Avalon » Serie komiksowe » Astonishing X-Men » Astonishing X-Men #2

Astonishing X-Men #2

Postacie
Cytat

Holocaust: "Wha?! Is This Some kind of Trick?! Is WildChild possesed of some level of intelligence?!"
Sabretooth: "Let's just say he's more of a man, than you are."

Streszczenie

X-Men znajdują się w Chicago, gdzie udali się w celu uratowania niewinnych ludzi przed oddziałami Holocausta. Aby wzbudzić w nich zaufanie, ubrani są jak zwykli cywile. Starają się znaleźć jakiś sposób, aby ich nieco uspokoić. Nagle Sunfire, pomny tego, co zdarzyło się w jego ojczystej Japonii, wpada w furię, a jego moc wymyka się spod kontroli. W ten sposób Shiro pokrzyżował plany swych towarzyszy, a obywatele ponownie wpadają w panikę. Morph stara się go nieco uspokoić, żeby ich nie usmażył. Ten ripostuje, że pomoc w ucieczce to żadna pomoc, a Holocaust musi zostać pokonany jeszcze tej nocy. Mutant wzbija się w powietrze i odlatuje, ku niezadowoleniu dowódczyni grupy, Rogue, która mówi, że powinna była się tego spodziewać. Blink pyta, czy podążyć za nim, ale otrzymuje rozkaz kontynuowania ewakuacji. Wściekły Sunfire leci przez niebo, niszcząc po kolei wszystkie jednostki zwiadowcze i odgrażając się Holocaustowi, że nic nie ochroni go przed jego atomowymi płomieniami. Jednak żona Magneto widzi, że czyny Japończyka poważnie zagrażają cywilom, na których spadają szczątki robotów. Postanawia w jakiś sposób go powstrzymać. Jest zmuszona do ostateczności i wykorzystuje w tym celu swoją zdolność absorbowania mocy innych poprzez dotyk i do jej umysłu trafiają obrazy tragedii, która spotkała Shiro i jego ludzi. Widzi morze ludzkiej krwi, przelanej przez oddział Apocalypse'a. Nie jest w stanie wytrzymać takiego szoku i zaczyna spadać z dużej wysokości. Na szczęście obok jest Morph, który zdążył złapać kobietę w ostatniej chwili. Rogue żałuje, że przez tyle lat nie wiedziała o przyczynie żalu, który nie dawał Sunfire'owi spokoju, lecz wszyscy wiedzą, że najważniejsza jest w tej chwili ewakuacja ludzi w bezpieczne miejsce.

Tymczasem w ruinach posiadłości Xaviera, Magneto przesiaduje w ciemnościach na poddaszu, trzymając swego synka w ramionach. Spokój zakłóca Bishop, który zarzuca Erikowi, że chowa się on w murach tego domu, podczas gdy jego podopieczni narażają swe życie w walce z Holocaustem. Magnus jednak wyraża żal, że jeśli to, co mówi tajemniczy przybysz jest prawdą i będzie musiał poświęcić cały ten świat, aby zakończyć reżim Apocalypse'a, to zginie także jego dziecko. Podróznik w czasie pozostaje niewzruszony, a Lehnsherr prosi, żeby ten pozwolił mu w spokoju pożegnać się z synem.

Tymczasem En Sabah Nur, przebywający w swej cytadeli na Manhattanie, ogląda na hologramowej projekcji jak jego armia dostaje łupnia od grupki X-Men. Domaga się, aby Rex wreszcie odnalazł ich tajną kryjówkę, na co ten odparł, że już to zrobił, a jest ona zlokalizowana w "martwej strefie" zwanej Westchester, czego Lord się nie spodziewał, ponieważ jest to tuż pod jego nosem.

Tymczasem Sabretooth, trzymający na plecach nieprzytomnego Wildchilda, spogląda na opustoszałe Chicago z pobliskiego wzgórza. Dołącza do niego Blink, którą Creed poprosił, aby się tu z nim spotkała. Poprosił ją, aby otworzyła jeden ze swych portali i przeniosła go prosto do Holocausta, aby kupić trochę czasu dla Rogue i reszty drużyny. Victor chce także, aby po tym, jak syn Apocalypse'a już się z nim upora, dziewczyna skopała mu tyłek i powiedziała: "to było za Victora Creeda". Rozmowę przerywa przywódczyni X-Men i zabrania Creedow bezsensownie oddać swoje życie. Sabretooth ostrzega ją, żeby nie zmuszała go do użycia siły, jednak wyręcza go Clarice, która pozbawia swoją koleżankę przytomności i spełnia prośbę Creeda.

Sabretooth znajduje się nagle w mieście Indianapolis, na drugiej stronie kraju. Wykorzystując impuls elektryczny, budzi nieprzytomnego do tej pory Wildchilda. Szybko dochodzi do konfrontacji pomiędzy nimi a Holocaustem, który wspomina dawne czasy, kiedy to ci dwaj razem pracowali dla Apocalypse'a. Victor chce wiedzieć, gdzie podziały się ciała zamordowanych ludzi, a syn En Sabah Nura, pewny wygranej w tej walce decyduje, że może mu zdradzić trochę informacji. Nie wie jednak, że wszystko, co mu opowiedział zapamiętał Kyle, który teraz ma zamiar przekazać to reszcie X-Men i opuszcza pole bitwy. Złoczyńca puszcza w jego stronę kilka salw ze swej broni, jednak teraz ma na głowie większe zmartwienie - Sabretootha. Jeździec, pomimo otrzymania kilku mocnych uderzeń, szybko zaczyna zdobywać przewagę w walce i, jak twierdzi, ma zamiar odziedziczyć po Apocalypsie jego tron. Creed jednak wpada w furię, gdy jego przeciwnik stwierdza, że śmierć Wandy Maximoff, jako pierwszej z jego ręki, powinna być dla Magneto zaszczytem. Opanowany przez dziki szał Sabretooth stawia wszystko na jedną kartę i rzuca się z krzykiem na przeciwnika, odrywając mu hełm od zbroi, która utrzymuje go przy życiu. Niestety, Victor traci przytomność z powodu silnego krwotoku, a Holocaust stoi nad nim jako zwycięzca potyczki...

Autor: Killah

Galeria numeru

Astonishing X-Men #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.