Avalon » Serie komiksowe » Captain Britain and MI: 13 » Captain Britain and MI: 13 #12

Captain Britain and MI: 13 #12

Captain Britain and MI: 13 #12

"Vampire State" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Dracula zbiera demony wypuszczone przez Pete'a Wisdoma prawie rok temu i wraz z nimi rozpoczyna podbój według hasła "Dzisiaj Anglia, jutro cały świat".

Cytat

Dracula: "You would be Wisdom, I take it? What an ironic name!"

Streszczenie

Whitehall, kwatera główna MI13. Blade i Black Knight eliminują czterech wampirów, którzy pracowali w agencji i byli szpiegami Draculi. Wisdom mówi, że wciąż znajdują się o krok za hrabią i zwołuje naradę wojenną. Proponuje rozpocząć od ostatnich słów pierwszego odkrytego wampira, który wspomniał coś o jakiejś głowie. Brooks uważa, że chodzi o Quincy’ego Harkera, który również był łowcą wampirów i zginął wiele lat temu podczas wysadzania zamku Draculi. Tylko nieliczni wiedzą, że pozostawił testament, w którym dokładnie opisał, co należy zrobić z jego ciałem. Głowa Harkera posłużyła za narzędzie do rzucenia czaru, którego podstawą była niemożność wejścia wampirów do budynku, jeżeli nie zostali oni zaproszeni. Na większą skalę, dzięki temu zaklęciu każdy krwiopijca, który chce wejść na teren Wielkiej Brytanii musi być osobiście zaproszony. Blade jest pewny, że Dracula chce zdobyć głowę Harkera, która znajduje się w Oxfordshire.

Księżyc. Jacqueline dziwi się widząc tu zamek Draculi oraz to, że wampiry mieszkają tu, nie obawiając się słońca. Baron Blood mówi jej, że to wszystko jest możliwe dzięki magii Lilith. Cieszy się, że jego matka wreszcie dołączyła do swoich braci, ale ona przypomina mu, że jest tu tylko dlatego, że Dracula ją kontroluje – z własnej woli nigdy by się do niego nie przyłączyła. Kenneth zabiera Jacqueline do środka, by napiła się świeżej krwi. Kobieta zauważa schwytanych przez wampirów jeńców, a jej syn wyjaśnia jej, że właśnie tak się tu pożywiają. Spitfire nie chce tego robić, ale nie ma wyboru i wypija krew jednego z jeńców pomimo jego błagań. Kiedy jest po wszystkim, Baron Blood zabiera ją do Draculi oraz jego sojuszników - Lilith i Kapitana Fate’a. Vlad mówi im, że Jacqueline wkrótce dołączy do nich we wspólnej walce i pokazuje jej Wężową Koronę, okręt Fate’a, obecnie powiększony i wzmocniony magią Lilith, na którego pokładzie wampiry wkrótce ruszą na Wielką Brytanię. Spitfire mówi Draculi, że nie może go zdradzić, ale nie ma zamiaru mu pomagać z własnej woli. Hrabia uważa, że po jakimś czasie funkcjonowania jako wampirzyca Jacqueline zmieni zdanie. Mówi jej, żeby teraz odpoczęła, ponieważ jej pomoc nie jest wymagana w obecnej fazie jego planu. Kobieta chce użyć komunikatora i wezwać resztę MI13 na pomoc, ale nie może zmusić się, by to zrobić. Baron Blood mówi, że może poprosić Draculę, aby pozwolił mu zniszczyć urządzenie i oszczędzić matce bólu niemożności użycia go, ale ona jest pewna, że hrabia się na to nie zgodzi, ponieważ planuje użyć komunikatora później. Jacqueline pyta się, czy Kenneth zabrał tylko ją, czy kogoś jeszcze. Baron zabiera ją do miejsca, gdzie leżą pochowani porwani ludzie. Wśród których są Yusuf Hussain i Killpower. Mówi, że za trzy dni odrodzą się jako wampiry i będą częścią armii Draculi, która podbije Wielką Brytanię, a potem rozpoczną się masowe przemienienia.

W drodze do Oxfordshire Blade rozmawia z Kapitanem Britainem i mówi, że odzyska Jacqueline i zabije wszystkich, którzy staną mu na drodze. Dotarłszy na miejsce, agenci udają się do domu Diany Hetherington, czarownicy i dawnej znajomej Quincy’ego Harkera. To właśnie ona przechowuje pozostałości głowy łowcy wampirów. Ponieważ Diana odprawiła już odpowiedni rytuał, Blade mówi, że tak długo, jak czaszka pozostanie w Wielkiej Brytanii, Dracula nie będzie mógł przeprowadzić inwazji. Nagle do domu Hetherington wpada oddział wampirów. Wisdom chce ich zatrzymać aż do świtu, ale Brooks mówi, że pierwsze promienie słoneczne nie pokonają przeciwników, ponieważ są dobrze osłonięci. Nagle Brian zostaje unieruchomiony za pomocą zaklęć i mówi, że ktokolwiek za tym stoi, musi wiedzieć, jak zmienił go Merlin, kiedy go odradzał po jego śmierci podczas inwazji Skrullów.

Księżyc. Lilith mówi Draculi, że modyfikacje w mózgach wampirów dokonane przez Draculę skupiają i wzmacniają rzucane przez nią zaklęcia. Hrabia wyjaśnia swoim sojusznikom, że liczył na to, że Blade doprowadzi go do czaszki Harkera i właśnie dlatego go nie zaatakował poprzedniej nocy – wypowiedzenie wojny było tylko zmyłką. Obserwując trwającą walkę Fate zwraca uwagę na Czarne Ostrze i Excalibur i nie może doczekać się, aż zmierzy się z ich właścicielami. Lilith przenosi Draculę do domu Diany pod postacią projekcji. Hrabia mówi Wisdomowi, że dał się oszukać: nie są uwikłani w wojnę, lecz grę, którą właśnie przegrali. Powiedziawszy to, Dracula chwyta czaszkę Harkera i niszczy ją.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Captain Britain and MI: 13 #12 Captain Britain and MI: 13 #12 Captain Britain and MI: 13 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.