Avalon » Serie komiksowe » Captain Britain and MI: 13 » Captain Britain and MI: 13 #2

Captain Britain and MI: 13 #2

Captain Britain and MI: 13 #2

"The Guns Of Avalon" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Skrullowie atakują Anglię i póki co wygrywają. Pojawienie się legendarnego miecza, zwanego Excaliburem, może odmienić losy wojny, ale kto będzie nim władał? Pete Wisdom, Black Knight, Spitfire, czy może John Skrull? I jaki los czeka Kapitana Britaina?

Cytat

Oberon: "A voice?! You must not follow it! It's the mad one, the demon who killed his own child and led everyone to destruction! The higher evolutionaries of all the worlds have only just succeeded in confining him to the dark realms!"
Wisdom: "Oh. Right. Him. Well, I'm gonna stop following that voice then. Obviously."
Głos: "I can tell when you're lying."

Streszczenie

Wieść o śmierci Kapitana Britaina obiega cały kraj, pogrążając go w żałobie. Po zniszczeniu Siege Perilous Skrullowie wysyłają swoją flotę przez ostatni funkcjonujący portal do Otherworldu. W Londynie Faiza Hussain, trafiona chwilę wcześniej przez pojazd kosmitów, ma wizję miecza. Budzi się, ale zaskoczona przez Black Knighta, niespodziewanie trafia go promieniem wystrzelonym z dłoni. Podnosi głowę i widzi Dane’a, którego ciało zostało rozłożone na kawałki. Oboje nie wiedzą, co się stało. Faiza ma nadzieję, że potrafi to odwrócić i na szczęście udaje jej się to. Whitman ma nadzieję, że wszystkie jego organy wróciły na swoje miejsce. Lekarka nie ma pojęcia, co się z nią stało, ale wie, że Kapitan nie żyje. Black Knight również czuje, że Brian zginął, ale nie ma w tej chwili czasu na żałobę, ponieważ on i Faiza zostają zaatakowani przez kolejną grupę Skrullów.

Wzgórza Cheviot. Spitfire i John Skrull mówią, że śmierć Briana praktycznie oznacza zwycięstwo Skrullów, ale Wisdom mówi, że jeszcze nie przegrali. Zastanawia się, w jaki sposób mogą dostać się do Otherworldu. Głos w jego głowie podsuwa mu pomysł i chociaż Pete nie bardzo chce to zrobić, wie, że nie ma innego wyjścia. Pada na kolana i przywołuje Tink, przepraszając ją za swoje błędy i oferuje w zamian swoją godność. Wróżka pojawia się chwilę później i krzyczy, że Wisdom znalazł sobie świetny moment, aby przypomnieć sobie o układzie, ponieważ stworzenia Otherworldu próbują odeprzeć Skrullów, którym ludzie pozwolili wkroczyć do ich wymiaru. Pete mówi, że wolałby bronić Londynu, ale dostał rozkaz, aby pomóc chronić Avalon, a Kapitan zginął, aby to się udało. Tink orientuje się, że Braddock nie żyje, obiecuje, że zostanie on pomszczony, po czym otwiera portal do Otherworldu. Tam widzą, że wielka bitwa między mitycznymi stworzeniami i kosmitami już się zaczęła.

Londyn. Wściekły z powodu ostatnich wydarzeń Black Knight zabija kilku Skrullów. Po chwili widzi, że pozostali zastygli w bezruchu dzięki Faizie i jej nowym zdolnościom. Dane przeprasza ją, że poddał się gniewowi i pyta się, czy kosmici są martwi. Hussain mówi, że nie i nie pozwoli Whitmanowi ich wykończyć, ponieważ jako lekarka ma chronić życie, a on jest bohaterem, którzy nie zabijają wrogów. Black Knight zgadza się i proponuje, aby odnaleźć wojsko albo to, co z niego zostało.

Otherworld. Oberon kończy zamykać portale do innych wymiarów, aby Skrullowie nie wykorzystali ich do inwazji na kolejne światy. Król wróżek lamentuje, że jego świat upadnie, ponieważ bohaterowie go nie obronili i częściowo obwinia Wisdoma. Pete stwierdza, że zgodnie z zawartym sojuszem jest tu, aby pomóc walczyć z kosmitami i chciałby wiedzieć, co to za głos, który słyszy w swojej głowie. Oberon odpowiada, że nie powinien go słuchać, ponieważ należy on do demona, który zabił własne dziecko, prawie doprowadził świat do zniszczenia i niedawno został uwięziony w innym wymiarze. Wisdom mówi, że w takim razie nie będzie go słuchał, ale głos odpowiada mu, że wie, że kłamie. Pete pyta się, jak może pomóc, więc Oberon mówi mu o jaskini, w której znajduje się miecz. Wysyła go tam, a sam wyrusza do zielonej kaplicy, gdzie mieszkańcy Otherworldu stoczą ze Skrullami walkę, która zadecyduje o losach ich krainy i w konsekwencji – Ziemi.

Pete, John i Spitfire docierają do jaskini i znajdują w niej Excalibur, na powrót wbity w kamień. Skrull chce go wyciągnąć, ale nie udaje mu się. Jacqueline odmawia próby, ponieważ nie uważa się godną, aby władać Excaliburem. Wisdom sam więc chwyta za rękojeść, ale i on nie potrafi wyciągnąć miecza. Krzyczy, że tylko jedna osoba mogłaby to zrobić, ale on przecież nie żyje. Głos mówi Pete’owi, że dzisiaj dowiedział się czegoś o magii i teraz dobrze by było, aby udało mu się przeżyć i wykorzystać tę wiedzę. Trójka bohaterów odwraca się, zauważa oddział Skrullów, który odnalazł jaskinię i przygotowuje się do walki.

Gdzie indziej, Skrullowie zabijają Panią z Jeziora i Zielonego Rycerza. Kosmici zdobywają Amulet Prawości, Miecz Siły, Świętego Graala i inne magiczne przedmioty. Umieszczają je razem w konwerterze, który zespala je ze sobą i zmienia w łańcuch, który zostaje podarowany Skrullowi będącego mieszanką Doctora Strange’a, Dormammu, Mephisto i innych związanych z magią istot. Kosmici cieszą się, że cała magia Otherworldu należy teraz do nich.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Captain Britain and MI: 13 #2 Captain Britain and MI: 13 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.