Avalon » Serie komiksowe » newuniversal » newuniversal #1

newuniversal #1

newuniversal #1

Enter

Zapowiedź

Długo oczekiwany tytuł Warrena Ellisa wreszcie doczekał się premiery i przynosi ze sobą The White Event - coś, co na zawsze zmieni oblicze tej ziemi.

Cytat

Ken: “Your dad’s crazy.(…) I feel like I’m gonna get shot every time I touch you.”

Maddie: “If he knew where you touch me, you’d get more than shot”

Streszczenie

Noc z pierwszego na drugiego marca 2006.
W Nowym Yorku zakończyła się właśnie operacja Johna Tensena. W Oklahomie Kennet Connel i Madeline Felix popijają piwo w barze. W San Francisco Izanami Randall opuszcza przyjęcie, informując swoją przyjaciółkę, że skoro ta chce chodzić z rasistą, to nie chce jej znać.

2 Marca 2006
Ken i Maddie leżą na trawie, podziwiając Księżyc. Rozmawiają o różnych rzeczach, jak chińskie bazy na Księżycu, czy ojciec Maddie. W pewnym momencie dziewczyna stwierdza tajemniczo, że wszystko się kręci. Ziemia kręci się wokół Słońca, Słońce wokół galaktyki, a ta wokół innych galaktyk. Ken nie ma nastroju na astronomię i proponuje, żeby spróbowali zasnąć. Dziewczyna zgadza się.

Noc z pierwszego na drugiego marca 2006.
Amerykańskie, radzieckie i chińskie systemy wczesnego ostrzegania nagle przestają działać.

2 Marca 2006.W telewizji nadawane są wiadomości. Prezenterka mówi o krytycznym stanie policjanta, Johna Tensena. Został on postrzelony w głowę i pomimo udanej operacji, pozostaje w śpiączce. W szpitalu pielęgniarz Thomas Reid stoi koło łóżka Tensena. Ma zamiar go dobić. Ale kiedy chce zasłonić okna, widzi falę białego światła, która zamienia noc w dzień. I to nie tylko w Nowym Yorku, ale i na całym świecie. W tym samym momencie zbocze góry w Łotwie osuwa się, odsłaniając tajemniczą konstrukcję.

San Francisco. Na twarzy śpiącej Izanami nagle pojawia się dziwny tatuaż podobny do półksiężyca. Gdy dziewczyna się budzi, widzi przed sobą falujące, czerwone niebo. Pod stopami zaś ma bezkresne morze, w którym przez chwilę widzi ludzkie twarze. Dochodzi do wniosku, ze to musi być sen. Głos za nią przyznaje, ze to sen, ale jest w nim przytomna. Gdy Izanami odwraca się, widzi olbrzymią, dziwną machinę, która informuje ją, że wszystko, co znała, ulega transformacji. Prosi, aby dziewczyna zachowała spokój.

Reid patrzy urzeczony na białe widowisko, gdy nagle szyba przed nim pęka, aparatura i telewizor eksplodują, a nieprzytomny Tensen zaczyna unosić się w powietrzu. Kiedy w końcu opada na łóżko, na jego ciele znajduje się niebieska, świecąca blizna w kształcie błyskawicy. Tensen wstaje i oświadcza Reidowi, że widzi całe jego życie. Wie, że zabił czworo pacjentów. Przerażony pielęgniarz tłumaczy, że zrobił to z litości. Chciał skrócić ich cierpienia. John pyta, czy jego też chciał zabić. Thomas przyznaje, że tak i zaczyna błagać o litość. Nagle w ręce Tensena pojawia się nóż, którym ten zabija pielęgniarza. Zastanawiając się, jakim cudem zdołał obejrzeć życie tego człowieka w swojej głowie, John pisze jego krwią napis na ścianie. Napis układający się w słowo "Justice".

Łotwa. Hannah Ballad nie może uwierzyć, że przespała ten dziwny błysk, o którym wszyscy mówią. Leonard Garson nie przejmuje się tym i radzi jej przeczytać „Dzień Tryfidów” [Powieść Johna Wyndhama - Demo]. Gdy oboje idą, rozmowa schodzi na temat ich badań. Hannah uważa za głupie poszukiwanie śladów cywilizacji sumeryjskich na Łotwie, ale Len upiera się przy swoich teoriach i wysuwa przeróżne hipotezy. Nagle jeden z jego ludzi woła, że osuwające się zbocze odsłoniło grobowiec i prowadzi ich tam. Oczom obojga ukazuje się tajemnicza, dziwna budowla. W środku zastają już ekipę Jima Braddocka, szykującą się do otworzenia grobu. I chociaż jest to najbardziej zabezpieczony grób, jaki Jim widział, udaje im się odsunąć wieko. W środku znajdują ubrany w zbroję szkielet, z podobnym do gwiazdy symbolem wyrytym na czole.

Ken Connel budzi się na trawie. Kiedy jednak chce obudzić Maddie, odkrywa spalone ludzkie zwłoki tam, gdzie spała. Przerażony zaczyna uciekać. Nawet nie zauważa, że miejsce, w którym zasnęli, znajduje się w centrum wypalonego w trawie symbolu, podobnego do gwiazdy.

Później. Szeryf Dan Felix pastwi się nad Kenem w celi więziennej. Mimo tłumaczeń chłopaka, postanawia odpłacić mu za śmierć córki pięknym za nadobne. Kiedy przystawia rewolwer do głowy Kena, ten zauważa na swojej ręce błyszczące znamię w kształcie gwiazdy. Nawet nie wie, że dokładnie taki sam symbol znajduje się na wzgórzu, oraz na szkielecie na Łotwie.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

newuniversal #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.