Avalon » Serie komiksowe » American Dream » American Dream #2

American Dream #2

American Dream #2

"Shattered Dream" Part 2

Postacie
Zapowiedź

Odziana w amerykańską flagę bohaterka próbuje pogodzić swoje życie prywatne z karierą superbohaterki. American Dream ma jednak na głowie poszukiwania zaginionej narzeczonej, które to doprowadzą ją do starcia z nowym, niepowstrzymanym wrogiem i przerażającym nowym rodzajem terrorystów.

Cytat

J2 (o zachowaniu Hill): "Sweet lady. Any bet she's single?"

Streszczenie

Avengers wpadają do sali medycznej, gdzie Jarvis kończy właśnie opatrywać American Dream. Ta szybko wyjaśnia im, co się stało. Dodaje, że już poprosiła Kate, aby zajęła się śledztwem w sprawie potwora. Niestety, Power ma dla niej złe wiadomości - w holu czeka na nich przeszkoda. Jest nią Maria Hill, która ze względów bezpieczeństwa narodowego każe Avengers trzymać się z daleka od sprawy potwora. Również prowadząca to śledztwo oficer Grafton została od niego odsunięta. W czasie posiłku Kate zastanawia się, czy za całą sprawą nie kryje się coś większego, ale Sabreclaw uważa, że ludzie z rządu są za głupi na prowadzenie intryg. Thundestrike stwierdza, że nie powinni słuchać rozkazów Hill, bo to zbyt poważna sprawa.

American Dream wspomina, jaka była załamana po wypadku - myślała, że już nigdy nie będzie chodzić i nie chciała się poddać rehabilitacji. Ale wówczas ciocia Peggy podrzuciła jej pamiętniki swojej siostry - Sharon Carter. Dzięki nim dowiedziała się, że jej ciotka była naprawdę agentką S.H.I.E.L.D. i dziewczyną samego Captaina America. Czytając je nauczyła się, że nie można się poddawać. Odzyskanie władzy w nogach zajęło jej lata, ale dzięki tej wiedzy wytrwała.

Teraz podejmuje decyzję o wykonaniu poleceń rządu i trzymaniu się z dala od tej sprawy. Gdy wychodzi, Thunderstrike biegnie za nią i proponuje, żeby spróbowali znów powtórzyć ich randkę. Dziewczyna zgadza się, ale w innym terminie - na razie nie ma czasu. Chwilę potem zaczyna obwiniać samą siebie, że ciągle myśli o Thunderstrike’u tylko jako o superbohaterze i zapomina, że ma on też normalne życie.

Następnego dnia pierwszy raz od dawna ubiera się po cywilnemu i idzie z Soliną wypytywać w społeczności mniejszości meksykańskiej o sprawę zniknięcia Marco. Obserwujący Avengers Mansion za pomocą mechanicznego insekta Red Queen i Ion Man nawet jej nie rozpoznają.

Gdy później American Dream przemierza miasto, skacząc po dachach, śledzą ją za pomocą insekta, licząc, że doprowadzi ich do kryształowego potwora. Dziewczyna dociera na miejsce, gdzie Macro zgłosił się do pracy i zaginął. Ku swojemu zdziwieniu zauważa tam armię uzbrojonych ludzi, pakujących grupę imigrantów do ciężarówek. Widzi to również Red Queen, która aktywuje latarkę w swoim robocie. Oświetlona Amercian Dream zostaje zauważona i musi walczyć z przestępcami. Idzie jej świetnie, aż nagle ich szef uruchamia jakieś urządzenie, które przywołuje dwa kryształowe potwory, takie same, jak ten spotkany poprzedniego dnia. Jednak dzięki odpowiedniej taktyce bohaterka radzi sobie z oboma i wpycha jednego do wody. Widząc, że ten nie wypływa, łapie linę nadmorskiego dźwigu i nurkuje za nim. Przestępcy zaczynają strzelać do wody, licząc, że ją trafią. Widząc to Ion Man pyta, czy bohaterka miała szanse przeżyć, ale jego szefowa ma to gdzieś. Bardziej interesuje ją potwór - jeżeli jest takich więcej, może użyć ich do zniszczenia Avengers.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

American Dream #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.