Avalon » Serie komiksowe » X-23: Target X » X-23: Target X #1

X-23: Target X #1

Postacie
Zapowiedź

Bikoz ju demanded it! Ciąg dalszy urzekającej historii X-23 w czasie pomiędzy ucieczką z tajnego ośrodka a pierwszym spotkaniem z Wolverinem.

Cytat

Captain America i Matt Murdock : "Are you X - 23?"

Streszczenie

W ciemności, słychać jedynie tajemnicze głosy dwóch osób. Pierwsza, dziwi się, że "ona" jest tylko dzieckiem, lecz drugi głos zapewnia, że tamten jeszcze nie wie z czym mają do czynienia. Po zapaleniu światła, tematem rozmowy okazuje się przywiązana do krzesła i zakneblowana X - 23. Jedna z tajemniczych osób zdejmuje Laurze knebel i zadając pytanie "Czy jesteś X - 23?" rozpoczyna przesłuchanie.


Retrospekcja wspomnień Laury, cztery lata wstecz. Jedenastoletnia, wówczas, X - 23 odbywa morderczy trening w bazie Facility. Dziewczyna synchronizuje się z hologramem Logana z czasów 'Weapon X' i rozpoczyna walkę z wilkami. Trening obserwują Zander Rice, Martin Sutter i "matka" Laury, doktor Sarah Kinney. Dziewczyna walczy zachowując się dokładnie tak jak hologram Weapon X lecz w końcu zostaje powalona przez wilka. Rice krzyczy aby wracała na pozycje i każe uruchomić drugi poziom treningu. Tym razem przeciwnikiem jest ogromny niedźwiedź. Gdy X - 23 zaczyna mocno obrywać, przerażona Sarah prosi aby skończyć trening. Sutter nie zważa na prośby doktor Kinney, a Zander zdalnie zwiększa morderczemu zwierzęciu poziom adrenaliny we krwi. Laura przerywa jednak furię zwierza przebijając go na wylot ostrzem wysuniętym ze stopy. Sutter jest zadowolony z występu dziewczyny, która pokonała przeciwników z czasem lepszym nawet od sławnego Weapon X.


Akcja wraca do przesłuchania X - 23. Na zadane wcześniej pytanie, bohaterka odpowiada krótkim "Nie". Aby dowiedzieć się więcej, jeden z przesłuchujących pokazuje dziewczynie amulet ze zdjęciem Sarah. Fotografia wywołuje wspomnienie kiedy to X - 23 zabiła doktor Kinney pod wpływem Trigger Scent [w X - 23 #6], czyli substancji stworzonej przez Zandera aby kontrolować Laurę. Gdy doszła do zmysłów, zdruzgotana, długo klęczała przy ciele matki pomimo padającego gęsto śniegu. Dopiero widok helikopterów Facility Ops zmusza ją do ruszenia się z miejsca. Zbiera porozrzucane wokół dokumenty i rzuca się do ucieczki. Zostaje jednak namierzona i musi stawić czoła żołnierzom Facility. Laura bezlitośnie zabija uzbrojonych po zęby przeciwników a pilota śmigłowca trafia strzelając z przejętej snajperki. Nagle, strzały z kuszy przeszywają ciało bohaterki i przykuwają do drzewa. To sprawka bliźniaczo podobnej Kimury, która ogłasza, że zabiera X - 23 z powrotem do Facility . Laura, nie zważając na ból, wyrywa się i sprytnym ruchem wykrada pistolet z kabury przeciwniczki. Kimura nic sobie z tego nie robi, przypominając o tym, że ani kule ani szpony nie mogą zrobić jej jakiejkolwiek krzywdy. X znajduje jednak inne, pomysłowe wyjście z sytuacji. Oddając parę strzałów z pistoletu, wywołuje lawinę śnieżną. W jednej chwili, obie dziewczyny zostają pogrzebane pod zwałami śniegu, lecz ostatecznie to Laura pierwsza wychodzi na powierzchnię.


Z powrotem podczas przesłuchania, X - 23 jest pytana o kolejną osobę ze zdjęcia. To jej kuzynka Megan. Widzimy ją budzącą się z krzykiem z koszmaru w którym widzi jej porywacza [patrz X - 23 #4]. Megan schodząc na dół zastaje swoich rodziców kłócących się właśnie na temat problemów emocjonalnych ich córki. To dom rodziny Kinney'ów w San Francisco, rok po ucieczce Laury z Facility. Nie mając gdzie się podziać X - 23 najpierw przez 3 tygodnie obserwuje życie swojej kuzynki, wujka oraz ciotki i dopiero wtedy pojawia się na progu Kinney'ów. Niespodziewana wizyta dziewczyny wprowadza zamieszanie w domu jej jedynej rodziny. Podczas gdy Debbie stara się wytłumaczyć sytuację jej zdenerwowanemu konkubentowi Desmondowi, pojawia się Megan, która jest zszokowana wiadomością o przyjeździe jej kuzynki. Dziewczyny spotykają się w pokoju Megan. X - 23 ogląda właśnie specyficzne rysunki kuzynki na których widnieje ona sama oraz porywacz. Na pytanie Laury czemu wciąż rysuje człowieka, który ją porwał, Megan odpowiada, że on nie jest prawdziwy i istnieje tylko w jej snach. X - 23 odpowiada, że musi być prawdziwy, bo przecież własnoręcznie go zabiła.


Podczas przesłuchania, pytanie postawione Laurze ulega zmianie na "Czym było X - 23?". Bohaterka podnosi głowę i spoglądając na jednego z dwóch przesłuchujących ją mężczyzn stwierdza, że on zna odpowiedź. Okazuje się nim być sam Captain America, a drugą osobą obecną cały czas przy przesłuchiwaniu był Matt Murdock alias Daredevil.

Autor: Jim Jaspers

Galeria numeru

X-23: Target X #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.