Avalon » Serie komiksowe » X-Men: To Serve And Protect » X-Men: To Serve And Protect #1

X-Men: To Serve And Protect #1

Postacie
Zapowiedź

Nastało Heroic Age, a mutanci Marvela wychodzą z ukrycia! Dwóch X-Men staje do walki z jednym z przeciwników Spider-Mana, a Fantomex i Batroc walczą o pewien diament.

Streszczenie

San Francisco, noc. Anole, wraz z monologującym Rockslidem, obserwuje ulice miasta. W pewnym momencie zauważają kobietę uciekającą przed ulicznym gangiem, niewiele myśląc ruszają więc do akcji.

Tydzień wcześniej. Rockslide wchodzi nocą do pokoju Anole'a i obudziwszy go, proponuje walkę z przestępczością. Przypomina, że zapisali się do szkoły Xaviera po to, by zostać X-Men, superbohaterami, ale od tamtego czasu cały czas muszą się przed czymś bronić. A że są wytrenowani i nieraz ratowali dorosłych mutantów, uważa, że się do tego nadają. Po chwili namysłu Victor stwierdza, że to nie jest taki zły pomysł, i wkrótce, w zupełnie nie ukrywających ich tożsamości "przebraniach", opuszczają Utopię.

Teraz. Anole i Rockslide walczą z gangsterami. Uwagę Victora przykuwa zwłaszcza jeden z nich, ukrywający twarz za maską dalekowschodniego demona i używający energetycznej katany. Ów złoczyńca, widząc, że stoją na przegranej pozycji, zarządza odwrót i ucieka razem z jedynym wspólnikiem, który jest jeszcze przytomny. Gdy chłopacy postanawiają spytać niedoszłą ofiarę, czemu została zaatakowana, ta również ucieka. Młodzi mutanci jednak niewiele sobie z tego robią i stwierdzają, że z tego zajęcia nie może wyniknąć nic złego."Creature Comfort"

Postacie:
* Emma Frost
* Mandrill

Cytat numeru:
Emma: "Oh dear. I just caught that. 'Man-Drill'? How desperately Freudian of you."

Emma zażywa masażu w jednym z ośrodków zdrowia i rekreacji w San Francisco, gdy nagle zza drzwi dobiegają ją okrzyki przerażenia. Po krótkim telepatycznym skanie kobieta postanawia zająć się tym osobiście i wychodzi, przybierając diamentową formę. Okazuje się, że placówkę zaatakował Mandrill, który za pomocą swoich feromonów kontroluje odwiedzające salon kobiety, zamierzając je okraść i zabrać co piękniejsze ze sobą. Na jego drodze staje jednak Frost, która informuje, że dzięki swej telepatii wie o nim wszystko, a jej diamentowa forma chroni ją przed działaniem jego mocy. Łotr każe atakować "swoim" kobietom, te jednak zostają zręcznym ruchem wrzucone do basenu, którego chlorowana woda powinna zmyć feromony z ich ciał. Następnie Emma zaczyna naśmiewać się z przeciwnika – jego mocy, wyglądu, a nawet imienia [patrz cytat numeru - przyp. S_O]. Zwłaszcza komentarze dotyczące jego aparycji irytują Mandrilla, który stwierdza, że kobiety takie, jak ona, ignorują mężczyzn tylko dlatego, że nie są przystojni. Ta uwaga denerwuje Emmę, która wytyka, że media zatruwają umysły małych chłopców, każąc im wierzyć, że najgorszy lump zasługuje na supermodelkę, po czym przyjmuje ludzką postać, by skorzystać z telepatii i zabawić się trochę zmysłami łotra. Ten zaczyna widzieć, zamiast prawdziwej twarzy mutantki i pozostałych otaczających go kobiet, pyski mandryli i przerażony ucieka. Gdy jedna z uratowanych pyta, czemu Emma nie goni przestępcy, ta odpiera, że dziś ma wolne, a poza tym zostawiła mu coś ku pamięci.

Na zewnątrz Mandrill nadal ucieka, wciąż widząc zamiast kobiecych twarzy małpie mordki."Present Tense"

Postacie:
* Cypher
* Agenci HYDRY

San Francisco. Doug pędzi ulicami miasta, by powstrzymać tragedię. Wyczuł coś obcego w zwykłym "języku" miasta – zamachowca-samobójcę należącego do HYDRY. Cypherowi udało się go powstrzymać, nim uzbroił on bombę, dowiedział się jednak, że na wolności jest jeszcze dwóch innych terrorystów. Dzięki wsłuchaniu się w rytm miasta Dougowi udaje się znaleźć drugiego agenta, jednak ten dotarł już na wyznaczone miejsce i uruchomił ładunek. Szybka komenda w języku binarnym sprawia jednak, że bomba się dezaktywuje, a silny cios w szczękę pozbawia łotra przytomności. Wokół mutanta zbiera się grupka gapiów. Wśród nich jest funkcjonariusz policji, który chce go zatrzymać do przesłuchania. Cypher informuje więc, że jest jeszcze jeden zamachowiec i pędzi w jego stronę. Gdy już go odnajduje, udaje mu się "odradzić" bombie detonację, jednak terrorysta nie daje za wygraną i atakuje mutanta nożem. Powala go jednak właśnie przybyły policjant, który ruszył w pogoń za Cypherem. Gdy zamachowiec zostaje aresztowany, funkcjonariusz proponuje, że zabierze Douga do ratusza, gdzie będzie on mógł otrzymać podziękowania, chłopak odpiera jednak, że miasto już mu dziękuje w swoim własnym języku."The Fracas on Central Park West!" or "French Filching Most Foul!" or "I Claim This Diamond in the Name of France!"

Postacie:
* Fantomex
* Batroc

Muzeum Historii Naturalnej, noc. Batroc włamuje się, by ukraść należący do Cesarzowej Józefiny diament wystawiany w przybytku, dziwiąc się brakiem alarmów. Nagle klejnot zostaje mu wyrwany z ręki przez Fantomexa, który zaczyna nabijać się ze zdolności rywala. Gdy jednak podczas ucieczki ledwo łapie się gzymsu jednego z dachów, Batroc odzyskuje diament i sam zaczyna uciekać. Fantomex jednak nie daje za wygraną i atakuje złodzieja. W czasie walki diament wzlatuje w powietrze, obaj skaczą więc, by go złapać, nie zaprzestając przy tym walki. Jednak to Fantomex łapie klejnot i wpadając przez okno do jakiegoś pomieszczenia, ogłasza, że zdobył go ku chwale Francji i wszystkich złodziei. Zauważywszy jednak, że trafił prosto na komisariat policji, poprawia się mówiąc, ze zamierza go zwrócić w imieniu X-Men.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men: To Serve And Protect #1 X-Men: To Serve And Protect #1 X-Men: To Serve And Protect #1 X-Men: To Serve And Protect #1 X-Men: To Serve And Protect #1 X-Men: To Serve And Protect #1 X-Men: To Serve And Protect #1 X-Men: To Serve And Protect #1 X-Men: To Serve And Protect #1 X-Men: To Serve And Protect #1 X-Men: To Serve And Protect #1 X-Men: To Serve And Protect #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.