Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man vol. 2 » The Spectacular Spider-Man vol. 2 #18

The Spectacular Spider-Man vol. 2 #18

The Spectacular Spider-Man vol. 2 #18

"Disassembled: Changes" - part 2

Postacie
Cytat

Peter: "I can't go like this. No way."
Mary Jane: "Mm. You get an appointment with a doctor yet?"
Peter: "Well, no. But--"
Mary Jane: "So it's not that bad, then?"
Peter: "Depends. I've never changed into a spider before."

Streszczenie

Wiele lat temu Peter został ukąszony przez radioaktywnego pająka, dzięki któremu uzyskał nadludzkie zdolności i dlatego wybrał on właśnie pająka jako symbol, który nosił od tamtej pory na własnoręcznie uszytym kostiumie. Lecz Parker nigdy nie przypuszczał, że mógłby się przemienić w prawdziwego pająka. Wszystko wskazuje jednak na to, że taka transformacja ma miejsce właśnie teraz. Jego całe praktycznie ciało pokryło się krótkimi, sztywnymi włoskami, a oczy podzieliły się na segmenty i prawdopodobnie będą dzielić się nadal. Także zmysł smaku Petera uległ zasadniczym zmianom. Mary Jane przygotowuje mężowi gorącą herbatę z nadzieją, że poczuje się on lepiej, ponieważ jeszcze tego samego dnia... muszą pojawić się na ślubie znajomych!? Pajęczak próbuje przekonać żonę, że nie może tam pójść w takim stanie, gdyż dzieje się z nim coś bardzo złego i wygląda na to, że Ana Soria zainfekowała go czymś w trakcie ich pocałunku. MJ nie chce jednak nawet słyszeć odmowy i Parker nie ma wyboru, jak tylko wybrać się z nią na to wesele. Mary Jane obiecuje, że po uroczystości oboje natychmiast udadzą się do lekarza, aby ten zbadał Petera.

Szpital dla weteranów wojennych. Starszy mężczyzna imieniem Tommy porusza się na wózku inwalidzkim wśród alejek przyszpitalnego parku. Starego przyjaciela odwiedza dość niespodziewany gość - Captain America. Nie jest to jednak wizyta towarzyska. Rogers potrzebuje od Tommy'ego pomocy. Pomocy w rozwiązaniu problemu dotyczącego Any Sorii.

Tymczasem w swojej siedzibie Adriana rozsiada się wygodnie w fotelu. Kobieta próbuje nawiązać rozmowę z towarzyszącym jej mężczyzną, lecz on, podobnie jak cała reszta świty Królowej, zachowuje się trochę jak bezmózgie zombie i jedyne słowa, jakie potrafi z siebie wykrztusić, to "Wasza Wysokość". Poirytowana Soria daje za wygraną. Myślami wraca do chwil spędzonych w armii amerykańskiej i stwierdza, że jest już bardzo blisko osiągnięcia swojego celu. Na tym świecie zawsze chodziło o przetrwanie najsilniejszych i tym razem nie jest inaczej.

Peter i MJ biorą udział w uroczystości ślubnej dość osobliwej pary, która należy do zagorzałych fanów serii "Star Trek", dlatego też zarówno państwo młodzi, jak i wielu zaproszonych gości, a nawet udzielający ślubu kapłan nawiązują swymi strojami do kostiumów bohaterów serialu. Natomiast ubrany w tradycyjny garnitur Parker ma na sobie także ciemnie okulary przeciwsłoneczne, mające ukryć efekty jego niedawnej transformacji. Po ceremonii, podczas przyjęcia Peter zaczyna nagle czuć się zdecydowanie gorzej, dlatego czym prędzej wybiega z namiotu, w którym odbywa się wesele i wymiotuje pod najbliższym budynkiem. Następnie zrywa on z siebie sztywny garnitur, ponieważ czuje się rozpalony i ma kłopoty z oddychaniem. Na pajęczynie wzbija się w powietrze w kostiumie Spider-Mana i ląduje na dachu pobliskiej kamienicy. Zaczyna kaszleć, pluć krwią. Czuje, że Królowa wzywa go i czeka na niego gdzieś niedaleko. Po chwili transformacja wkracza w kolejną fazę. Peter wydaje z siebie nieludzki ryk, gdy jego kostium rozrywa się w kilku miejscach, w których wyrastają cztery pajęcze odnóża, takie same, w jakie zamieniły się właśnie jego ręce. Również jego twarz zupełnie nie przypomina już ludzkiej - całkowicie zarośnięta, z wielkimi kłami w miejscu, gdzie kiedyś były jego usta.

