Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 6 » The Punisher vol. 6 #16

The Punisher vol. 6 #16

Postacie
Zapowiedź

Pan Castle zmierza do Waszyngtonu!
• Frank idzie za tropem korupcji prosto do stolicy kraju!
• Czy z Punisherem na liście poszukiwanych przez rząd, Frank wlazł do jaskini lwa?
• Czy Punisher jest w stanie odnaleźć człowieka, który pociąga za sznurki?

Streszczenie

Sammy Stone przedziera się przez miasto i wchodzi do jednego ze zniszczonych sklepów, by napić się wody. Zauważa, że telewizor pozostał włączony i ogląda reportaż o Punisherze. Gdy widzi zdjęcie Franka Castle, orientuje się, że zna tego mężczyznę.

Tymczasem sekreatrz odbywa kolejne spotkanie z generałem. Wszystko idzie zgodnie z planem, a nawet lepiej, gdyż media już obarczyły winą za całą tą sytuację Punishera. Zadowolony sekretarz opuszcza budynek Pentagonu i swą limuzyną kieruje się do domu. Po drodze na samochód spada gruba gałąź, unieruchamiając pojazd i powalając Punisherowi porwać sekretarza.

Później. Gdy sekretarz odzyskuje przytomność, jest już noc. Związany leży na kolanach na polu golfowym należącym do armii. Frank zmusza go do mówienia, dlaczego wynajął Howling Commandos i do czego potrzebował broni chemicznej. Sekretarz zaczyna opowiadać - gdy ludzie zaczynają zbytnio ufać zamaskowanym bohaterom, trzeba im przypomnieć, że to rząd jest im potrzebny i cała infrastruktura. Demokratyczne i praworządne państwo, a nie oligarchia zamaskowanych ludzi. Frankowi nie uda się temu zapobiec i na szczęście wszyscy myślą, że to właśnie Punisher do tego doprowadził. Sekretarz dodaje, że nie uda mu się też udowodnić, że to on za tym wszystkim stał, a zabicie go tylko im pomoże. Gdy Frank pyta, z kim jeszcze współpracuje, mężczyna informuje, że cała ta sprawa przerasta Castle'a i powinien sobie odpuścić.

Frank uznaje, że pora się zbierać. Niedaleko miejsca ich położenia, pojawiają się śmigłowce należące do wojska. Jednak żołnierze nie są sami - towarzyszy im Sam Willson, nowy Kapitan Ameryka.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

The Punisher vol. 6 #16 The Punisher vol. 6 #16 The Punisher vol. 6 #16 The Punisher vol. 6 #16 The Punisher vol. 6 #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.