Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Curse Of The Mutants - X-Men vs. Vampires » X-Men: Curse Of The Mutants - X-Men vs. Vampires #1

X-Men: Curse Of The Mutants - X-Men vs. Vampires #1

Postacie
Zapowiedź

Cztery opowieści o walce X-Men z wampirami.

Streszczenie

San Francisco, nocą. Pewna dziewczyna przechadza się samotnie ulicami. W pewnym momencie jakiś chłopak prosi ją, by poszła za nim, bo jego zespół potrzebuje obiektywnej oceny ich nowego kawałka. Dziewczyna stwierdza, że właśnie szuka przyjaciółki, ale zgadza się i wchodzi do wskazanego pomieszczenia. W środku zaczynają się całować, gdy nagle chłopak wpija się dziewczynie w szyję. Jego kły wbijają się jednak w coś znacznie twardszego niż ludzkie ciało. Husk zdziera swoją skórę, pod którą znajduje się warstwa ciernistego drewna, i żąda odpowiedzi na pytanie, gdzie jest Jubilee. Wampiry nie zamierzają jej pomóc i atakują, szybko jednak zostają przebite kołkami. Krwiopijca, który ściągnął Paige na miejsce, stwierdza, że powinna była zmienić się w srebro, po czym rozbija jej na głowie butelkę alkoholu i podpala. Mutantka niewiele sobie z tego robi, co więcej, wykorzystuje ogień, by zabić pozostałe wampiry. Gdy zostają sam na sam, potwór-uwodziciel atakuje ją siekierą, dziewczyna jednak i na to nie zwraca uwagi i przebija go drzewcami."I'ma Gonna Stake You, Sucka"

Postacie:
* Dazzler
* Sheba Sugarfangs, Ivory

W odpowiedzi na doniesienia o całkowicie pozbawionych krwi ciałach, Dazzler została wysłana, by patrolować dzielnice dyskotek. Niestety, jedynym, na co trafiła, był nieudolnie próbujący ją poderwać facet. Gdy Alison wychodzi z kolejnego klubu, postanawia w końcu spławić adoratora, gdy się jednak odwraca, widzi, jak atakuje go wampir. Powala potwora promieniem świetlnym, a gdy ten zaczyna uciekać, rusza za nim w pogoń.

Wampir prowadzi ją do kryjówki, gdzie Alison go atakuje. Razem z nim przebija się przez drzwi frontowe, za którymi odkrywa... grupę innych wampirów ubranych w ciuchy z ery disco, w pomieszczeniu również żywcem wziętym z tamtych czasów. Próbuje spopielić je promieniami słonecznymi, ale nie mają one żadnego wpływu na krwiopijców. Gospodyni, Sheba Sugarfangs, wskazuje na amulety, które otrzymali od Xarusa, i dodaje, że mutantka powinna okazać trochę więcej grzeczności, gdy jest w gościach. Następnie krytykuje wampira, który sprowadził do nich Dazzler, Ivory'ego, i stwierdza, że zostanie on ukarany za ataki na ludzi. Alison zamierza zabrać go ze sobą, Sheba więc atakuje ją. Dazzler zestrzeliwuje z sufitu jedną z wiszących kul dyskotekowych, która przygniata wampirzycę, jednak gdy bohaterka zamierza przebić ją kołkiem, w ostatniej chwili Shebę zasłania Ivory. Patrząc ze smutkiem na śmierć przyjaciela, wampirzyca oznajmia, że nie są jak inne wampiry – ukrywają się, nie zabijając ani nie pijąc krwi, jedynie od czasu do czasu pomagając krewnym, których pozostawili w świecie żywych. Czasem jednak zdarzy się, że głód nawiedzi jednego z nich, tak jak to było z Ivorym, który zapłacił za to najwyższą cenę. Następnie wampirzyca, razem z innymi, zamienia się w mgłę i znika, pozostawiając Dazzler samą."Rue Blood"

Postacie:
* Rogue/Martha Johansson, Ernst
* Damen

Grupka wampirów podczas pościgu za pewną kobietą, trafia na patrolującą ulice Rogue. Bohaterka przebija jednego z nich kołkiem, po czym staje jak wryta, nie mogąc uwierzyć, że właśnie to zrobiła. Pozostali krwiopijcy korzystają z okazji i posilają się na złapanej dziewczynie, po czym zwracają się ku mutantce. Nagle jednak pojawia się kolejny wampir, Damen, który zagradza im drogę. Gdy nieumarli nie zamierzają go słuchać, ucina jednemu z nich łeb. Gdy jedyny pozostawiony przy życiu wampir ucieka, Damen spogląda Rogue w oczy, nazywając ją "Rue", i prosi, by otworzyła swą duszę. Mutantka nie rozumie, co ma na myśli, dlatego wampir wyjaśnia, że ponad dwieście lat temu był lokajem w amerykańskiej rezydencji, gdzie zakochał się z wzajemnością w kobiecie o tym imieniu. Niektórzy z mieszkańców, którym nie podobał się fakt, że biała dziewczyna prowadza się z ciemnoskórym mężczyzną – nawet pomimo tego, że nie pochodził z Afryki, lecz z Indii – dowiedzieli się o nich i ich zaatakowali. Damenowi udało się uciec, lecz Rue zginęła z ich ręki. Mężczyzna odnalazł więc pewnego wampira i zażądał, by zmienił on go w jednego z nich, a gdy tak się stało, czekał przez stulecia, aż jego ukochana się odrodzi. Teraz zaś wyczuwa duszę Rue w ciele Rogue.

