Avalon » Serie komiksowe » Black Widow: Pale Little Spider » Black Widow: Pale Little Spider #2

Black Widow: Pale Little Spider #2

Black Widow: Pale Little Spider #2

"Part The Second"

Postacie
Cytat

Golitsyn: "There is no Black Widow. It was cold war fantasy. Propaganda."

Streszczenie

Detektyw Golitsyn raz jeszcze podjeżdża swoją służbową Ładą pod klub Fabrika. Partnerka wywołuje go przez radio, aby zapytać, gdzie zniknął, więc wyjaśnia, że chce jeszcze raz sprawdzić lokal. Dobrova przypomina, ze GRU odebrał im sprawę, ale on upiera się, że nie odpuści. Ona radzi jednak, żeby się wycofał, bo właśnie dowiedziała się czegoś o tej kapitan, która przyszła do nich z biura wywiadu - jej znajomy, który jest administratorem sieci w Akwarium powiedział, ze to nowa Black Widow. Maksim mówi, że to nieprawda, a Black Widow była tylko wymysłem propagandy w czasie zimnej wojny, ale Valentina radzi mu się zastanowić jeszcze raz.

Na widok swojego sobowtóra, Yelena zamiera ze zdziwienia. Nikki pyta, czy podoba jej się ich inscenizacja, bo zrobili wszystko dokładnie według opisu pułkownika i dodali jeszcze coś od siebie. Ona nie odpowiada, ale fałszywa Black Widow zbliża się i zaczyna na nią krzyczeć, że psuje jej sesję i ma się wynosić. Belova kopie ją w brzuch i podbiega do faceta na krzyżu, z nadzieją, że pod maską znajdzie swojego mentora. Okazuje się jednak, że to ktoś inny, więc odsuwa się w cień. Nikki wyprowadza swoją koleżankę i jej klienta, a potem zamyka drzwi. Yelena pyta, co to było, ale tamta tyko z uśmiechem stwierdza, że jest żałośnie słaba i nie wie, co pułkownik w niej widział. Ona ignoruje to i powtarza pytanie, ale Nikki tylko bardziej ją prowokuje, rzucając kolejne wyzwiska i krzycząc, że to ona tu rządzi. W końcu, Yelena nie wytrzymuje i rzuca się na nią. Krzyczy, że dość ma tej chorej zabawy i chce tylko dowiedzieć się, kto zabił bliskiego jej człowieka, a przy tym rzuca nią po pokoju. W końcu zauważa pasywność Nikki i stwierdza, że tamta chce, żeby zrobiła jej krzywdę, więc wycofuje się. Ku jej zaskoczeniu, Nikki zauważa, że naprawdę musiała kochać pułkownika i nie mogła go zabić. To zabawne, że obie myślały, że to ta druga go zabiła i obie się myliły. Stawia więc na stół flaszkę i oświadcza, że teraz mogą porozmawiać szczerze, a ona postara się pomóc. Belova raz jeszcze pyta, co tu się dzieje i co to ma wspólnego z pułkownikiem. Nikki wyjaśnia więc jak działa ten lokal - klienci przychodzą, przedstawiają swoje życzenia, płacą, a one robią wszystko, czego sobie zażyczą. Fantazją Starkowskiego, oprócz perwersyjnych tortur oczywiście, była Black Widow.

Golitsyn wchodzi do lokalu jakby nigdy nic, macha legitymacją przed nosem recepcjonistki i oświadcza, że chce się rozejrzeć. Ta próbuje go zatrzymać mówiąc, że mają tu ważnych klientów, którym muszą zapewnić poufność i wzywa na pomoc ochroniarza. Maksim oświadcza jednak, że jeśli nie zostanie wpuszczony, wróci tu z całym oddziałem i zamkną ten burdel ze wszystkimi klientami, a dopiero wtedy będą mieli problem. Kiedy tak stawia sprawę, zostaje wpuszczony i natychmiast kieruje się do piwnic.

Yelena jest zszokowana tym, co usłyszała i nie może pojąć, co popchnęło człowieka, którego traktowała jak ojca, do takich rzeczy. Nikki potrafi jednak wszystko wyjaśnić. Starkowski znał ją i trenował od dziecka. Przez kilkanaście lat, dzień w dzień, po kilka godzin był z nią na sali treningowej, niewiarygodnie blisko i obserwował jak rozwija się nie tylko jej talent, ale też jej ciało. Potem odkrył, że kiedy z nią walczy, podnieca się i to stało się jego obsesją, a nie chciał dobierać się do niej. W końcu przyszedł więc do klubu, powiedział, co i jak, i dostał dokładnie taką Black Widow, o jakiej skrycie fantazjował. Potem, Petra - dziewczyna, która udawała Black Widow - zaczęła sprzedawać tę samą sztuczkę innym klientom i stała się popularna. Nikki uważa, że Yelena powinna to zrozumieć, bo chociaż te perwersyjne zabawy wyglądają ekstremalnie, tak naprawdę służą tylko zaspokojeniu potrzeb klientów, które inaczej nękałyby ich w codziennym życiu. Ona zaś, jako młoda i zgrabna dziewczyna w czarnej skórze, stanowi doskonały fetysz. Belova odpowiada jednak, że nie chce tego rozumieć, ale chce porozmawiać z Petrą.

Golitsyn błądzi po podziemiach, szukając Belovej. Wchodzi do ciemnego pokoju, gdzie dostrzega kogoś o bardzo podobnej sylwetce, więc proponuje, żeby wspólnie poprowadzili śledztwo w sprawie Starkowskiego. Tamta zbliża się i mówi, że Black Widow pracuje sama, a kiedy on ze zdziwieniem stwierdza, że to co słyszał jest prawdą, ona obejmuje go i mówi, że może pokazać mu kilka sztuczek. Pierwszą jest ukąszenie wdowy. To mówiąc, wbija mu nóż w brzuch, a kiedy osuwa się na ziemię, wzdycha z rozkoszą. Potem zapala światło i podchodzi do zdjęcia Starkowskiego na ścianie mówiąc, że teraz na drodze ich miłości stoi już tylko jedna osoba. Z tymi słowami, wbija nóż w zdjęcie Yeleny z wyciętą twarzą.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Black Widow: Pale Little Spider #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.