Avalon » Serie komiksowe » Son Of Hulk » Son Of Hulk #14

Son Of Hulk #14

Son Of Hulk #14

"Planet Fall"

Postacie
Zapowiedź

Planety Sakaar może już nie być, ale dzieje hulkowego syna wciąż trwają. Jego jedynym celem jest teraz zemsta i poprowadził on swój ocalały oraz wciąż skłócony lud na inną planetę. Taką, która też jest przepełniona pradawną mocą. Czy syn Hulka zdoła ją okiełznać i zjednać sobie rodzimych mieszkańców tej planety? A nawet jeśli, to czy sprosta Galactusowi - pożeraczowi światów?

Cytat

Hiro-Kala: "I am the power."

Streszczenie

Planeta Giausar. Hiro-Kala właśnie ogłosił się nowym bogiem miejscowej ludności, a to, co całkiem zrozumiałe, niezbyt się im spodobało. Rzucili oni wszystkie swoje siły do ataku na gości z nieistniejącej już planety Sakaar. Wykorzystali swoje maszyny, broń i tresowane bestie, jednak nie mieli szans z hulkowym synem. Hiro-Kala zaczerpnął już pradawnej mocy z planety i bez problemu zaczął się z nimi rozprawiać. Wtórował mu w tym Axeman i inni barbarzyńcy zadowoleni z takiego obrotu sprawy. Jednak cała zaszokowana reszta, z Old Samem i Omaką na czele, tylko się przyglądała temu brutalnemu przedstawieni. Tymczasem Hiro-Kala napompował mocą dwójkę ze swoich ludzi, mutując ich i tworząc z nich kilkudziesięciometrowe potwory. Wciąż napływające i powiększające się siły wroga szły jak na rzeź, bez większych szans na sukces. W końcu zostali oni zepchnięci pod wielkie, masywne mury swojego miasta, Fractas. Tam Hiro-Kala bez najmniejszych skrupułów poświęcił dwa olbrzymy, które przed chwilą sam stworzył i kompletnie zdziesiątkował siły wroga. Jego zdecydowane i agresywne działania wzbudzały coraz większy podziw i oddanie u Axemana i innych rządnych walki uchodźcach z Sakaar.

Działania hulkowego syna i używanie pradawnej mocy całkowicie zdestabilizowały planetę Giausar. Zaczęły nią miotać niekontrolowane wstrząsy, pęknięcia i wybuch. Wtedy z pradawnej mocy, ponownie przed Hiro-Kalą objawił się duch jego matki. Caiera próbowała przemówić synowi do rozumu, jednak ten ogłosił, że ma teraz tylko jeden cel, dać nauczkę Galactusowi i dokona tego wszelkimi dostępnymi metodami.

W tym samym czasie, w mieście Fractas, w sali tronowej. Król Diemoas i jeden z jego doradców, Barroas, są zaskoczeni pojawieniem się tak potężnego przeciwnika i jego szybkimi sukcesami. Mimo tego, władca Fractas nie ma zamiaru prosić o pomoc innych klanów, z innych wielkich miast, rządzących planetą. Pewny siebie Diemoas ma zamiar sam to załatwić, a pomóc ma mu w tym Streamsword, potężny miecz przetwarzający i czerpiący z pradawnej mocy, który jest ponoć jedną z najpotężniejszych broni na Giausar, pozostałością po zaawansowanej technologii ludu szaroskórych.

Chwilę później, uzbrojony w Streamsword król Diemoas wyszedł przed mury miasta i wyzwał Hiro-Kalę na pojedynek sam na sam. Syn Hulka oczywiście przyjął wyzwanie i stanął naprzeciw władcy Fractas. Wtedy pewny siebie Diemoas wyprowadził kilka zamaszystych ciosów swym mieczem, które przerodziły się w potężne wystrzały pradawnej energii. Jednak Hiro-Kala bez problemu ich unikał bądź blokował gołymi rękoma. Władca Fractas prędko spostrzegł, iż nie ma najmniejszych szans i poddał się, oddając swą władzę w ręce hulkowego syna. Ten przyjął jego poddaństwo, jednak nie zależało mu na przywilejach i Ziemi. Hiro-Kala chciał jedynie Streamsworda i mocy drzemiącej w planecie, a swoje okrucieństwo i brak poszanowania dla przeciwnika podkreślił wydłubując Diemoasowi oczy.

Z murów miasta obserwował to wszystko Barroas i jego ludzie. Mieszkańcy Giausar, podobnie jak ci z Sakaar, też mają swoje starożytne legendy. O bezlitosnym bogu, który przybędzie na ich świat i zniszczy go do cna. Czyżby to Hiro-Kala, ten szaroskóry młodzieniec, miałby nim być.

Tymczasem, Hiro-Kala uzbrojony w swój nowy miecz stanął pod murami miasta Fractas i zamachnął się nim. Dopiero teraz można było ujrzeć prawdziwą potęgę Streamsworda. Broń w rękach hulkowego syna wypluła z siebie tyle pradawnej energii, że rozniosła masywne mury otaczające miasto w drobny mak. Po czym Hiro-Kala stanowczo i doniośle zażądał, aby oddano hołd jego boskości, czym wlał trwogę w serca nie tylko mieszkańców Fractas, ale i swoich własnych ludzi.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Son Of Hulk #14 Son Of Hulk #14 Son Of Hulk #14 Son Of Hulk #14 Son Of Hulk #14 Son Of Hulk #14 Son Of Hulk #14 Son Of Hulk #14 Son Of Hulk #14 Son Of Hulk #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.