynosi ze sob± walizkę wypełnion± figurkami stworzonymi przez jego drug± połowę. Lazer groż±c mutantowi ż±da informacji na temat jego zdolno¶ci. Dee opowiada o swojej drugiej połowie z mackami, która potrafi stworzyć replikę kogokolwiek. Wystarczy do tego minimalna próbka DNA ofiary zebrana poprzez krew, pot, włos a nawet sam dotyk. Słysz±c te słowa Lazer ostrzega mutanta że zginie w momencie gdy tylko spróbuje go dotkn±ć. Mutant oferuje nawet kontrole nad samym Hulkiem je¶li tylko generał będzie w stanie dostarczyć mu DNA olbrzyma. Lazer co prawda nie posiada kodu genetycznego Bannera, ale do głowy przychodzi mu kto¶ inny.


Gdzie¶ w Nevadzie Bobby wyrywa Scotta z zamy¶lenia. Droga do kryjówki 198 zajmie im okolo 3 godzin, je¶li nie natrafi± po drodze na jakie¶ przeszkody.


Baza O.N.E. w Nowym Meksyku. Bishop wraz z Sabr± przygl±daj± się kontroli technicznej Sentinela zaatakowanego wcze¶niej przez X-Men. Kobieta wyja¶nia Bishopowi, że bierze udział w akcji po¶cigowej z rozkazu rz±du Izraela za co w zamian ich siły specjalne dostan± wszelkie dane i technologie potrzebne do wprowadzenia aktu rejestracyjnego w swoim kraju. Lucas zapytuje również obecnego Micromaxa czy nie ma żadnych w±tpliwo¶ci odno¶nie przyszłej misji, ten odpowiada, że nie ma z tym żadnych problemów a wszelkie prywatne zastrzeżenia zostawi dla siebie. Do zebranych podchodzi Val Cooper informuj±c o rozpatrywanym przez prezydenta rozporz±dzeniu zgodnie z którym wszyscy mutanci s± wolni i nie podlegaj± dalszemu nadzorowi. Zgodnie z przewidywaniami mutanci niedługo zostan± potraktowani tak samo jak wszyscy inni super-ludzie. W tej chwili najlepiej dla wszystkich byłoby gdyby 198 zostali w ukryciu do czasu uchwalenia amnestii przez prezydenta. Do Bishopa dzwoni generał Lazer z informacj± o miejscu pobytu 198 i czwórki X-Menów. Generał w towarzystwie Johnny'ego Dee przypatruje się figurce Scotta Summersa stoj±cej na stole.


Cyclops stoj±c przed stalowymi wrotami prowadz±cymi do bunkra 198 próbuje przekonać Domino aby wpu¶ciła ich do ¶rodka. Shatterstar uważa, że mog± im zaufać skoro przysłał ich Kapitan Ameryka. Nagle Angel dostrzega zbliżaj±ce się zagrożenie. Przed X-Men pojawia się Bishop z Sabr±, Micromaxem, oddziałami żołnierzy i trzema nowymi Sentinelami. Czterej mutanci szykuje się do ataku, gdy Lucas informuje ich o planach prezydenta i zamierza zaczekać tutaj ze swoim wojskiem do czasu aż amnestia dla 198 zostanie podpisana. Lazer obserwuje cala akcje i w¶ciekły domaga się od Bishopa natychmiastowego pojmania mutantów, ten nie wykonuje jednak polecenia gdyż sam dowodzi misj± i nie musi wykonywać niczyich rozkazów. Johnny Dee jest zafascynowany potencjałem Scotta którego ten nigdy jeszcze w pełni nie wykorzystał. Generał rozkazuje mu wykorzystać cały ten potencjał i zaatakować nim Bishopa, co prawdopodobnie zabije ich obu. W Nevadzie Cyclops zdejmuje swoje rubinowe okulary i kieruje promienie optyczne na Bishopa który na pocz±tku przyjmuje zaproszenie do walki maj±c nadzieję zaabsorbować atak Scotta. Po chwili jednak Lucas nie wytrzymuje nadmiaru energii i zaczyna krzyczeć z bólu. Mutant wydaje się być rozsadzany od ¶rodka a Cyclops kontynuuje swój atak.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Civil War: X-Men #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.