Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #117

X-Men #117

X-Men #117

"Danger Rooms"

Postacie
Streszczenie

Beast skacząc po drzewach goni dziwnego nastolatka, którego brzydka twarz przypomina dziób, pozbawiony zębów na górnej szczęce, ale powleczony skórą. Poza tym zamiast ramion Barnell (bo tak ma na imię ów jegomość) ma skrzydłopodobne twory. Na polecenie Beasta próbuje wznieść się w powietrze, jednak zostaje dopadnięty przez McCoy'a. Całe zajście okazuje się być treningiem młodego mutanta. Beast chwali go za poprawienie rezultatów treningu i przedstawia reszcie młodzieży jako "Beak" (Dziób) bo taki pseudonim wybrał sobie B. Bohusk.

 

O ile wewnątrz szkoły życie dzieje się dość sielankowo, o tyle na zewnątrz oblega ją tłum protestujących przeciwko szkole dla mutantów z transparentami zawierającymi pełne nienawiści hasła. Henry nie jest pewien czy profesor postąpił słusznie, ten jednak stwierdza, że jeśli ludzie zobaczą iż mutanci nie mają nic do ukrycia to przestaną się ich bać. Okazuje się, że obydwaj gentlemeni mają dzisiaj randki - Henry z Trish Tilby, a Charles z cesarzową Lilandrą, która przyśle po niego statek imperialny. McCoy wbija się w smoking i zadowolony pyta Trish, czy jest gotowa na kolację. Okazuje się, że od kiedy Hank zmienił się w wielkiego kota Trish zwyczajnie się go boi, gdyż jak twierdzi - patrzy na nią jak na zwierzynę, poza tym obawia się o swoją karierę. Hank smutny wraca do obowiązków naukowca.


Tymczasem do medytującego gdzieś w lasach posiadłości Logana przychodzi Jean Grey. Skarży się ona, że od czasu odnalezienia Scotta, ten nie jest sobą. Stał się o wiele bardziej mroczny i mniej czuły. Logan całuje Jean i stwierdza, że między nimi nic nie mogłoby zaistnieć, po czym odchodzi.


W laboratorium Beast przeprowadził analizę DNA Cassandry Nova i pyta profesora... dlaczego DNA jego i Novy jest indentyczne?!

Pada odpowiedź: "To dlatego, iż jestem jego genetyczną bliźniaczką Henry". Profesor okazuje się być Novą, która przejęła jego umysł! Znęca się nad Beastem wyzywając go od "zwierzątek domowych" i "wybryków natury". Najpierw katuje go uniemożliwiając mówienie. Nos Beasta krwawi brudząc kostium. Nova zmusza go do wytarcia się doktoratem z biochemii Henrego... W tym momencie przychodzi szukający Beasta Beak ze swoim kijem bejsbolowym. Xavier/Cassandra rzuca mu demoniczne spojrzenie tracąc z oczu Beasta, który wykorzystując sytuację atakuje profesora i strąca go z wózka. Henry pyta pełnym wyrzutów głosem dlaczego nie miałby rozszarpać jego gardła, po czym odpowiada, iż nie jest zwierzęciem, kocha sztukę, literaturę i nie wierzy w prawo dżungli. Niedługo po tym dostaje w potylicę kijem Beak'a, który zalewając się łzami błaga profesora, aby nie zmuszał go do krzywdzenia Beasta. Nova doczołguje się do wózka Xaviera i stamtąd obserwuje masakrę. Dobijający Beasta Beak przeprasza swego nauczyciela...


Na zewnątrz szkoły zgromadziło się mnóstwo studentów aby obejrzeć statek, który przyleciał po profesora. Odprowadzająca go Jean prosi go, aby przekazał najlepsze życzenia Lilandrze. Xavier/Nova spogląda na statek kosmiczny imperium Shi'ar i mówi do Jean: "Wyobraź sobie odpowiedzialność stojącą za tym niszczycielskim potencjałem. Wyobraź sobie go w niewłaściwych rękach".

Autor: Marty

Galeria numeru

X-Men #117

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.