Avalon » Serie komiksowe » X-Men vs. Brood: Day Of Wrath » X-Men vs. Brood: Day Of Wrath #1

X-Men vs. Brood: Day Of Wrath #1

Postacie
Cytat

Josey Thomas: "Your ships are dissolving. How will you get back?"
Pierworodni: "We do not go back. We come, we kill, we die. That is all."

Streszczenie

Niedaleko miasteczka Sedona w Arizonie. Hannah Connover od jakiegoś czasu dostaje we śnie ostrzeżenia od cesarzowej Brood, że jako nowa królowa powinna rozpocząć podbój Ziemi. Kobieta opiera się jednak swojej nowej naturze, co jest niedopuszczalne. Jeżeli wciąż będzie to robić, cesarzowa wyśle swoich Pierworodnych Brood, aby zabili ją oraz wszystkich, z którymi miała kontakt.

Motel w Sedonie. Phoenix budzi się ze snu, wyczuwszy telepatyczną wiadomość z kosmosu. Mówi Cyclopsowi, że w pobliżu znajduje się królowa Brood, która walczy z żyjącym w niej pasożytem, więc cesarzowa ma przysłać zabójców, którzy ją zlikwidują. Zanim oboje wyruszają na poszukiwania królowej, Jean zawiadamia profesora Xaviera, który szybko wzywa Storm, Cannonballa, Bishopa, Wolverine’a, Beasta i Icemana. Opowiada im to, czego dowiedział się od Phoenix, i wysyła grupę do Arizony.

Obóz ruchu religijnego Williama Connovera, na północ od Sedony. Wielebny jest zaniepokojony koszmarami, które dręczą jego żonę, i nie rozumie, dlaczego Hannah nie chce z nim o tym porozmawiać. Kobieta boi się wyznać mężowi prawdę: że jakiś czas temu poznała Josey Thomas, która obiecała jej pomóc wyleczyć jej dłonie dotknięte zapaleniem stawów, lecz w rzeczywistości złożyła w niej jajo Brood. Hannah od samego początku rozumiała, co się z nią stało, więc była potencjalną królową. Kiedy rozeszła się wieść o jej cudownym uzdrowieniu, inni ludzie zaczęli do niej przyjeżdżać, licząc na coś podobnego, a kobieta infekowała ich jajami. Pewnego dnia zaczęła słyszeć głos Boga, który obudził jej człowieczeństwo i w ten sposób zaczęła walczyć z żyjącą w niej królową. Hannah postanawia jechać do miasta, aby oddalić się choć na chwilę od Williama i nie myśleć o tym, o czym nie może mu powiedzieć. Razem z nią jadą Fred i Nancy, para, która nosi w sobie dwa jaja Brood. W międzyczasie do obozu przybywają Scott i Jean. Phoenix odkrywa, że Hannah jest królową Brood, ale jednocześnie opiera się pasożytowi, będąc pierwszym człowiekiem, który jest w stanie to zrobić. Mutanci ruszają za Hannah.

Niedaleko. Josey Thomas jest świadkiem lądowania na Ziemi Pierworodnych wysłanych przez cesarzową Brood. Statki kosmitów ulegają samozniszczeniu, a ci wyjaśniają, że po wykonaniu misji nie wrócą na swoją planetę, tylko umrą. Joey proponuje rozpocząć zadanie i dziwi się, że Pierworodni nie mają ludzkich postaci, aby się ukryć. Razem docierają do Sedony i znajdują Hannah. Josey proponuje, że wywabi kobietę za miasto, aby tam mogli ją spokojnie zabić, ale kosmici mają inne plany: chcą najpierw zaatakować królową, aby ta wezwała swoje dzieci do obrony, dzięki czemu ich też się pozbędą. Pierworodni mówią Josey, że ona też musi zginąć według rozkazów cesarzowej. Następnie wypadają z ukrycia i ruszają w stronę Hannah. Fred i Nancy zmieniają się w Brood, ale nie mają szans z liczniejszymi i silniejszymi przeciwnikami. Niebezpieczeństwo królowej wyczuwają inni Brood znajdujący się w obozie Connovera i ruszają na pomoc. Tymczasem na polu walki w Sedonie pojawia się policja, więc Pierworodni zwracają na nich uwagę. Cyclops i Phoenix przyłączają się do bitwy, ale szybko orientują się, że przeciwnicy są silniejszy niż zwykli Brood. Na szczęście przybywają inni X-Men i siły stają się bardziej wyrównane, ale wciąż nie jest to dla mutantów łatwa walka. Udaje się im jednak w końcu zabić część Pierworodnych, a pozostali się wycofują. X-Men również opuszczają miasteczko i zabierają ze sobą Hannah. Zaczynają się zastanawiać, co powinni dalej zrobić, i Wolverine sugeruje, że pani Connover również powinna zostać zabita razem z resztą Brood. Inni są przeciwnego zdania, stwierdzając, że X-Men nigdy nie wybierali łatwych rozwiązań, zawsze starając się unikać rozlewu krwi, a poza tym dzięki Hannah być może będzie można się dowiedzieć, jak uratować innych ludzi zmienionych w Brood. Tymczasem na miejsce przybywają ci, którzy zostali zarażeni przez Connover. Mają zamiar chronić swoją królową bez pomocy X-Men i szykują się do ataku na mutantów, ale Hannah ich powstrzymuje. Mówi, że cesarzowa będzie wysyłać Pierworodnych tak długo, jak ona żyje, i inni będą znajdować się w niebezpieczeństwie, więc uważa, że powinna zginąć już teraz, i prosi X-Men, aby ją zabili.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Men vs. Brood: Day Of Wrath #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.