Avalon » Serie komiksowe » Franken-Castle » Franken-Castle #18

Franken-Castle #18

Franken-Castle #18

"Payback" part 1

Postacie
Zapowiedź

Lady Gorgon, wysoko postawiona członkini Hand, straciła swoją pozycję, kiedy nie udało jej się zabić Franka Castle. Teraz, kiedy Punisher wybiera się do Tokio, aby ją skrzywdzić, będzie miała szczęście, jeśli jedyne co straci, to pozycja. Frank zrobił listę wszystkich łotrów, którzy próbowali go zabić. Jeśli jesteś na liście, to jesteś już martwy. Igrzyska czas rozpocząć.

Streszczenie

Tokio. Lady Gorgon została wykluczona z klanu The Hand za porażkę podczas próby zabicia Franka Castle. Teraz w otoczeniu swoich żołnierzy chce wykupić swoją drogę powrotną do tej organizacji. Według niej, każdy ma swoją cenę. Przywódca klanu Kabukicho, Kazu Yoshiokya, ma słabość do historycznych artefaktów. Kobiecie udało się zdobyć miecz Izanami-no-mikoto, który niegdyś należał do jego wuja. Podobno klejnot w jego rękojeści świeci się, kiedy miecz przewiduje, że napije się krwi. Do pokoju wchodzi posłaniec z paczką. Morderczyni jest tym zdziwiona, ponieważ nikt nie wie o jej miejscu pobytu. Potrafi czytać w myślach i stwierdza, że posłaniec nie jest zdrajcą. W paczce są zdjęcia jednej z jej ofiar. Zanim zabiła tego mężczyznę, połączyła jego umysł z Punisherem, przez co bohater czuł cierpienia ofiary. W momencie, kiedy kobieta stwierdza, że Frank tam jest, gasną światła. W ciemnościach słychać odgłosy walki i strzałów z broni palnej.  Kiedy klejnot z miecza Izanami oświetla pomieszczenie, oczom Lady Gorgon ukazuje się pokój pełen ciał jej ludzi. Przerażona ucieka na dach. Tam czeka na nią Punisher. Zabójczyni unika kul, ale wybuch ciska nią o ziemię. Castle chce dokończyć robotę maczetą. Kobieta próbuje kontrolować umysł bohatera, ale bez powodzenia. Na jej szczęście przybywają kolejni ninja. Morderczyni połączyła ich umysły z Frankiem, więc będzie czuł każdą śmierć. Castle ma to gdzieś i przy pomocy maczety wyrzyna wszystkich. Na koniec atakuje ich szefowa, ale Punisher łapie ją za gardło i zrzuca z dachu.

Lady Gorgon udaje się wylądować na neonie, a następnie skacze na jadący samochód. Przejmuje kontrolę nad umysłem kierowcy i zaczyna uciekać. Henry podaje położenie ich celu Frankowi, który rozpoczyna pościg. Gorgon chce wjechać w restaurację, aby Castle czuł się odpowiedzialny za śmierć niewinnych ludzi. Na szczęście pod koła wozu wjeżdża Punisher na motocyklu. Podczas gdy morderczyni ucieka, Castle wyjmuje kierowcę z płonącego wraku. Henry dzięki satelitom widzi, jak ich przeciwniczka ucieka do dzielnicy rządzonej przez The Hand.

Lady Gorgon odnajduje Kazu Yoshiokyę. Oddaje mu miecz jego przodka i prosi o ochronę. Ten rozkazuje jej zabić człowieka, który ją ściga. Frank przedziera się w kierunku swojej ofiary. Henry prowadzi go dzięki zdjęciom satelitarnym. Morderczyni wraz z oddziałem ninja czeka na niego. Nagle dostrzega jak jeden z wojowników stojących w oknie znika. Domyśla się, że to jej prześladowca i wszyscy strzelają z łuków w to miejsce. Po chwili z budynku wyskakuje Frankencastle na spotkanie swoich przeciwników. Kiedy Franka otacza horda ninja, Lady Gorgon wraca do swojego mistrza, błagając o pomoc. Po chwili do środka wchodzi za nią Punisher. Morderczyni jest pewna siebie, mając za sobą pana Kazu. Nagle pada martwa na ziemię. To mistrz jej klanu przebił ją mieczem Izanami. Frank odchodzi i każe Henry'emu zamknąć sprawę Lady Gorgon i otworzyć akta Dakena.

Autor: Spell

Galeria numeru

Franken-Castle #18 Franken-Castle #18 Franken-Castle #18 Franken-Castle #18 Franken-Castle #18 Franken-Castle #18 Franken-Castle #18 Franken-Castle #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.