Avalon » Serie komiksowe » Franken-Castle » Franken-Castle #17

Franken-Castle #17

Franken-Castle #17

"Missing Pieces"

Postacie
Zapowiedź

Punisher: REBORN! W ciągu ostatnich kilki miesięcy Frank Castle przeszedł przez wiele. Jego rodzina została zbezczeszczona, został zabity przez Dakena, został poszatkowany przez The Hand, był ścigany przez zabójczy oddział Micro, a Jigsaw wyznaczył nagrodę za jego głowę. Teraz Punisher sporządził listę swoich wrogów i niech Bóg ma Cię w swojej opiece, jeśli twoje nazwisko się na niej znajdzie. Nadszedł czas, aby Frank Castle powstał. Nadszedł czas na zemstę.

Streszczenie

Morbius wraz z Living Mummy operują nieprzytomnego Franka. Wampir chce się poddać. Nie jest w stanie zrobić nic więcej. Mumia zachęca go do dalszej walki. Serce pulsuje, a mózg wytwarza fale, więc jest nadzieja. Ma na myśli użycie Bloodstone. Michael ma wątpliwości. Da to Punisherowi wielką moc. Jeśli Castle nie będzie brał tabletek, to oszaleje i będą mieli do czynienia z mega potworem. Egipcjanin jest w stanie zaryzykować. Są mu to dłużni, a jeśli dojdzie do najgorszego, Legion Of Monsters go powstrzyma.

Miesiąc później Henry siedzi samotnie przed komputerem. Obok na łóżku Frank odzyskuje przytomność. Od razu wstaje, mimo protestów jego przyjaciela. Bohater pyta się, czy mają jakąś pracę. Henry wybucha. Ostatnio przeżył wiele. Stracił dom i myślał, że Frank nie żyje. Okazało się, że jest inaczej, kiedy jako potwór wkroczył ze strzelbą do domu jego matki. Od tego czasu mieszka z potworami. Od miesiąca opiekuje się nieprzytomnym przyjacielem łącznie z karmieniem, myciem i czyszczeniem nocnika. Zasługuje chyba na coś lepszego niż "czy jest jakaś robota". Castle po chwili milczenia przeprasza chłopaka. Chwali jego oddanie. Teraz koniec czułości. On idzie się przejść, a jego pomocnik ma znaleźć mu cos do roboty. W mieście potworów Castle spotyka się z ogromną wdzięcznością mieszkańców. W mieście jest wiele obrazów i pomników upamiętniającą walkę Legionu i Franka z Hellsgaardem. Punisher spotyka Manphibiana. Ten ma do niego sprawę. Prowadzi go do lochów, gdzie przetrzymują jako jeńców żołnierzy Hellsgaarda. Nie wiedzą co z nimi robić. Punisher ze śmiechem daje mu do ręki broń. Japończycy z przerażeniem patrzą na potwora. Ten ich uspokaja. Jeśli chciałby ich zabić, zrobił by to dawno.

Castle jedzie na motorze przez miasto. Henry informuje go, że zbiera informacje o osobach, których nazwiska Frank mu podał. Postara się zrobić z tego jakiś plan misji. Punisher tymczasem myśli o swojej rodzinie i jedzie na cmentarz. Z tego co się dowiedział, szczątki jego bliskich zostały tam odwiezione. Micro naprawdę wierzył, że robi dobrze. Może zaoszczędzi mu to godzinę lub dwie agonii, kiedy go dorwie. Frank pochyla się nad grobem, gdy czuje, że ktoś go atakuje. Odwraca się i strzela. To Shaolin Scientist Squad. Punisher otwiera ogień, ale przeciwnicy wytrącają mu broń. W odpowiedzi bohater chwyta jednego z napastników za nogę i uderza nim w kolejnego. Kiedy następny facet rzuca w niego gwiazdkami, ten zasłania się jego kolegą, po czym strzela do ostatniego agresora. Jeden z nich jeszcze oddycha, więc Punisher chce go zapytać o mocodawcę. Kiedy ma dostać odpowiedz, Chińczyk zostaje zastrzelony. Strzelec odjeżdża na motorze. Frank rusza w pościg. Prosi Henrego, aby sprawdził obrazy z satelity, ale ten odpiera, że na zdjęciach nie ma żadnego strzelca. Ponieważ bohater też nie znajduje mordercy, każe wyśledzić zleceniodawcę Chińczyków. Dodatkowo satelity mają cały czas monitorować grób jego rodziny i wyparować każdego, kto się do niego zbliży.

W bazie Henry informuje, że zleceniodawczynią zamachu była Lady Gorgon. Po nieudanym zamachu na bohatera kilka miesięcy temu została wygnana z klanu ninja. Prawdopodobnie próbuje zetrzeć z siebie tę hańbę. Prawdopodobnie ukrywa się w Tokio. Punisher ma zamiar się zemścić. Na monitorach widać listę osób, które próbowały zabić bohatera. Oni wszyscy mieli swoją szansę. Teraz czas na Franka. Na liście widać między innymi: Lady Gorgon, Hooda, Basiliska, Human Fly'a i Jigsawa.

Autor: Spell

Galeria numeru

Franken-Castle #17 Franken-Castle #17 Franken-Castle #17 Franken-Castle #17 Franken-Castle #17 Franken-Castle #17 Franken-Castle #17 Franken-Castle #17 Franken-Castle #17 Franken-Castle #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.