Nagle przed nim pojawia się Ernst wraz z mózgiem Marthy Johansson i ogłasza, że duch jego ukochanej wcale nie odrodził się w Anne Marie. "Rogue" wyjaśnia, że chciała zobaczyć, jak to jest być superbohaterką i pożyczyła ciało śpiącej członkini X-Men. Widząc, co się stało z jego ukochaną, Damen stwierdza, że jest uwięziona, No-Girl odpiera więc, że nie bardziej, niż inne umysły, zauważa jednak, że w tym stanie nigdy nie umrze. Wampir proponuje, że przeciągnie ją na ich stronę, a wtedy również będzie nieśmiertelna. Ernst przypomina, że ciało, którego używa przyjaciółka, należy do kogoś innego. Martha postanawia wykorzystać moce Rogue i całuje Damena, próbując wyssać jego moce i wspomnienia, nic jednak się nie dzieje. Dochodzi do wniosku, że jej "ukochany" nie jest już sobą, a jedynie pustą skorupą, kawałem ożywionego mięsa. Wampir zgadza się z nią i wręcza jej swój miecz. Zamachując się, No-Girl wyraża nadzieję, że spotkają się w przyszłym życiu."Survivors"

Postacie:
* Magneto
* Cyclops, Angel, Pixie, Wolverine
* Leo Zimm

Magneto wraz z innymi X-Men rusza do walki z wampirami. W czasie bitwy jeden z krwiopijców ucieka, a Eric rusza w pogoń. Gdy w końcu zagania go w ślepy zaułek, uciekinier odwraca się i wita mutanta jego prawdziwym imieniem. Magnus, nie dowierzając, staje twarzą w twarz ze swym dawnym znajomym. Po chwili następuje eksplozja, a wampir spada do tuneli poniżej. Wolverine przeklina Mistrza Magnetyzmu, ten jednak mówi tylko, że się tym zajmie i odradza X-Men podążanie za nim. Zlatuje do podziemnych korytarzy, zastanawiając się, czy to, co widział, to prawda czy majak. W końcu odnajduje wampira, którym rzeczywiście okazuje się jego stary przyjaciel, Leo Zimm. Pyta, jakim cudem on żyje, skoro zostali rozdzieleni w Polsce w 1942 i wywiezieni do obozów zagłady. Leo wyznaje, że jego pociąg został zaatakowany przez wampira, a on sam został zmieniony w jednego z nich. Magneto krytykuje go, stwierdzając, że by uratować się przed rzezią, sam stał się rzeźnikiem najpierw ludzi, a teraz mutantów. Leo stwierdza więc, że jego przyjaciel sam ma wiele istnień na sumieniu, choć przeżył te same okropieństwa wojny. Następnie pyta, co się teraz z nim stanie.

Jakiś czas później. Magneto wyłania się z tuneli. Gdy jednak Cyclops pyta, czy wykonał zadanie, Eric odchodzi bez słowa.


[Uwaga: w komiksie znajduje się też reprint pierwszej połowy komiksu Uncanny X-Men #159 – przyp. S_O]


Korekta: Aruna

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men: Curse Of The Mutants - X-Men vs. Vampires #1 X-Men: Curse Of The Mutants - X-Men vs. Vampires #1 X-Men: Curse Of The Mutants - X-Men vs. Vampires #1 X-Men: Curse Of The Mutants - X-Men vs. Vampires #1 X-Men: Curse Of The Mutants - X-Men vs. Vampires #1 X-Men: Curse Of The Mutants - X-Men vs. Vampires #1 X-Men: Curse Of The Mutants - X-Men vs. Vampires #1 X-Men: Curse Of The Mutants - X-Men vs. Vampires #1 X-Men: Curse Of The Mutants - X-Men vs. Vampires #1 X-Men: Curse Of The Mutants - X-Men vs. Vampires #1 X-Men: Curse Of The Mutants - X-Men vs. Vampires #1 X-Men: Curse Of The Mutants - X-Men vs. Vampires #1 X-Men: Curse Of The Mutants - X-Men vs. Vampires #1 X-Men: Curse Of The Mutants - X-Men vs. Vampires #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.