Captain America przechadza się po parku pchając przed sobą wózek Tommy'ego. Mężczyźni rozmawiają o dawnych czasach i dochodzą do wniosku, że nigdy nie powinni byli dopuścić do tej sytuacji, jaka ma teraz miejsce. I nie powinni byli utrzymywać tego w sekrecie przez tyle lat. Wówczas zza drzewa wyłania się pułkownik Fury, pytając Steve'a, o jakim sekrecie mówi. Okazuje się, że Nick śledził Kapitana, ponieważ chce się dowiedzieć jak poważne zagrożenie stanowi Ana Soria i dlaczego jest taka niebezpieczna. Początkowo niechętni Rogers i Tommy decydują się w końcu opowiedzieć pułkownikowi całą historię. Wszystko zaczęło się w czasie drugiej wojny światowej. Aby uczynić swoich żołnierzy silniejszymi, sprawniejszymi i przez to zdecydowanie efektywniejszymi na polu walki, Amerykanie postanowili poddać nieświadomy niczego specjalny oddział genetycznym eksperymentom, podobnym do tych, jakie uczyniły super-żołnierza ze Steve'a Rogersa. Niestety owe eksperymenty nie przyniosły spodziewanych rezultatów i zakończyły się fiaskiem. Projekt został porzucony i zapomniany, podobnie jak uczestniczący w nim żołnierze, a wśród nich major Ana Soria. Adriana zawsze wyróżniała się na tle innych. We wszelkich testach wytrzymałościowych osiągała lepsze wyniki niż jakikolwiek służący u jej boku mężczyzna. Wynikało to prawdopodobnie z jej mutacyjnych zdolności, których natury nie udało się jednak poznać bliżej właśnie z powodu zakończenia projektu badawczego. Ana została wówczas zamknięta w wojskowym zakładzie psychiatrycznym z uwagi na jej załamanie nerwowe. Gdy po wojnie Captain America uznany został za zmarłego, nie został praktycznie nikt, kto by pamiętał o jej istnieniu. Adrianie udało się zbiec ze szpitala w 1957 i od tej pory słuch o niej zaginął. Nieco wcześniej dowiedziano się bardziej szczegółowych informacji na temat jej mutacji i okazało się, że owe połączenie eksperymentów genetycznych i jej mutacyjnych zdolności sprawiło, iż ewoluowała ona w kierunku nowego ludzkiego podgatunku "homo insectus". Dzięki temu Ana potrafi kontrolować nie tylko wszystkie owady, ale także tych ludzi, którzy posiadają tzw. "owadzi gen", a tacy stanowią około 1/3 populacji. Fury domyśla się, że Rogers wciąż nie mówi mu całej prawdy i domaga się wszystkich szczegółów. Wówczas Captain America opowiada o istnieniu bardzo niebezpiecznej bomby, która jest w posiadaniu Królowej. Aktywowana bomba emituje niezwykle silne promieniowanie, które jest zdolne zabić każdego człowieka w promieniu tysiąca kilometrów. Ofiary umierają w potwornej agonii w przeciągu kilkunastu minut. Jednakże działanie bomby ogranicza się tylko do ludzi i nie ma żadnego wpływu na zwierzęta ani inne formy życia. Pułkownik jest zaskoczony i zastanawia się, jak to możliwe, że Ana Soria zdołała zbudować tak skomplikowaną broń pod nosem Amerykanów. Steve oznajmia Nickowi, że to nie Adriana jest twórcą tej bomby, ale rząd Stanów Zjednoczonych...

Autor: maSSive

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man vol. 2 #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.